Beklenen Honda Türkiye'de

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
[h=2]Uzun süredir yeni model getirmeyen Honda, bu sessizliğini uzun süredir beklenen sportif hibridmodeli CR-Z ile sona erdiriyor.[/h]Son dönemde özellikle ürün ve iletişim anlamında varlığı ve yokluğu sorgulanan markalardan biri olan Honda, CR-Z ile kabuğunu kırdı. Merakla beklenen hibrid model CR-Z geçtiğimiz hafta 55.000 TL'lik lansman fiyatıyla tanıtılırken, Sport ve GTdonanımlarıyla satılacak. 3 Modlu Sürüş Sistemi ile donatılan CR-Z, CR-X'i anımsayanları da selamlıyor. 2+2 kişilik oturma düzeni ve sportif tasarımıyla özellikle 27.110 Euro'luk fiyatlasatılan Volkswagen Scirocco'ya çok ciddi bir rakip olacak gibi görünen CR-Z, 5.1 lt/100 km'lik ortalama yakıt tüketimi ve 124 HP'lik gücüyle de farklı beklentileri yanıtlama niyetinde. 1.5 lt'lik i-VTEC motoru 6 ileri manuel şanzımanla kombine eden CR-Z'nin ilk etaptaki satış hedefi 60 adetle sınırlandırılmış. Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, kısa süre sonra Türkiye'de üretilecek
olan Honda Civic Sedan ile ilgili ilk ipuçlarını verirken üretimi 70.000 adete kadar çıkartacaklarına dikkat çekti. Yakın zamanda daha düşük hacimli dizel motorların da üretileceğine dikkat çeken Yamasaki bu sayede satışadetlerini yükselteceklerine inandığını da dile getirdi.

hondacr-z5706476.jpg

mugen-honda-cr-z-hybrid.jpg

2011-Honda-CR-Z-interior-4e30836998420.jpg

mugen-honda-cr-z-hybrid-2-1024x648.jpg

2011-honda-cr-z-xl.jpg

KAYNAK

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Civic'ten sonra ikinci Aşkım oldu harika araç.

ShekiLizmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
siz kafayımı yediniz malum kimsede bunda yok su an bildigim kadarıyla bendede yok olamazda çok param olsada almam. neresi güzel bunun yahu honda hayat onda felan geçin bunları gerçekci olalım. arkası berbat hat ve cıkıslar modifiye şahini koy yanına sadece örnektir. farkı bulun derim yaa. bu güzelse ben daha sizin zevkinize karışmam ama dahada kelam etmem bence honda yeni mühendislerle anlaşmalı. arabayı sevmedigimden degil honda civic sevdigim bi modeldir mesela. ama tek kelimeyle igrenc. içi de berbat reno lagunanın içi daha tatmin edici.

detay manyagı psikopat oldugum için birşey dikaktimi çekti arabanın iç gögüs konseptine iyi bakın söför bölümüne kaydırılmıs fonksiyonlar ne özentisi bknz. Ferrari 458 İtalia özentisi olmus tam anlamıyla viteste berbat ötesi abicim ya mutsubishi l200 pikabın vitesi daha güzel duruyo. vites sadece dikkatimi çekti diye yoksa viteslerle alıp veremedigim yoktur yanlış kaydolmasın :D

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Ne yalan söyleyeyim tipini beğenmedim, sert bakışlı arabaları severim :)

HakanArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Honda'nın en sevdiğim özelliği şanzımanının diğer araçlara göre süper olması, 250 bin km'ye dayan yine sorun çıkarmaz o derece yani.bu arada arabada çok şıkmış :)

EfsaneFener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kapısı azmış .5 kapılı olsaydı düşünürdüm.

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:58 ----------

Bence ne varsa japonlarda var. Adamlar sağlam motor yapıyor.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bunu garajda besleyeceksin.:D

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zevkler ve renkler tartışılmaz çok doğru :) Bir japoncu olarak kesinlikle Honda. İlk gördüğümde tasarımını beğenmemiştim ancak incelediğimde hakikaten daha iyi olduğunu gördüm. Ama mükemmel diyemeyeceğim, Type-R'ın da son kasası için de mükemmel diyememiştim. Ep3 bir başkadır hele ki EK9 Type-R bir başka... 2. Nolu Foto Mugen CR-Z'dir. Türkiye'ye gelen model değildir, yanlışlık olmasın, Oda Type-R'dır zaten :) Mugen CR-Z Type-R, kendileri birazcık supercharger'lıdır :)

Son mesajlar