Bilgisayarıma linux kuramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

kalemdelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar kaç kere denememe rağmen bilgisayarıma bir tek debian kurabildim. Linux mint sürümlerini kuramadım, deepin os sürümlerini kurayım dedim bu seferde böyle kalıyor. İSO doğru kontrol ettim. Rufus ile yazdırdım. Hem 32 GB hafıza kartı ile denedim hem telefonum ile yani drivedrodid vasıtası ile, hem de İSO ve dd modunda denedim ama sonuç aynı burada donuyor. Ne yapmam gerekiyor? Yanlış bir şey mi yapıyorum?
bd1c04dc2aa0ddf86d100fec6e37e28e.jpg

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Kaç dakika donuyor? Sabit diskte bad sector var mı?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
@kalemdelisi Merhaba, .iso yazdırıldıktan ve sistem boot ettirildikten sonra gelen bir menü var. Grub menüsünden bahsediyorum, o kısımda é veya tab tuşu ile edit moduna geçip daha sonra "quiet splash" ibarelerini silip "nosplash nomodeset" (tırnaksız) değerini girip kurulumu tekrar dener misin?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Hiç gelmiyor ilerlemiyor da mecbur yeniden başlatıyorum. SSD kullanıyorum.
Donanımın halini sorabilir miyim? Deepin kullanmadım da, eğer live isodan kurulum söz konusu ise kurulum aracını konsoldan çalıştırabilirsek aslında hatayı kontrol edebiliriz. Sizi daha tecrübeli birisi olarak sandığım için bu yönde tavsiyeler veriyorum. Eğer zannettiğim kadar tecrübeli değilseniz daha detaylı anlatabilirim.

kalemdelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kurulum aracını konsoldan çalıştırmak için hangi kodu yazmaliyim.
Donanımın halini sorabilir miyim? Deepin kullanmadım da, eğer live isodan kurulum söz konusu ise kurulum aracını konsoldan çalıştırabilirsek aslında hatayı kontrol edebiliriz. Sizi daha tecrübeli birisi olarak sandığım için bu yönde tavsiyeler veriyorum. Eğer zannettiğim kadar tecrübeli değilseniz daha detaylı anlatabilirim.

kalemdelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aaa hocam merhaba sayenizde debian kurdum tek kurabildiigim o oldu zaten pek sevmedim biraz de deepin deniyeyim dedim gene aynı bu sefer yanlışlıkla windows'u sildimne güzel kuruluyordu şimdi ne SD karta ulaşabiliyorum ne deepin osa ne de windowsa.
@kalemdelisi Merhaba, .iso yazdırıldıktan ve sistem boot ettirildikten sonra gelen bir menü var. Grub menüsünden bahsediyorum, o kısımda é veya tab tuşu ile edit moduna geçip daha sonra "quiet splash" ibarelerini silip "nosplash nomodeset" (tırnaksız) değerini girip kurulumu tekrar dener misin?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Aaa hocam merhaba sayenizde debian kurdum tek kurabildiigim o oldu zaten pek sevmedim biraz de deepin deniyeyim dedim gene aynı bu sefer yanlışlıkla windows'u sildimne güzel kuruluyordu şimdi ne SD karta ulaşabiliyorum ne deepin osa ne de windowsa.
Windows'un orijinal CD'si yok mu elinizde? kurarsınız tekrar o problem değil. Önerdiğim "Nomodeset" ayarlarını dener misiniz grub menüsünde geri bildirim yapmanız gerekecek her iki ihtimalde zira ona göre ilerleyeceğiz.

İzleVeÖğren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
manjaro linux gibi arch tabanlı bir linux dağıtımı hiç denediniz mi? sorununuz ubuntu tabanı ile ilgili olabilir. Deepin artık debian unstable tabanlı stable olmadığı için ondan sorun çıkarıyorda olabilir. Pardus DDE yüklerseniz debian stable tabanlı olduğu için kurulacaktır muhtemelen. yada farklı bir taban olarak manjaro

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu yorumu yapmamın nedeni bende ubuntu tabanında sorun yaşıyorum kurunca.

Linux kernel güncellemesi aldığımda kernel 4.17 ve üstünde ekranım simsiyah oluyor. sonra gelişmiş seçeneklerden açıp kerneli kaldırınca sorun düzeliyor. ama manjaro yüklüyken linux kernel 4.18 bile kursam sorun olmuyor çalışıyor.

Son düzenleme:

kalemdelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam oaraya gelemiyorum. Yani yön tuşları ile gelmeye çalışıyorum ama değişik bir şeyler oluyor. O yazılar kopyalanıyor vs
Windows'un orijinal CD'si yok mu elinizde? kurarsınız tekrar o problem değil. Önerdiğim "Nomodeset" ayarlarını dener misiniz grub menüsünde geri bildirim yapmanız gerekecek her iki ihtimalde zira ona göre ilerleyeceğiz.

kalemdelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam donuyor ya kuramıyorum. Bazen de bu hatayı veriyor.
e59c0200d0c01a922eb5ccb2e8c37f26.jpg

kalemdelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hemen deniyeyim usta sağol
manjaro linux gibi arch tabanlı bir linux dağıtımı hiç denediniz mi? sorununuz ubuntu tabanı ile ilgili olabilir. Deepin artık debian unstable tabanlı stable olmadığı için ondan sorun çıkarıyorda olabilir. Pardus DDE yüklerseniz debian stable tabanlı olduğu için kurulacaktır muhtemelen. yada farklı bir taban olarak manjaro

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu yorumu yapmamın nedeni bende ubuntu tabanında sorun yaşıyorum kurunca.

Linux kernel güncellemesi aldığımda kernel 4.17 ve üstünde ekranım simsiyah oluyor. sonra gelişmiş seçeneklerden açıp kerneli kaldırınca sorun düzeliyor. ama manjaro yüklüyken linux kernel 4.18 bile kursam sorun olmuyor çalışıyor.