Anladık ios kısıtlı ama ne kadar kısıtlı??

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir çok şeyi siz bilmeden atıp tutuyorsunuz. Sizin gibi cahil fanatikleri hiç dikkate almayıp gülüp geçmek lazım. Yazmış olduklarınızın ne olduğunu bilmeden sadece varsayımlar üzerinden yazmışsınız. Her birine teker teker cevap yazmak yerine aşağıda yazdıklarımı bile size cevap olarak yeter.

Hem hapse girmek için o kadar para ödeyeceğim hem de hapisten kurtulmak için jailbreak'in unstabilite sorunları ile uğraşacağım.!!!

iOS kullanıcıları biraz tutarlı olsun yahu... Jailbreak ile kullanacaksam niye ayfon alayım?

iOS kullanamadan atıp tutmak ne kadar kolay dimi? Jailbreakli iOS Androidden 40 kat daha stabildir. İsteyen laf olsun diye kullanır isteyen Jailbreak yapmadan sonuna kadar kullanır isteyende Jailbreak ile sonuna kadar kullanırki bu seni ilgilendirmez.
Bulunduğun akvaryumdan çıkıp bir etrafına bak Apple ürünleri sadece Türkiye gibi ülkelerde lüks olarak geçiyor. Bütün yazdıklarımda varsayım değil kendim böyle yaptığım için yazdım. Burada cahil biri varsa oda sensin. Hem Android hemde iOS kullanıcı olarak söylüyorum bunları..

Ademsx1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum air kullanıyorum,phone drive,file MasterCard,fileapp Pro gibi programlarla dosyada indrirsin rarı da açarsın word dosyasında açarsın sorun olmaz,
Bak ben tıp öğrencis.yim hocaların verdiği slaytları facee atıyorlar oradan indirip tak diye phone drivea atıyorum oradan çalışıyorum,
O sandığın kadar kısıtlama yok yani :) note 10.1 2014 te güzel ama cihazda 3gb bellek olmasına rağmen ciddi kasmalar oluyor.eger dersen ki ben kalem kullanırım not alırım o zamn kesin 10.1 al ama diğer konularda ipad rakipsiz diyebilirim..

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar ipad air almayı düşünüyorum ama bir arkadaş onu alma samsung al dedi.Bende niye diye sorduğumda çok kısıtlı bir sistem dedi içine hiçbir şey yükleyemessin dedi.Şimdi ben ilk defa ios kullanıcam hep android kullanmıştım bunu ne derecede hissederim.Yani içine bir world gibi microsoft dosyaları atabilir miyim?.Lafı çok dolandırdım umarım anlatabilmişimdir arkadaşlar bu sorularıma açıklık getirir misiniz?
İpad air çok daha iyi kısıtlı ama en iyisi bu diğer lerinden dahauzun sure kullanırsın

emirgorur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yalnız, şu kredi kartı numarasını girmeden App Store hesabı açamazsınız cümlesi şehir efsanesine döndü. Seçeneklerde kart numarası girme diye bir zorunluluk yok, girmek zorunda değilsiniz.

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yalnız, şu kredi kartı numarasını girmeden App Store hesabı açamazsınız cümlesi şehir efsanesine döndü. Seçeneklerde kart numarası girme diye bir zorunluluk yok, girmek zorunda değilsiniz.

Kardeş o sorun değil Ablamın kredi kartını alırım açarım hesabı.Babam biraz güvensiz davranırdı ama ablam iphone 5 kullanıyor ve hiç para çekilmediğini biliyor o küçük işler :)

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İosu ios yapan o zaten hepsinin kendine göre avantajları dezavantajları var bu kadar takılma en özelliklisini alınca en iyi şeyimi yapmış olucan en kullanışlısı önemlidir tabi sana göre kimine göre ios kimine göre android gülü seven dikenine katlanır bu laf 2si içinde geçerli bir de kendi kullandığınız sistemi önermeyin herkesin kendisinin karar vermesi lazım herkesin zevki herkese hitap etmez

omer.glbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1.- Apple harici cihazlara Blutooth aktarımı yapamazsın.
2.- Kredi kartı girmeden bedava olsa bile marketten program indiremezsin.
3.- iTunes denilen ahmakça yapılmış, ağır bir programa muhtaçsın. iTunes olmadan ücretsiz film ve müzik indiremezsin, dosya senkronizasyonu yapamazsın. Linux kullanıyorsan onu bile kullanamazsın.
4.- Arayüzü özelleştiremezsin.
5.- Pili değiştiremezsin.
6.- Hafıza kartı desteği yoktur.
7.- Marketten aldığın bir programı iptal etme imkanın yoktur.
8.- Widget desteği yoktur.
9.- Bilgisayardan program kuramazsın.
10.- Ücretsiz GPS yoktur.
11.- Hotspot yoktur.
12.- Windows'ta uygulama geliştiremezsin.
vs, vs, vs
Not: Hiz zannetmiyorum ama en son iOS sürümünde belki bazı özellikler gelmiş olabilir
Kredi kartı kullanmadan alışveriş yapabiliyorsun. https://www.google.com.tr/url?sa=t&...-tr/HT204034&usg=AOvVaw3JCqrFPEgS_nGyqV9rufYV

yuzugullu

Asistan
Reaksiyon puanı
35
jailbreak yapmak ne kadar mantıklı? hem jailbreak yapacaksan neden iphone??

omer.glbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
açıkçası garantisi bittikten sonra jailbreak yapmanızı öneririm. yuzugullunun sorusuna gelince stabilite donma,kasma,atma takılma vb. olmaması için.