En kalıcı parfüm kokusu...

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aga onu bunu bırakın bence en iyi güzel ve kalıcı parfüm LACOS.
üzerine tanımam :)

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Thierry Mugler Angel Amen bu konuda benim için liderdir. Kokuyu 2 fıs göğüse sıktım. Aradan 1 gün geçti, 1 kez duş aldım hala kokuyu duyuyorum net. Erkeksi bir çikolata kokusudur. Herkes sevmeyebilir. Aman almadan önce mutlaka deneyin.

Daha sonra yine ertesi güne kokusu taşan parfümlerden, Joop Homme var. Lakin 3 fıstan fazlasını sıkarsanız, çevrenizdekilerin tepkisini çekersiniz kötü anlamda. :) Seveni aşık olur, sevmeyeni nefret eder bu kokudan.

Dior Homme Intense de gayet kalıcıdır. Çoğu kişi sevecektir. En azından karşı cinsin seveceği kesin :devil2:

Terre D'Hermes de çok kalıcıdır. Teninizde günleri bulabilir. Kıyafette ise 3 gün sonra dahi kokuyu alabilirsiniz. Portakal temalı ama topraksı bir koku da öyle "fresh" diyemem.

İlk anda aklıma gelenler bunlar ve tabi tendeki kalıcılıklarından bahsettim. Kıyafette daha çok kalıcı olabilirler. One Million bunların yanında sönük kalır bana göre kalıcılık açısından. One Million kullanmıştım, tenimiz uyuşmadı vefasız 5.saatte terketti tenimi. Lakin kardeşim kullandığında 8 saati bulan gayet iyi bir kalıcılığı vardı. :) Kokusu çok "çiğ" geliyor bir türlü ısınamadım. Zaten Bargello çok kaliteli bir kopyasını yapmış durumda. Orijinaline bir daha para vereceğimi sanmıyorum. Kızlar beğeniyor mu? Evet. Popüler mi? Fazlasıyla. Koku güzel mi? Bence hiç değil. 10/5 veririm. Ama burundan buruna değişir. :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sağlık bakanlığından onaylı 3 gün kalacı parfümler 50 cc 5 tl :) parfümler kesinlikle tavsiye :) :) :)

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
sağlık bakanlığından onaylı 3 gün kalacı parfümler 50 cc 5 tl :) parfümler kesinlikle tavsiye :) :) :)

Hocam onaylı felan denilmekte de benim bu işte açık parfümlere güvenim yok. Daha önce alerjik sorunlar yaşadım açık parfümler yüzünden. Bence tene sıkılmamalı açık parfüm. Sağlık ihmale gelmez. :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hocam onaylı felan denilmekte de benim bu işte açık parfümlere güvenim yok. Daha önce alerjik sorunlar yaşadım açık parfümler yüzünden. Bence tene sıkılmamalı açık parfüm. Sağlık ihmale gelmez. :)

elbette sağlık hiç bir zaman ihmale gelmez aslında benimde alerjim olur parfüm konusunda ufak bir tüyo verim boş vaktinizde havaalanlarına gidin orda etrafı kontrol edin siyah tişörtlü önünde kocaman smıley desenli insanları bulmaya çalışın ve yanlarına yaklaşıp datty free bu paroladır türkse türkçe konuşur zaten :) yabancıysa wcyi işaret eder 5 dakika içinde vcnin önünde olmaya davet eder sizi anlarsınız zaten onlarda öyle parfümler varki aklınız şaşar pazarlık konusunda sizin yeteneğize kalmış bir durum en son onlardan 50 tlye 50 cc bir şişe parfüm aldım 1 yıl oldu ve hala kullanıyorum etkisi müthiş kesinlikle pişman olmazsınız şimdi ha biz bunu biliyozki diyenleriniz olabilir bencede olabilir ben bilmeyenler için söyledim :)

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
elbette sağlık hiç bir zaman ihmale gelmez aslında benimde alerjim olur parfüm konusunda ufak bir tüyo verim boş vaktinizde havaalanlarına gidin orda etrafı kontrol edin siyah tişörtlü önünde kocaman smıley desenli insanları bulmaya çalışın ve yanlarına yaklaşıp datty free bu paroladır türkse türkçe konuşur zaten :) yabancıysa wcyi işaret eder 5 dakika içinde vcnin önünde olmaya davet eder sizi anlarsınız zaten onlarda öyle parfümler varki aklınız şaşar pazarlık konusunda sizin yeteneğize kalmış bir durum en son onlardan 50 tlye 50 cc bir şişe parfüm aldım 1 yıl oldu ve hala kullanıyorum etkisi müthiş kesinlikle pişman olmazsınız şimdi ha biz bunu biliyozki diyenleriniz olabilir bencede olabilir ben bilmeyenler için söyledim :)

Hocam bu adamlar benim de dikkatimi çekiyor. Kesinlikle orijinal parfüm satmadıklarına eminim. Çünkü duty free fiyatının çok çok altına veriyorlar. (%40 altına) Hatta genelde bahaneleri "bunlar arttı" "thyde göreviliyim. bunları verdiler." "borç karşılığı bu parfümleri aldım." "benzinim bitti ondan satıyorum" diye derler.

