Dell İnspiron 1564 aşırı ısınma sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

ccdotcom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba arkadaslar. Yeni geldim aranıza. Birde ı yerine i yazabilirim kusra bakmayin. Benim laptobumu electro worldden aldim. Yaklasik 2 sene oluyor.Aldigimda black ops gibu oyublari oynadim. rahat oynadim low da da olsa.Ama simdi deil black ops mario bile sor oynutom arkadas kam beynime firliyor. Altina fan taktim fan öldü ısinmadan dolayi 1-2 forumdada okuduguma gore ekran karti yqnmis mi ole bisi ekrqn beyazlasiyor. Ne laptopmus arkadas yazarken bile sinirden agliyorum niye bu kadar isiniyor. Sinirden firlatcam laptobu camdan assa. Bu adamlar ne diye laptop yqpioyo anlmiyorumki insanin laptobu bu kadar isinirmi be vicdansizlar. Satarken yazsinlar altina isiniyor diye vallahi deli olcam. Delin garantisi iyi dediler ancak ya yapamzlarsa. Vallahi cinnet geciririm.o_O.Benim birde hp laptobum var. Onu 2007de aldim inanin o kadar hizliki bu inspirona gore cunku isitma sorunu cok az ve isinsada etkilemiyor yani hp daha mi iyi yoksa dellde tasarim hatasi falan mi var. Yani reklam olmadin ama point blank oynayamiyorum. ilkte wolfteam point blank aynnda aciyordu. bu kadarda olmazki sinirden ne yazdigimida anlamiyorum artik. ozet ne yqpmaliyim.:-C? Not:Yazim yanlislari icin kusra bakmayin telden giriyom

--- Mesaj Güncellendi ---

[/COLOR]İnspiron İsinma 1564

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
büyük ihtimal fanı tozlanmıştır ve termal macun sürmek gerekiyordur bilmiyosan hiç uğraşma servise ver

tam kaç derece oluyor diyo dersen hw monitör ü indir aç açık kalsın oyuna gir 10 dk sonra bak max. dereceye bak

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşım o seride eksik olan tek şey şu ki : Ekran kartı.
Ekran kartı tahminim ati radeon hd 5450 ki bu ekran kartı intel i5 e çok yetersiz geliyor.

Bende almıştım geçen sene, yüksek performans bekledim lakin alamadım. Araştırırsanız ekran kartınızın oyunlarda yetersiz olduğunu görürsünüz.

Genel İzlenimlerim

-Ama laptop gerçekten dehşet ötesi. Sonuçta dell. Bende ki çok sessiz çalışıyordu en ağır oyunda bile yüksek ısınma göstermedi.

-Oyunlarda değişken bir tutum sergiliyor. Mesela oyunu ilk yüklediğinizde canavar gibi oynuyorsunuz. Ama 2 gün sonra o kadar kasıyor ki oynamadan kapatıyorsunuz. Ertesi gün bir daha düzeliyor.Tahminim ekran kartıyla ilgili bir durum.

-Sessiz, ısınma olmaması gerekir. Oluyorsa gereksiz yüklemeler yapmışsınızdır formatlayın.

-İşlemci grafikten üstün durumda olduğundan call of duty serisi gibi oyunları çok mükemmel oynayabiiyorsunuz.(intel destekli oyunlar)

-Mükemmel bir servis sistemi var. Eğer ararsanız şöyle bir sorunum var diye neredeyseniz oraya bir ekip gönderiyorlar. Adamlar makinayı tamir edip gidiyor. Uluslararası garanti kapsamında (tabi hala garantisi varsa)

-Son olarak benim dell paramparça oldu. Arabaya binerken arka koltuğa koymayı unutmuşum yerde kalmış tekerleğin arkasına düşmüş. Arka arka giderken laptop paramparça oldu. İşin güzel yanı tatle giderken oldu bu olay otelde ara ara bulamadım laptopu sonra biraz düşününce ne olduğunu bulabildim. Geri döndüğümüzde çanta kaybolmuştu :)

ccdotcom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklsin servise vermek gerek aricam zatem bide benimki i3 biraz oda kotu. Bide kac dereceye cikqn diye soran arkadasim 85-95 gibi gormustum. Bide gercekten laptobunun goruntusu harika hd ekran super itesi ancal kullaniyamiyinca puff. en iyisi monster O:)

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ya şimdi marka tercihi senindir o konudandan bahsetmiş arkadaş dell servisi tabiki 10 nmra fakat pek uygun fiyata oyun oynabiliceğin laptopları pek yok

95 derece fazla gerçekten tabi temizledikten sonra ne kadar düşür bilemem sonuçta laptop bu ama düşeceği kesin

ccdotcom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya şimdi marka tercihi senindir o konudandan bahsetmiş arkadaş dell servisi tabiki 10 nmra fakat pek uygun fiyata oyun oynabiliceğin laptopları pek yok

95 derece fazla gerçekten tabi temizledikten sonra ne kadar düşür bilemem sonuçta laptop bu ama düşeceği kesin

Tamam kardes aradim servusi biis uptade yaptirdi bilgisayar biraz daha rahatladi.Pazartesi gunu bilgisayar performansinda degisiklik olmazsa gwne aeicam teaekkur ederim.Laptopv70-75 arasi sicaklikta gidip geliyor

BGAREPAİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Isınma Problemı Fabrika Çıkışlı Bir Problem Değil Müşteri Kaynaklı Bir Problemdir.Notebooku Alıp Kullanıp Hele Yüksek Çözünürlüklü Oyun Aşırı Yüklenme Gibi Kullanıcının Kendı Yaptığı Hataları Fabrikalarda Aramamak Lazım Öncellikle Teknık Servis İle İlgili Az Çok Bilgin Var İse Notebook'un arka kapağını sök fanı cıkar metal kısımı cıkar işlemçi ekran kartı ve üzerlerinde termal pad veya macun olan yerleri temizle termal pad veya termal macun sür metal kısmın yani soğutucunun Arasını Temizle Ve Tak %90 Olumlu Yanıt Alıcaksındır.Eğer Dahada Çözülmediyse BIOS UPDATE Tercih Et Teşekkür Ederim.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
2 sene baya bir zman olmuş fan ızgarasının olduğu yer tıkanmıştır artık daha az önce arkadaşın cihazını söktüm temizledim içinden çıkan o yün gibi şeyleri görünce inanamadı :D

Son mesajlar