Yardım Virustotal Neshta Trojan Sonucu

Silea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar. Torrent oyun sitesinden oyun indirmeye kalktım. Oyunun torrent dosyasını indirdikten sonra torrent programı aracılığıyla setup dosyasını indirdim. Ve oyunu tam olarak kurmadan setup dosyası indirilenlerde kaldı. Bu setup dosyasını virustotal'de taratınca atacağım görseldeki neshta trojan uyarısı aldım.
Bunların sonucunda bir takım antivirüs uygulamaları ile(Kaspersky virus removal tool, MBAM, Kaspersky Virüs Uygulaması ve AVG'nin bu virüse özel olarak tasarladığı uygulamayı indirdim. Kaspersky removal tool haricinde herhangi bir uyarı almadım. Sanırım oradan bir txt formatı çıkardım. Fakat bunu nasıl burada paylaşacağımı bilmiyorum.
Her neyse sorum şu; Bu neshta trojan'i bilgisayarıma setup dosyasını kurmamama rağmen bulaşmış mıdır? Sabahtan beri onlarca tarama yaptım hepsi olumsuz sonuç verdi.(herhangi bir sonuç çıkmadı trojan'in varlığına dair)
Daha yeni format attım tekrar atmam gerekiyor mu?

Dipnot: Sonuçların ekran görüntüsünü paylaşacağım.

Ekli dosyalar

• virustotal.png
    virustotal.png
    103.2 KB · Görüntüleme: 55
  • avg yazılımı.png
    avg yazılımı.png
    17.2 KB · Görüntüleme: 48
  • malwarebytes.png
    malwarebytes.png
    47.2 KB · Görüntüleme: 56
  • virus removal tool kaspersky.png
    virus removal tool kaspersky.png
    54 KB · Görüntüleme: 47

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Boşuna format atmışın. Hacktoolar bilgisayara zarar vermez.

Silea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Neden?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boşuna format atmışın. Hacktoolar bilgisayara zarar vermez.
Anlamadım ne demek istediğini. Ben yeni format attım bu torrent dosyasıyla uğraştığımdan bu yana bilgisayar aşırı yavaşladı. Benim attığım virustotal sonucundaki trojan ne öyleyse yani?

Boş konuysa cevap verme dostum Allah allah. Kavga mı edelim gece gece?

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Anlamadım ne demek istediğini. Ben yeni format attım bu torrent dosyasıyla uğraştığımdan bu yana bilgisayar aşırı yavaşladı. Benim attığım virustotal sonucundaki trojan ne öyleyse yani?
Hacktool onlar. Oyunu kırmak için var olan dosyalar. Bilgisayara bir zararı yoktur.

Bilgisayarının yavaşlamasının nedeni bence arka plan uygulamalarının çok çok olması olabilir. Şu an bile yavaş olabilir bilgisayarın.

Ben bilgisayarımı modifiye etttim ve bir sürü korsan oyun yükledim;
1677190139172.png

1677190161889.png

1677190182337.png

Bilgisayarım ateş ediyor, uçuyor.

Bu oyunlar bende 2 yıldır var neredeyse ve 1.5 seneye yakın bilgisayarıma hiç format atmadım.
Virüs taraması sonuçlarında hacktoolar buldu böyle ama zararı yok onların, eminim. Zaten çoğu anti virüs pas geçiyor onları.
Senin attığında da sadecE Mcaffe görmüş ve hacktool.

Silea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hacktool onlar. Oyunu kırmak için var olan dosyalar. Bilgisayara bir zararı yoktur.

Bilgisayarının yavaşlamasının nedeni bence arka plan uygulamalarının çok çok olması olabilir. Şu an bile yavaş olabilir bilgisayarın.

Ben bilgisayarımı modifiye etttim ve bir sürü korsan oyun yükledim;
Ekli dosyayı görüntüle 179546

Bilgisayarım ateş ediyor, uçuyor.

Bu oyunlar bende 2 yıldır var neredeyse ve 1.5 seneye yakın bilgisayarıma hiç format atmadım.
Virüs taraması sonuçlarında hacktoolar buldu böyle ama zararı yok onların, eminim. Zaten çoğu anti virüs pas geçiyor onları.
Senin attığında da sadec Mcaffe görmüş.
Bu hacktool dediğimiz şey temelde virüs olarak sayılmıyor değil mi? Yine de setup dosyasını kurmaya korkuyorum doğrusu. En azından arkada Kaspersky çalışınca kurabilirim diye düşünüyorum kuracaksam da. İlginç bu arada. Bir AV programı ile taramayı denedin mi hiç bilgisayarı? Kaspersky vs. Merak ettim tam tarama sonucunu cidden.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Bu hacktool dediğimiz şey temelde virüs olarak sayılmıyor değil mi? Yine de setup dosyasını kurmaya korkuyorum doğrusu. En azından arkada Kaspersky çalışınca kurabilirim diye düşünüyorum kuracaksam da. İlginç bu arada. Bir AV programı ile taramayı denedin mi hiç bilgisayarı? Kaspersky vs. Merak ettim tam tarama sonucunu cidden.
Oyunu kırmak için var hacktoollar var. Yoksa korsan oyunlar açılmıyor. Kaspersky da virüs olarak görmüyor.
Gerçekten virüsleri görmek istiyorsan Spyhunter 5 kullan.

Hacktoollara buldu ve zararsız dedi ama güvendiğim uygulamara virüs dedi.

Memu Android emulator, Hibit Uninstaller virüslüydü. Truva atları var.

Silea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oyunu kırmak için var hacktoollar var. Yoksa korsan oyunlar açılmıyor. Kaspersky da virüs olarak görmüyor.

Peki indirdiğin Emulatörü ve uninstaller uygulamasını orjinal sitelerinden mi indirdin crack mi indirdin? onu anlamadım. Belki crackli dosya diye virüslü algılamıştır. Gerçi dediğine göre truva atı diyorsun ama bilemedim.

Spyhunter 5 ile Kaspersky veya MBAM arasındaki fark nedir ki?

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Peki indirdiğin Emulatörü ve uninstaller uygulamasını orjinal sitelerinden mi indirdin crack mi indirdin? onu anlamadım. Belki crackli dosya diye virüslü algılamıştır. Gerçi dediğine göre truva atı diyorsun ama bilemedim.
Evet. O uygulamalar ücretsiz zaten. Direkt sitesinden indirdim. Güven olmıyor artık. Spyhunter dışında hiç biri bulmadı.

Silea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet. O uygulamalar ücretsiz zaten. Direkt sitesinden indirdim. Güven olmıyor artık. Spyhunter dışında hiç biri bulmadı.
Spyhunter deneyeceğim. Gerçekten işe yararsa döneceğim.

Tunahan GRS

Inan bilmiyorum.
Cezalı
Reaksiyon puanı
325
Neden?

Boş konuysa cevap verme dostum Allah allah. Kavga mı edelim gece gece?
torrent oyununun virüs algılamasının sebbei korsna olduğu için olabilirmi?

Silea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
torrent oyununun virüs algılamasının sebbei korsna olduğu için olabilirmi?
Bir şey bilmiyorsan yorum yapma. Ben bundan önce Far Cry, NFSMW 2005 ve bir çok oyunu aynı torrent sitesinden indirdim ve oyunları virustotalde yüklemeden öncesinde de sonrasında da tarattım. Ne bir trojan ne başka bir şey çıktı. Belli ki trojan'in bilgisayara vereceği zararı bilmiyorsun? Kullanıcıya neler olacağını bilmiyorsun?