Dell G515 - MSİ GE63- Lenovo Y530 ? Analiz

Bu konuyu okuyanlar

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamün Aleyküm
ben bu üçü arasında kaldım ve hala kararsızım çok araştırdım kendim bir karara vardım ama sizinde fikirlerinizi merak ediyorum :)
*Dolar kafayı gene yemeden biraz hızlı cevap verin :D
-DELL GAMİNG G515 hala düşünüyorum acaba alınırımı....

-MSİ GE63 7RD MSİ fiyatı 7000 TL ye alabiliyorum...

-LENOVO Y530 Lenovo y530 türkiyede daha çok yaygınlaşmış değil bir tek MediaMarkta var şuan..

İyi kötü her türlü fikir ve eleştiriye açığım..
Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum sizlere.

Son düzenleme:

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Dell G5 alın bence itopyada 8.200 civarında

GE63 7.nesil ayriyetten 1050Ti ile 1060 arasında baya fark

Y serisinin fiyatıda bence çok uçuk

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1 defa aldımmı sıkıntısız en az 5-6 yıl götürmesi lazım beni dell G5 te kasa kalitesi plastik ama mekanizma yüksek ge63 mekanizması diğer ikisinin biraz altı ama kasa kalitesi müthiş :) en az sorunlu olanı almak istiyorum :) lenovo da ise yok yokk ama pahalı :D
fikirleriniz için teşekkürler :)

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
1 defa aldımmı sıkıntısız en az 5-6 yıl götürmesi lazım beni dell G5 te kasa kalitesi plastik ama mekanizma yüksek ge63 mekanizması diğer ikisinin biraz altı ama kasa kalitesi müthiş :) en az sorunlu olanı almak istiyorum :) lenovo da ise yok yokk ama pahalı :D
fikirleriniz için teşekkürler :)

Dell G5 ben yanlış biliyo olabirim fakat kasa metal olması gerek.

Dell konusunda detaylı bilgiyi @Görkem Say dan alabilirsiniz. Kendiside benzer bir model kullanıyor sanırım.

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dell G5 ben yanlış biliyo olabirim fakat kasa metal olması gerek.

Dell konusunda detaylı bilgiyi @Görkem Say dan alabilirsiniz. Kendiside benzer bir model kullanıyor sanırım.
umarım konuya gelir inanın DELL ve MSİ karşılaştırmasını yapabilecek birisinin görüşlerine çok ihtiyacım var notebook piyasasını araştırma maceramı rafa kaldırmak istiyorum :)

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
umarım konuya gelir inanın DELL ve MSİ karşılaştırmasını yapabilecek birisinin görüşlerine çok ihtiyacım var notebook piyasasını araştırma maceramı rafa kaldırmak istiyorum :)

Bende persembe sipariş verdim şu modeli

MSI GP63 Leopard 8RE-235XTR Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + Fiyatı

Persembe 8000 civarındaydı tam Dell G5 siparişi vericektim msi buraya düşmüşken kaçırmak istemedim. Yoksa iki bilgisayar arasında bende çok kaldım

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende persembe sipariş verdim şu modeli

MSI GP63 Leopard 8RE-235XTR Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + Fiyatı

Persembe 8000 civarındaydı tam Dell G5 siparişi vericektim msi buraya düşmüşken kaçırmak istemedim. Yoksa iki bilgisayar arasında bende çok kaldım

MSİ bütün serilerinden en beğendiğim GE serisi tam bana hitap ediyor keşke sizde GE alsaydınız :)

msi-image-2.jpg

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
MSİ bütün serilerinden en beğendiğim GE serisi tam bana hitap ediyor keşke sizde GE alsaydınız :)

msi-image-2.jpg
Yani GE serisi tabiki hoş fakat fiyatlarıda çok hoş. %50ye yakın indirimle bile çok zor alabildim ben bu donanımı. Msi da olsa ben donanım farkının diğer farklara göre daha önemli olduğunu düşünüyorum. Zaten bu seviyedeki bilgisayarlar 5-6 yıl götürebilicek kalitede

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sizin aldığınızda iyi hayırlı olsun :) elinize ulaşmışsa pm den bana canlı bir kaç fotoğraf atarsanız memnun olurum :) ve performans v.s sizin kendi yorumlarınızı alırsam çok iyi olur :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
G5 MSI'ın bu modelinden daha iyi. Hem 1060 hemde 8. nesil i7 işlemci var ikisini toplayınca büyük performans farkı ortaya çıkıyor. G5 kasası da metal ve sert plastik karışık. Kasanın yerine göre değişiyor.

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
G5 MSI'ın bu modelinden daha iyi. Hem 1060 hemde 8. nesil i7 işlemci var ikisini toplayınca büyük performans farkı ortaya çıkıyor. G5 kasası da metal ve sert plastik karışık. Kasanın yerine göre değişiyor.
peki hafiflik olarak? ve ekran IPS ama mat değil anladığım kadarıyla? ürün hakkında bilginiz varsa detay bekliyorum lütfen?
buarada siz de varmı g5?

