Bilgisayarda 1 Uzun 2 Kısa Bip Sesi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Beyler bilgisayarın power tuşuna basıyom 1 tane uzun 2 tane kısa dış sesi veriyor ve görüntü yok

barney

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Beyler bilgisayarın power tuşuna basıyom 1 tane uzun 2 tane kısa dış sesi veriyor ve görüntü yok

1 kısa 2 uzun bip ekran karti sorunu işaret eder. Ekran kartinda sorun olabilir. Yerine oturmamış da olabilir. Bir kontrol edin

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Donanımım msi e33 anakart amd 840k işlemci sigara 500gn hid zalman. Le 600w psu ram grill shrak 4 gb 1600mehz yardım

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Aynı sorun 1-2 gün önce komşunun PC sinde başıma geldi. Ekran kartına yapmadığım kalmadı düzelmedi.

En son işlemci dahil dağıttım, tekrar topladığımda çalıştı. Ama çözüm rastgele oldu, nasıl olduğunuda anlamadım :)

Anakart üzerindeki kablo bağlantıları bir kontrol et. Tekrar çıkarıp bir tak.

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Aynı sorun 1-2 gün önce komşunun PC sinde başıma geldi. Ekran kartına yapmadığım kalmadı düzelmedi.

En son işlemci dahil dağıttım, tekrar topladığımda çalıştı. Ama çözüm rastgele oldu, nasıl olduğunuda anlamadım :)

Anakart üzerindeki kablo bağlantıları bir kontrol et. Tekrar çıkarıp bir tak.
Yahu usta 4 kere tekrar topladım yok olmadı kasayı camdan atadım var vallaha 1 kere daha çıkartıp toplu can olmassa haberlerde görürsün zaten sinirden oldu diye para verip alıyız yine biz cekiyoz

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Ya biri yardım etsin pc açılmıyor ya

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Elinde varsa başka bir ram ile denesene birde eldekini farklı slotlardada test et bundan önce sonucu yazarsın.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Ramlarını cıkar yumaşak bir silgiyle zedelenmeden uclarını sil tekrar tak o ses gider ram pip sesi oksitleme yapmış olabilir

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Vallaha o dedikleriniz hepsini yaptım ama kafi olmadı ikindi vakti garantiye verdim hadi hayırlısı olmassa zaten ALLAH sonumu hayırlı eğlesin

trkatmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şimdi birisi bu başlığa gelir diye yazıyorum. Gigabyte z77 çipsetli eski bir anakartım ve sparkle 8800 ekran kartım vardı. Ekran kartımı 8-10 kes fırınlamıştım. Son fırınlama işleminden sonra bir daha bozulmadı. Ama gigabyte aorus rx 570 aldım. Dün gece taktım, gayet güzel çalıştı. Biosta işlemci frekanslarına baktım, arttırabilir miyim diye. Daha önce hiç ihtiyacım olmamıştı. 3.5 ghz de çalışan xeon işlemciyi biraz arttırdım. Bilgisayar 1 uzun 2 kısa bip ile göüntü vermemeye başladı. Eski ekran kartımı taktım çalıştı. Tüm ayarları defalarca sıfırlamama rağmen yeni ekran kartımı bir türlü çalıştırmadı. Ayrıca her seferinde bip uyarısı vermediği için yeni kartın yanma ihtimalini göz ardı ettim. Yani kart çalışıyor olmalıydı. Bozuk olsa her seferinde 1 uzun 2 kısa bip vermeliydi. Ayrıca eski kartla bilgisayarı açmama ve bios ayarlarını standart hale getirmeme rağmen işlemcim olması gereken hızda değil 4.2 GHZ hızlarına kadar çıkıyordu. Tam 8 saat onlarca kere kart çıkar kart sök kart tak vs. Sonunda biosu güncelledim. Yeni ekran kartım tekrar çalıştı. Süreçte mekanik bir hata olmamasına rağmen çalışan kart çalışmamaya başladı. Belki buraya yolu düşen birine fikir verir bu yazdıklarım.

Son mesajlar