Bilgisayarımın tek sorunu işlemci mi?

Bu konuyu okuyanlar

Makaveli11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi günler, öncelikle bilgisayarımın özelliklerini yazayım :

Ekran Kartı : AMD Radeon (TM) R7 370
RAM : 8 GB
İşlemci: Intel(R) Pentium(R) CPU G3258 @ 3.20GHz
Ana Kart: h81m-s2v

Sorum şu:

Benim bilgisayarım şuana kadar hangi oyunu oynamak istediysem açtı PUBG, GTA5 vs düşük ve orta ayarlarda bu tarz oyunları oynayabiliyorum.
ama Mafia 3, FIFA 18,Watch Dogs oyunlarını oynamak istediğimde acayip derecede kastı yani oyunları oynarken saniyede bir kasıyodu.

Ben de bu oyunlara "Can You Run It" sitesinden baktığımde minimum da tüm özelliklerimin yeterli olduğu ama işlemcinin yetmediğini söylüyor. Yani işlemcide kırmızı hata veriyor.

Ben de işlemci almak istiyorum ama işlemci alırsam sorun çözülür mü? benim için yeter mi?

Tek sorunum işlemci mi ?

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311

Sorum şu:

Benim bilgisayarım şuana kadar hangi oyunu oynamak istediysem açtı PUBG, GTA5 vs düşük ve orta ayarlarda bu tarz oyunları oynayabiliyorum.
ama Mafia 3, FIFA 18,Watch Dogs oyunlarını oynamak istediğimde acayip derecede kastı yani oyunları oynarken saniyede bir kasıyodu.

Ben de bu oyunlara "Can You Run It" sitesinden baktığımde minimum da tüm özelliklerimin yeterli olduğu ama işlemcinin yetmediğini söylüyor. Yani işlemcide kırmızı hata veriyor.

Ben de işlemci almak istiyorum ama işlemci alırsam sorun çözülür mü? benim için yeter mi?

Tek sorunum işlemci mi ?

İşlemciniz biraz düşük kalmış sisteme göre. Oyunları "düşük" grafik ayarlarda oynamak CPU'a yüklenmenizi sağlayacaktır. Ekran kartınız da fazla yüksek ayarları desteklemez belirttiğiniz oyunlarda.

İşlemci değişimi sorunu çözecektir.

Makaveli11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşlemciniz biraz düşük kalmış sisteme göre. Oyunları "düşük" grafik ayarlarda oynamak CPU'a yüklenmenizi sağlayacaktır. Ekran kartınız da fazla yüksek ayarları desteklemez belirttiğiniz oyunlarda.

İşlemci değişimi sorunu çözecektir.

Evet dediğiniz gibi oyunlar yüksek olunca işlemci darboğaz yapıyor ben bu sistemden memnumum oyunları düşük ayarda olsa açıyor ama diğer saydıklarımı hiç açmıyor acayip darboğaz oluyo.

Benim için çok yüksek değilde düşük, orta seviye açması bile yeter işlemci değiştiricem ama başka sorun çıkmasını istemedim.

teşekkürler cevabınız için.

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Evet dediğiniz gibi oyunlar yüksek olunca işlemci darboğaz yapıyor ben bu sistemden memnumum oyunları düşük ayarda olsa açıyor ama diğer saydıklarımı hiç açmıyor acayip darboğaz oluyo.

Benim için çok yüksek değilde düşük, orta seviye açması bile yeter işlemci değiştiricem ama başka sorun çıkmasını istemedim.

teşekkürler cevabınız için.

1150 PİN işlemci almaya dikkat ediniz. Rica ederim :)

Sıfır bulmanız zor.

denizzmio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kardeşim işlemcini değiştirirsen istediğin oyunu oynayabilirsin ve sorun ortadan kalkar :);):):)

Makaveli11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95

Sorum şu:

Tek sorunum işlemci mi ?
İ5 4440 veya İ5 4460 yeterli olacaktır. Tabi onlarında ikinci elleri fırsatçılar sayesinde yüksekten gidiyor....

Makaveli11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İ5 4440 veya İ5 4460 yeterli olacaktır. Tabi onlarında ikinci elleri fırsatçılar sayesinde yüksekten gidiyor....

i3 almayı düşünüyorum çünkü zaten beni 1 2 sene bile idare etse yeter konsola geçmeyi düşünüyorum yani i3 ile 2 sene idare etsem bile yeter

Son mesajlar