Parfüm orijinal değil ama öyle bir meret ki orijinalinden kokusu çok zor farkediliyor hatta doğrusu farkedilmiyor bazılarında. (armani code ve armani code femme böyleydi) Ve kalıcılık olarak cidden iyiler. Çok kaliteli replikalar denk geliyor bu adamlardan. Ben Femme'yi 10TLye almıştım zamanında :) Adam 75ml sini 100e satıyorum, dedi. İyi günler, dedim. Ben duty free'de görevliyim bunlar depodan artan mallar. Satmam lazım acil. Sana 80 olsun dedi. Direkt öğrenciyim veremem dedim. Adam bak kardeşim son bir güzellik 40 olsun dedi. Cebimde sadece 20 var, veremem kardeşim dedim. (cidden 20 vardı :) ) 20 olsun dedi adam. Bana para kalmıyor eve nasıl dönecem yürüyerek mi hocam dedim, 10a verirsen alırım dedim. Adam da kabul etmişti. :devil2:

AVM girişleri, avm araba otoparkları da uğrak yerleri bu adamların.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hocam bu adamlar benim de dikkatimi çekiyor. Kesinlikle orijinal parfüm satmadıklarına eminim. Çünkü duty free fiyatının çok çok altına veriyorlar. (%40 altına) Hatta genelde bahaneleri "bunlar arttı" "thyde göreviliyim. bunları verdiler." "borç karşılığı bu parfümleri aldım." "benzinim bitti ondan satıyorum" diye derler.

Parfüm orijinal değil ama öyle bir meret ki orijinalinden kokusu çok zor farkediliyor hatta doğrusu farkedilmiyor bazılarında. (armani code ve armani code femme böyleydi) Ve kalıcılık olarak cidden iyiler. Çok kaliteli replikalar denk geliyor bu adamlardan. Ben Femme'yi 10TLye almıştım zamanında :)

AVM girişleri, avm araba otoparkları da uğrak yerleri bu adamların.

aslında parfümler orjinal ama hepsi değil atıyorum 10 4ü orjinal onuda anlamak için bunu anlaman için profosyonel olman lazım anlayabilmek için şişeyi ters çevirip şuan aklıma gelmedi bir türlü nasıl anlaşıldığı ama var bir çözümü suyla ilgiliydi orjinal şişeyi 2ye 3e bölüp kalanın üstüne su basıp biraz daha parfüm hatırlayamadım bir türlü şişeyi ters çevirip hatırlarsam yazarım valla hatırlayamadım şuan :) ama ayırt edebiliyosun

piyasada çok pahalıya satılan parfümler var burda ( zencilerin sattıklarını kastetmiyorum o ayrı bir dünya gerçi ben olardan adidası orjinal buldum denk geldi gerçi oda bilmiyor ona nasıl olrjinal geldiğini :) ) havalanında hugo boss orjinal şişeye denk geldim parfümleri gösterirken onu geri çantaya koymasından şüphelendim bana başka çeşitler gösteriyor benim aklım onda kaldı bir kere şunu deneyebilirmiyim derken kem küm etti hugo boss kaça vercen dedim abi şuan benim düşündüğümü düşünüyorsan para almıycam dedi bende evet senin düşündüğünü düşünüyorum o parfüm orjinal hugo boss o an keklendim sandım gidip bir parfümcüye onaylattım hiç bir test yapmadan parfümcü evet bu şişe orjinal diyince ohhh dedim çok detaycıyımdır ( hani o an dikkat etmesem neden geri koyduğunu belki keklencektim başka bir parfümle satıcı her ne kadar hızlı alıp koysada ben ayrıntıları asla atlamam)

derin acar

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bende erkek arkadaşıma parfüm alacağım. Şöyle bir liste buldum. Hangisini alsam kararsızım. Giorgio Armani - Armani Code EDT daha iyi gibi.

aylabusracimen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben toll.com.tr'den sipariş ediyorum. Açık parfüm buradakiler. Orijinallerle aynı kokuya sahip ve fiyatı daha makul. Cep yakmıyor açıkcası
s1.gif
Gayet güzel kokuları mevcut ve kalıcılığı uzun süreli. Toll'ü tavsiye ederim.

Son mesajlar