Başkasının Pasaportuna Kayıtlı Telefon Alınır mı ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Rapchy

Rektör
Onursal Üye
Dostlar merhaba

Bir internet sitesinde aradıgım bi telefon buldum fakat yurtdısı kayıtlı olarak satılıyor sorum ise ben telefonu aldıktan sonra pasaportuna kayıt ettiren kişi bu telefonu artık kullanmıyorum diyerek sildirebiliyormu sildiremiyormu ?

Mss

Asistan
Bildiğim kadarıyla sildiremiyor ama yinede resmi bir yerden bilgi alman daha sağlıklı olur.

Rapchy

Rektör
Onursal Üye
Satan arkadaş ısrarla silemez diyor Vodafone'da çalışan ise silebilir diyor

Rapchy

Rektör
Onursal Üye
Kendi pasaportunamı kaydettirdin yoksa baskasının üstünemi

Mss

Asistan
ben telefoncudan aldım onlar kaydettirdiler kimin üzerine kayıtlı bilmiyorum..

turist kaydı yaptılarsa şayet 3-4 süre sonra otomatik düşebiliyor.komşumuzun istanbuldan aldığı iphone da başımıza geldi,arabistan dönüşü benim pasaporta kayıt ettirdik ve sorduk da türkcell bayisinde bu kayıt olmuştu neden kapandı,turist vizesi üzerinden turist pasaportuna kayıt olursa düşer demişti...bilginiz olsun..

Rapchy

Rektör
Onursal Üye
Çok teşekkürler arkadaşlarda karar verebilmiş değilim alanların yarısı memnun yarısı pişman

Sildirebilir, yurt dışından telefon getirdi bir tanıdığım, telefon çalındı bir süre sonra. Kendi pasaportuna kaydettirmişti telefonu, gidip iptal etti.

Kardeşim pasaport sahibi kayıdı düşürebiliyor! Birde internetten kayıtlı telefon satan arkdaşlar bir pasaporta birden fazla telefon kayıt yaptırıyor! bunun sonucundada BTK bunu anladığı anda ki en fazla 2 ay içinde düşer bu kaydı iptal ediyor. sana tavsiyem varsa 1 ay içinde giriş cıkış yapılmış bir pasaport al telefonu kendin kayıt ettir. yoksa hiç bulaşma adam akıllı kullanamazsın. başıma geldiğinden biliyorum...

Rapchy

Rektör
Onursal Üye
Tamamdır kararımı verdim kesinlikle bulaşmıyorum :)

Çok sağolun dostlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu problem bende de war sahıbınden den telefon alacagım telefon yurtdısından getırılmıs ve dıger telefonlara oranla yuz lıra daha ucuz ve temızde ustelık sehırde semtde aynı. yanlız telefonun kapanıp kapanmayacagını veya kapanırsa telefoncularda acdırıp acdıramayacagımı bılemıyorum

M.Uzun

Profesör
bu problem bende de war sahıbınden den telefon alacagım telefon yurtdısından getırılmıs ve dıger telefonlara oranla yuz lıra daha ucuz ve temızde ustelık sehırde semtde aynı. yanlız telefonun kapanıp kapanmayacagını veya kapanırsa telefoncularda acdırıp acdıramayacagımı bılemıyorum
eğer imei sorgulama ekranında kayıtlı der ise sorun olmaz son sistemden sonra kayıtları dosya incelemesini hızlı şekilde yapıp kayıt işlemini yapıyorlar o yüzden sorun yok :) ben 6 aydır kayıtlı kullanıyorum erzurumdan birisi üzerine kayıtlı ve sorun yok çok şükür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ekranı kırık olsa bile iphone alırken yurtiçi kayıtlı olsun yoksa büyük sıkıntı hem pasaport kaydettirsen bile en fazla 1 sene sonra telefon kapanıyo bidaha kaydettiremiyosun bulaşmayın derim :)

Beyler sahibinden.com dan İphone 6s alcam da pasaport kayıtlı mı yurtiçi kayıtlı mı alayım diye çok düşündüm. Pasaport kayıtlılar daha ucuz ama güvenemiyorum da sonradan bir sorun çıkar felan diye ama bir telefon buldum yurtiçi kayıtlı ve fiyatı da çok uygun emin olamadım siz ne dersiniz?
Telefon bu:
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ye-garantili-ve-taksit-imkani-273644131/detay

Tek düşündüğün nokta alacağın kişinin sildirmesiyse başına gelebilecek diğer şeyleri kabulleniyorsan düşünme al çünkü sildirse de zaten sistem girdisi olacağı için cihaz Türkiye'de açık kalamaya devam eder :)

Dostlar merhaba

Bir internet sitesinde aradıgım bi telefon buldum fakat yurtdısı kayıtlı olarak satılıyor sorum ise ben telefonu aldıktan sonra pasaportuna kayıt ettiren kişi bu telefonu artık kullanmıyorum diyerek sildirebiliyormu sildiremiyormu ?
Başkasının pasaportu üzerine kayıtlı telefon getittirebilirsin fakat kullanmıyorum diye sildiremezsin ancak şöyle bir şey oluyor 2 yıl sonra tekrardan pasaport üzerine kayıt yaptırabilirsin.