Blackberry tüm sorunları

Bu konuyu okuyanlar

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yadımcı olurum siz söyleyim bende yol göstereyim...:yes:

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
telefonuma uygulama indiremiyorum internete bağlanılamıyor diyo herhangi bi web sayfasına girmiyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben de yeni bir blackbarry aldim ama kayitli olmasina rağmen
bazen arayan ismi gözükmüyor. Bazen ayni kişi 10 dakika arayla arasa
birinde ismi çikiyor birin de çikmiyor... Nasil düzeltebilirim..

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bb 8520 de mep 0 sorunu nasıl çözülür hocam:D

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bb 8520 de mep 0 sorunu nasıl çözülür hocam:D

Cihazı aldığın operatörden farklı bir simkart takarsan MEP kodu sorar ve onu 10 defa yanlış girersen cihaz kitlenir ve servise göndermen gerekir.

Anakartını değiştiriyorlar 300tl civarı masraf çıkmaktadır

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Cihazı aldığın operatörden farklı bir simkart takarsan MEP kodu sorar ve onu 10 defa yanlış girersen cihaz kitlenir ve servise göndermen gerekir.

Anakartını değiştiriyorlar 300tl civarı masraf çıkmaktadır

hocam kart değilde uzak bağlantıdan yazılım ile yapanlar var.dm3 team diye googlada ararsan bu adamların programları var.yani sorun yazılım ile çözülebiliyor.fakat program ücretli.internet üzerinden 70-80 $ sorunu çözüyorlarmış.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Telefon geldimi konuşacağım, aramam gerektiğinde arayacağım. SMS internet lazımsa, canım sıkılırsa (çok nadiren) kullanacağım.
Oyun yok, MP3 yok telefonu kurcalayım yok.

1 hafta yada 4-5 gün şarjı dayanan blackberry varmı?

Ben kimi duyduysam hep şarjı 1 taş çatlasın 2günde bitiyor diyor.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Telefon geldimi konuşacağım, aramam gerektiğinde arayacağım. SMS internet lazımsa, canım sıkılırsa (çok nadiren) kullanacağım.

android , ios , blacberry den uzak dur seni nokya keser ancak.

Reaksiyon puanı
4
Güncelleme yaparken hata yaparsak telefonda kalıcı hasar oluşuyormuş. Ben telefonu KVK'ya götürsem güncellerler mi acaba?

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Cihaz KVK garantili değil yanlış hatırlamıyorsam. Dağıtıcı firma üzerinden garantili. KVK ücret alır mı işlem için?
Eğer garanti kapsamında değil ise ücret talep etmeleri olası. Büyük ihtimal kğçük bir ücret talep ederler.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir arkadaşım blackberryler 8 dakikada açılıyor demişti doğru mu?

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tekrar burdayım soru sormak istyeyen arkadaşlar buyrun :p

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
android , ios , blacberry den uzak dur seni nokya keser ancak.

Nokia ömrü hayatımda kullanmadım, bu yaştan bu imkanlardan sonrada asla kullanmam :D

Ben telefonda arama, sms ve mail arıyorum geriye kalan tüm özellikler benim için ekstra, olsun olmasın çok fark etmiyor.
O yüzden smartphone a bile ihtiyacım yok.

Motorola gleam+ arıyorum ama TR de yok 200TL ye canavar gibi telefon ama gelde bul...

Gerçi şimdi Motorola Atrix de gözüme çarptı. 1900mAh pil varmış. Oda nerden baksan 2-3 gün çok rahat dayanır.

Şuan ki ideos X5 im android 4.0 ile 1 gün ancak gidiyor bir gün kafayı gömüp kıracağım telefonu.
Eski versiyonlarda 2 gün rahat gidiyordu ama 4.0 da 1 gün üzerine çıkmıyor.

Dün öğlen 2de iş yerinden çıkarken bataryamı değiştirdim dolu olanı taktım, eve geldim 2-3 görüşme yaptım, 2 mail kontrolü yaptım. Bugün hiç dokunmadım öğlen dışarı çıkacaktım telefonun şarjı bitmiş kapanmış :cursing:

Smartphone falan iyi güzel hoşda en önemli şeyleri gözden kaçırıyoruz sürekli.

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şöyle bir sıkıntı var ; değişikli olsun diye rehber kişi isimlerini " Soy Ad, Ad " şeklinde değiştirdim. Ama ne yaptıysam geri düzeltemedim. Sürüm güncelledim, düşürdüm, wipe ettim ama nafile. Ne yapılabilir acaba ?

