Yardım Trojan sızması sonrası sistemden insan sesi geliyor 😨

Bu konuyu okuyanlar

ZLATA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar.

Son 1 haftadır bu sesten muzdaribim.

Şöyle açıklama yapayım: Bundan 1 hafta önce projem ile ilgi dosya indirdim, bu dosyadan 1 veya 2 gün sonra PC'de takılırken insan sesi olarak şöyle bir ses geldi (şıııııııt), birisine sus demek anlamada olan (şııııııt). Bu ses gün içinde belli olmayan aralıklarda falan geliyor. Şimdi kulaklık taktığım için inanılmaz korkutuyor.

Bundan sonra, o indirdiğim dosyaya virüs taraması yaptım. Yaptığım virüs tarama yeri wep sitesi, VirusTotal olarak bilinen bir Online virüs tarama yeri. Site dosyada trojan saptadı, ben direk dosyayı silip Windows güvenlik ile PC'ye tam tarama yaptım ve bir şey çıkmadı ve içime sinmediği için Kaspersky ile tam tarama ve dosya taramaları yaptım bunun sonucunda Chrome indirilenlerdeki Urban VPN2 EXE dosyasını gördü ve sildi. Daha sonrasında Malwarebytes ile tarama yaptım, sonucunda 13 adet PUP. Optional. Pushnotifications. Generic adında C diskinde users dosyama bağlı Microsoft Edge'e ait wep data buldu, bunları da sildi.

Bunlara rağmen ses halan belli olmayan aralıklarda gelemeye devam etti.

Şimdi mantıken ses çıktığında Windows bu ses kaynağının nereden geldiğini biliyor, bende kendimce tuzak kurdum tuzağım şöyle; 2 monitör kullanıyorum 1.monitöre ana uğraştığım işleri koydum Chrome, Steam, vb.

2.monitöre Görev Yöneticisi, ses düzey karıştırıcı ( bu panelden ses çıktığı gibi nereden çıktığını gösteriyor) başka olarak virüs yazılımlarını aktif ettim.

Sonuç: Tarih 19.03.2024 saat tam 18.10 da ses gelmeye başladı ve ses düzeyi karıştırıcı Chrome olarak gösterdi ve görev yöneticisinde bir andan Chrome en tepeye geçti. ( o sıra Chrome araştırma ve video izliyorum). Bu sesi aynı dakikada iki kez yaptı ve 2 Seferde'de Chrome olarak gözüktü. O sırada YouTube'dan video vardı ama durdurmuştum ve ses düzey karıştırıcıda gözükmüyor'du.

İşte tam buldum derken ses bana sanki onu bulmuşum gibi üst üste şıııııt şıııııt demeye başladı ama üst üste, çok korktum, o susunca Chrome kapadım. Ve telefondan araştırma yaptım.

İnternete Chrome'dan insan sesi gelmesi falan yazıdım. Bir tane yazıda Chrome'dan ayarlar sekmesinden bildirimler yerindeki siteler olabileceği söylendi. Bende sadece bir site vardı site adı ise bcvc2.com. Bu siteyi link kısaltıcı olarak biliyorum ve bildirimlere izin vermezsek dosya inmiyor. Ama saçma olan ben bu link sitesini kaç yıldır görmüyorum ve girmiyorum. Neyse bildirimleri kapattım ve şu ana kadar bir hareket yok tarih 19.03.2024 saat 19.15.

Hareket olursa zaten direk yazıya güncelleme yapacağım.

Aldığım bilgiye göre bu bildirim sesi gibi şey herkeste değişebilir ve benim türler için Chrome açık olması ve aktif kullanılmış sonucu ses gelebilirmiş.

Akıllı bir bilgisayar kullanıcısı olduğumu düşündüğüm için hayatımda ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım.

Eğer bu konu hakkında bir fikriniz varsa bilgilendirirseniz mutlu olurum.

Hayırlı ramazanlar ve virüssüz bir hayat dilerim.

Reaksiyon puanı
133
Bilgisayarınıza sızan trojan bildirim sesini böyle yapmış olabilir mi

ZLATA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bilgisayarınıza sızan trojan bildirim sesini böyle yapmış olabilir mi
Windows'a ait bütün bildirimlere baktın böyle birşey göremedim. ve ek olarak Hitmanpro yazılımı ile tarattım pc'de birşey çıkamadı. şimdiye kadarki zamanda ses çıkmadı, inşallah düzelmiştir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu virüs total bazen sağlam olan dosyalara trojen felan diyor çok karşılaştım. genelde zip yapılmış dosyalara diyor. ama varya çıkan ses sanki kulağının dibinde biri varmış gibi ve bazı geceler saat 3 gibi zamanlarda çıkıyor, şimdi bile tüylerim diken diken .

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yalnız yaşıyorsan, kendini korkutuyorsun. Trojan sana şiişt demez. Hayal ürünü.

Son mesajlar