Fandan traktör gibi ses çıkıyor

Bu konuyu okuyanlar

ttmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim pc nin sorunu fandan traktör gibi ses çıkıyor. bilgisayarı sağa sola çevirdiğin zaman farklı sesler çıkıor. bunun sebebi ne olabilir ?

arkadaşımın bi tanesi fanın mili kaymış dedi

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bi kontrol et belki önüne kablo filan gelmiştir eğer fan bozulmuşsa değiştir onlar elektirik elektronik malzeme satan çoğu iş yerinde var yenisini tak

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
ses çıkması iyidir fanın çalıştığını gösterir :D hiç ses çıkmasa daha mı iyi ? :) bence çok takmamaya çalış bozulunca değiştirirsin

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
muhtemelen bir vida falan düşüp fanın arasına kaçmıştır çıkar ve temizle

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya bağlantı kablolarından biri sürtme yapıyordur yada fanın ömrü dolmuştur.. sürtme olayı yoksa fanı temizleyip bi miktar yağ ile mili yağlaman çözüm olabilir ama en güzeli bi 10-15 tl verip yeni bir fan almaktır :)

sarısarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim notebook soğutucusuda da ilk açıldığında dizel motorlu araç gibi başlıyor sonra benzinli motora geçiyor sesi :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Tozlanmış olabilir, vidası oynamış ve ya başka bir cisimle teması olabilir.

benim notebook soğutucusuda da ilk açıldığında dizel motorlu araç gibi başlıyor sonra benzinli motora geçiyor sesi :D

Benim ki neyle çalışıyo acaba :) Ses yok.

sarısarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim pc nin sorunu fandan traktör gibi ses çıkıyor. bilgisayarı sağa sola çevirdiğin zaman farklı sesler çıkıor. bunun sebebi ne olabilir ?

arkadaşımın bi tanesi fanın mili kaymış dedi

Aç kasayı ,sök fanı belki tozlanmıştır,belki temas vardır, olmadı yenisini alacaksın

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bu kadar basit şeyler için konu açma gereği olduğunu düşünmüyorum.
Genelde düzensiz gelişi güzel işkembe gibi sallanan kablolar fanlara değer ve sesler çıkartır.
Kimi fanlar ise belli bir süreden sonra, toz, pislik, yağsızlık ile garip garip sesler çıkartır.

Açıp temizlemek gerekir ama zaten 10TL ye fan satılırken de kim eskisini söker, temizler, yağ döker o da ayrı konu.

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ben fan almam diosan git bi bilgisayarcıdan kontak sprey al nasıl yazılıo bilmiom gerçi :) Ben kullanıyodum eski hurdada üstündeki etiketi sök sık milin üstüne hafifletio sesi işlemcinin fanıysa termal macununu yenile temizliğini yap kasanın kapağını açık tut bunları yaparsan azalır sesi baska bilgiyede gerek yok yapılabilcek baska bişeyde yok diye düşünüyorum.

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
elektrikli supurge, araba, ucak, jet gibi sesler geldigini okumustum ama traktoru ilk defa duydum not ediyorum bunu da bir yere.

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardes kesin cozumu soyluyorm git bi kamyoncu ya da mobilyaci bul hava tabancasiyla bas havayi...hic bir sikinti kalmiyor ben ayriyetten macunuda degistirdm. simdi zerre kadar ses yok....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarın işlemcisini soğutan fandan bi traktör motoru gibi ses çıkıyor bi araba motoru gibi ses çıkıyor bunun nedeni nedir acaba söylerimisiniz arkadaşlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende apayrı bi problem var fandan traktör gibi bi ses geliyor bilgisayar çok ısınırsa fan duruyor ve bilgisayar fan calışmadığı için kapanıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Traktör gene iyi benden gök gürültüsü gibi birşey çıkıyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben lenovo g580 kulanıyorum ve fan ayarımı yaptırdım benimde arkadaşımız gibi fan ford mustang gibi ses çıkartıyordu ama meyerse fanın civatası oynamış ha bide ayarlı deyilse araba gibi öter hem sıkılatım hemde ayar yaptırdım
şimdi fandan sadece vıv sesi geliyor oda normal

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
arkadaşlar ben lenovo g580 kulanıyorum ve fan ayarımı yaptırdım benimde arkadaşımız gibi fan ford mustang gibi ses çıkartıyordu ama meyerse fanın civatası oynamış ha bide ayarlı deyilse araba gibi öter hem sıkılatım hemde ayar yaptırdım

mustang gibi ses gelse dokunmam bırakırım :D

OğuzHan09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birde yağlarsan vıv seside gelmez merak etme

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede öyle oluyor ilk lol indiriyodum bi gün aldı sonra ses cıkmaya başlası help

Son mesajlar