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
G5 in dedesi 7567 kullanıyorum ben. İkisi arasında ağırlık farkı çok olmaz ikisi de gaming cihaz.
ve ekran IPS ama mat değil anladığım kadarıyla? ürün hakkında bilginiz varsa detay bekliyorum lütfen?

bu arada şöyle bir yorum buldum ürünü kullanan birisinden;
Ben Dell oyun bilgisayarlarından pek hoşlanmıyorum alarak da bazen hata yaptığımı düşünüyorum tasarım konusunda hiç güzel değil oldukça agir bilgisayar ve kapagi tam olarak bir zaman sonra kapanmamaya başlıyor nedense tam oturan bir yapısı yok kalite açısından bakıldığında bilgisayar kasasının çok kaliteli olmadığını düşünüyorum tasarım açısından da hiç yoğunlasilmamış acayip bir şekilde toz çekiyor. kullandığımız süre zarfında uzun kullanımdan sonra sürekli olarak temizlenmesi gerekiyor Yoksa oyun oynarken Çok ses yapıyor ama oyun geçişleri oyun efektlerini yansıtılması görüntü kalitesi nasıl diye sorarsanız en iyi yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
ve ekran IPS ama mat değil anladığım kadarıyla? ürün hakkında bilginiz varsa detay bekliyorum lütfen?

bu arada şöyle bir yorum buldum ürünü kullanan birisinden;
Ben Dell oyun bilgisayarlarından pek hoşlanmıyorum alarak da bazen hata yaptığımı düşünüyorum tasarım konusunda hiç güzel değil oldukça agir bilgisayar ve kapagi tam olarak bir zaman sonra kapanmamaya başlıyor nedense tam oturan bir yapısı yok kalite açısından bakıldığında bilgisayar kasasının çok kaliteli olmadığını düşünüyorum tasarım açısından da hiç yoğunlasilmamış acayip bir şekilde toz çekiyor. kullandığımız süre zarfında uzun kullanımdan sonra sürekli olarak temizlenmesi gerekiyor Yoksa oyun oynarken Çok ses yapıyor ama oyun geçişleri oyun efektlerini yansıtılması görüntü kalitesi nasıl diye sorarsanız en iyi yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim.
Tasarım görecelidir. Birisi beğenmiyorsa ona bir şey diyemem ama kalite olarak düşük olması gibi bir durum yok. Toz çekme olayı ise fanların çok kuvvetli olmasından dolayı başka bir durum yok. Oyun oynarken çok ses yapmasının nedeni ise dediğim gibi yük altında fanlar çok hızlı çalışıyor o yüzden. Ekranda mat bu arada.

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hımm düşündürücü :) fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
daha fazla bilgi ve alternatif önerebilecek olanlar varsa lütfen konuya yığılın :)

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Burdaki yorumcular dışında forumda kimsenin pek bilgisi yok bu ürünler hakkında sanırım?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Dell g5'in yanında o cihazlar çok zayıf kalıyor lenovo y530'a 10.000 tl fiyat koymuş media mrkt bu adamlar ne yaşıyor acaba dell g5 msı ge63'den 400 lira fazla ama ekran kartı işlemcisi ssd kapasitesi ram kapasitesi yüksek bu cihaz varken msı alırsan markaya para vermişsin demektir dell g5 al derim..

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dell g5'in yanında o cihazlar çok zayıf kalıyor lenovo y530'a 10.000 tl fiyat koymuş media mrkt bu adamlar ne yaşıyor acaba dell g5 msı ge63'den 400 lira fazla ama ekran kartı işlemcisi ssd kapasitesi ram kapasitesi yüksek bu cihaz varken msı alırsan markaya para vermişsin demektir dell g5 al derim..
iyi güzelde 8. nesil işlemciler daha çok ısınma oluyormuş buda beni biraz geriyor :) o kadar para ver ve ısınsın ayrıyetten dell in kasası msi göre ne derece sağlam?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Isınmasını istemiyorsan 4. 5. nesil işlemcili cihaz alacaksın iyi her zaman biraz daha fazla ısınır o kadar para veripte düşük performanslı cihaz alınmaz şuda var ben öyle çok fazla oyun oynamam yüksek gereksinim isteyen oyunlar oynamam diyorsan msi alabilirsin..

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Isınmasını istemiyorsan 4. 5. nesil işlemcili cihaz alacaksın iyi her zaman biraz daha fazla ısınır o kadar para veripte düşük performanslı cihaz alınmaz şuda var ben öyle çok fazla oyun oynamam yüksek gereksinim isteyen oyunlar oynamam diyorsan msi alabilirsin..

