Ekranda sarı tonun baskın olması sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ravion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.

Konunun en başında belirtmek isterim ki kullandığım bilgisayarda bu durum bilgisayarı senkronize ettikten sonra başladı.

Diğer bilgisayarımın aynı şekilde ekranında sarı bir ton baskındı. Düzeltme yolunu bulamadım. Windows 10 kullanıyorum ve ekran kartım Nvidia. Bu sorunu daha önceden yaşamış olan ya da çözüm yolunu bilenlerden yardım bekliyorum.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Merhabalar.

Konunun en başında belirtmek isterim ki kullandığım bilgisayarda bu durum bilgisayarı senkronize ettikten sonra başladı.

Diğer bilgisayarımın aynı şekilde ekranında sarı bir ton baskındı. Düzeltme yolunu bulamadım. Windows 10 kullanıyorum ve ekran kartım Nvidia. Bu sorunu daha önceden yaşamış olan ya da çözüm yolunu bilenlerden yardım bekliyorum.
pcyi kapat ekran kartınıda sök tekrar yerine tak vga bağlanıyorsan kablo uç pinlerini kontrol et ,olaki tüplü monitör kullanıyorsan monitör yolcu bilgin olsun (=

Ravion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pcyi kapat ekran kartınıda sök tekrar yerine tak vga bağlanıyorsan kablo uç pinlerini kontrol et ,olaki tüplü monitör kullanıyorsan monitör yolcu bilgin olsun (=
Laptop kullanıyorum

Ravion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Belki şu olmuş olabilir ekran led aydınlatma floresantlarından biri gitmiş olabilir. servisin bakıp söylemesi daha doğru sonuç verecektir.
Hayır sorun bu değil, bilgisayar 1 haftalık şu anda. Eski bilgisayarda olan bir ayarı senkronize etti ve bu hafif sarartılık geldi tekrar buna da.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Gece Işığı Ayarlarına bakın; Gece ışığını zamanlama açıksa kapatın.

Tx9QIf.jpg

cKTOfJ.png

Eğer işe yaramazsa; NVIDIA için şu ayarı yapıp deneyin.

265UxT.png