(Model : BB Bold 9900)

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3

hocam bende curve 8520 var.4-5 gün gidiyor şarjı.dediğin gibi oyun vs. oynamıyorum.internete de pek girmedim.o yüzden şarj iyi.sadece mep 0 sıkıntım var unlock yapamadım :S

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Hahaah şowalye'yi takan yok :p

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
hocam bende curve 8520 var.4-5 gün gidiyor şarjı.dediğin gibi oyun vs. oynamıyorum.internete de pek girmedim.o yüzden şarj iyi.sadece mep 0 sıkıntım var unlock yapamadım :S

Curve 8xxx serisi kullanan bir arkadaşım vardı ve şarjından çok şikayetçiydi 1 günde bitiyor diyordu ama emin değilim aynı modelden mi bahsediyorsunuz.
Gerçi o arkadaş telefonu kulağına bantlayıp öyle dolaşan tiplerden ama olsun banada yani 2 gün 3 gün dayansın öyle telefon.

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Curve 8xxx serisi kullanan bir arkadaşım vardı ve şarjından çok şikayetçiydi 1 günde bitiyor diyordu ama emin değilim aynı modelden mi bahsediyorsunuz.
Gerçi o arkadaş telefonu kulağına bantlayıp öyle dolaşan tiplerden ama olsun banada yani 2 gün 3 gün dayansın öyle telefon.

O arkadaşın BIS hizmetini etkin bir şekilde kullanıyordur o sebeple 1 gün gider. internet kullanmayacaksan şarzı çok uzun gidiyor.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
O arkadaşın BIS hizmetini etkin bir şekilde kullanıyordur o sebeple 1 gün gider. internet kullanmayacaksan şarzı çok uzun gidiyor.

O zaman kalsın BB falan istemem :D
Telefonda internet olacak ve kullanmamak bana çok ama çok saçma geliyor.

Tüm android kullanıcılarından da bu öneriyi duyuyorum şarjı uzatmak için 3G yi kapat :blink: o zaman smartphone kullanmanın ne anlamı var :S

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
O zaman kalsın BB falan istemem :D
Telefonda internet olacak ve kullanmamak bana çok ama çok saçma geliyor.

Tüm android kullanıcılarından da bu öneriyi duyuyorum şarjı uzatmak için 3G yi kapat :blink: o zaman smartphone kullanmanın ne anlamı var :S
ya zaten blackberry internet entegreli çalışan bir sistem. Ama herhangi bir internet olmuyor kendi internetini alman lazım. O da vodafone faturalı kullanıcılarına 17 tl mesela. Herkes vermek istemeyebilir bu parayı ya da internet kullanmak istemeyebilir. Ben internet kullandığım zamanlar 2 gün filan gidiyor fakat kullanmazsam 3 gün çok rahat çıkıyor.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
ya zaten blackberry internet entegreli çalışan bir sistem. Ama herhangi bir internet olmuyor kendi internetini alman lazım. O da vodafone faturalı kullanıcılarına 17 tl mesela. Herkes vermek istemeyebilir bu parayı ya da internet kullanmak istemeyebilir. Ben internet kullandığım zamanlar 2 gün filan gidiyor fakat kullanmazsam 3 gün çok rahat çıkıyor.

BIS olmadan BB kullanılmaz. Bir anlamı olmaz zaten.
Telefonları kullanışsız geliyor (küçük klavyeleri yüzünden) ama şekil telefonlar güzeller. 3-5 gün arası gitse şarjı razıyım hemen android i bırakıp alıcam da nerde...

Eski Philipsler vardı 15-20 gün şarjı giderdi onlardan bulmam lazımda onlarda da ne internet var ne mail :D

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
BIS olmadan BB kullanılmaz. Bir anlamı olmaz zaten.
Telefonları kullanışsız geliyor (küçük klavyeleri yüzünden) ama şekil telefonlar güzeller. 3-5 gün arası gitse şarjı razıyım hemen android i bırakıp alıcam da nerde...

Eski Philipsler vardı 15-20 gün şarjı giderdi onlardan bulmam lazımda onlarda da ne internet var ne mail :D
BBM açık 1.5 gün gidiyor + internet . Eğer BBM kapalı ise 3 günü rahat çıkartıyor. Ama bb kullanan insna yüksek modeline para vermemeli eğer iş amaçla kullanmıyorsa . Ben bbm için kullanıyorum .

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
BBM açık 1.5 gün gidiyor + internet . Eğer BBM kapalı ise 3 günü rahat çıkartıyor. Ama bb kullanan insna yüksek modeline para vermemeli eğer iş amaçla kullanmıyorsa . Ben bbm için kullanıyorum .

BB leri beğeniyorum ama 1.5 gün şarjı dayanınca benim android den farkı kalmıyor.
Smart olmayan smartphone lardan bulmam lazım benim Motorola Gleam+ gibi.

yada Motorola Atrix gibi yüksek mAh li android falan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba
bb 9780 aldim ikinci el.
wifi secenegi yok(yani varda benim sececegim ekranda gozukmuyor.) internetbrowser da calismiyor,
BB App word ada girmiyor dolayisi ile.
ne yapmam lazim, flashen felan diyorlar hic yapmadigim birsey.
wifi yi ve browser i nasil yuklerim?
yardimci olursaniz sevinirim.
selamlar mevlut

Son mesajlar