Kessinlikle pek fazla oyun oynamam ama oynarsamda sağlam değerler almak istiyorum ve en önemliside 6-7 yıl beni götürmesi lazım bir programı çalıştırınca açmaz diye tereddüte düşmek istemeyeceğim bişey olmalı genel itibariyle yazılımla ilgileniyorum ve araştırma yaptığım için haber kanallı gazete v.s derken en az 40-50 sekme açtığım oluyor dell g515 bana güven verebilirse kessinlikle onu almak isterim ama eyer kasası içindeki mataryelleri destekleyecek güçte değilse 1080 ekran kartı içine koysak ne yazar?
notebooka dokunduğum anda bana güçlü sağlam hissiyat verecek!
kronik sorunlarla asla ama asla ilgilenmek istemiyorum 3-5 kuruş biriktirdik param çöp olursa Kahr olurum. lütfen biraz daha aytınlatın beni..

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
iyi güzelde 8. nesil işlemciler daha çok ısınma oluyormuş buda beni biraz geriyor :) o kadar para ver ve ısınsın ayrıyetten dell in kasası msi göre ne derece sağlam?
Isınıyor dediğiniz 5-6 derece daha fazla. 83-84 dereceler görülmüyor zaten. 6 çekirdek 12 iş parçacığı var o kadar olsun bir zahmet. Kasa kalitesine gelince arada dünya fark yok. G5 de gayet kaliteli kasa ile geliyor.

Kessinlikle pek fazla oyun oynamam ama oynarsamda sağlam değerler almak istiyorum ve en önemliside 6-7 yıl beni götürmesi lazım bir programı çalıştırınca açmaz diye tereddüte düşmek istemeyeceğim bişey olmalı genel itibariyle yazılımla ilgileniyorum ve araştırma yaptığım için haber kanallı gazete v.s derken en az 40-50 sekme açtığım oluyor dell g515 bana güven verebilirse kessinlikle onu almak isterim ama eyer kasası içindeki mataryelleri destekleyecek güçte değilse 1080 ekran kartı içine koysak ne yazar?
kronik sorunlarla asla ama asla ilgilenmek istemiyorum 3-5 kuruş biriktirdik param çöp olursa Kahr olurum. lütfen biraz daha aytınlatın beni..
Kronik sorun olsa yazarız niye yazmayalım. Dell çok küçük bir marka gibi yorum yapıyorsunuz. Tamam MSI kaliteli marka ona lafım yok ama bu fiyat seviyesindeki bir ürünün kalitesiz olması çok zor zaten. Biz elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık.

Son düzenleme:

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Sonuçta dell markası dün oluşmuş bir marka değil msı ve asusdan'da eski bir marka tecrübe var sorunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsun ama msı ve asusda sorunlar mevcut 6 - 7 yıl götürsün diyorsan dell almanı tavsiye ederim..

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim :) @Görkem Say
Sonuçta dell markası dün oluşmuş bir marka değil msı ve asusdan'da eski bir marka tecrübe var sorunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsun ama msı ve asusda sorunlar mevcut 6 - 7 yıl götürsün diyorsan dell almanı tavsiye ederim..
Sizde saolun son bişey daha soracağım DELL G515 in kasası fark ettiğim kadarıyla DELL 7567 ile aynı ve eyer aynıysa gerçekten dell 7567 nin kasasının plastik olduğu ve çok kötü bir kasaya sahip olunduğu söyleniliyordu? bu soruyada cevap alabilirsem kararımı kessin olarak vereceğim yarımlarınız için çok teşekkür ederim., @Görkem Say
@Logithx

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim :) @Görkem Say

Sizde saolun son bişey daha soracağım DELL G515 in kasası fark ettiğim kadarıyla DELL 7567 ile aynı ve eyer aynıysa gerçekten dell 7567 nin kasasının plastik olduğu ve çok kötü bir kasaya sahip olunduğu söyleniliyordu? bu soruyada cevap alabilirsem kararımı kessin olarak vereceğim yarımlarınız için çok teşekkür ederim., @Görkem Say
@Logithx
7567 ile aynı değil. Ben 7567 kullanıyorum zaten kasası kötü değil. Sert plastikten yapılmış ve kadifemsi bir dokusu var. Kasası kötü olan bir ürünü asla almam zaten. G5 ile 7577 aynı kasayı kullanıyor ve 7577 metal ve sert plastik karışımı bir kasadan oluşuyor.

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
beyler saolunda işte korktuğum şey :( sizdeki 7767 böyle oluyor mu dk 2.50
:( çat diye kırılacakmış gibi

Forever9871

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler Son kez sizden bişey rica ediyorum şunuda beraber bir analiz edebilir miyiz? Lütfen 2 dk nızı ayırın artık almam gerek şu bilgisayarlardan bir tanesini :(
LENOVO Y530 İ5 8.NESİL yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamış y530 lar ingilizcesi v.s olan varsa bir kaç yabancı foruma göz atabilir mi lütfen?
Ve bu konunun bunların arasında kalanlar için çok faydası dokunacağına eminim..