Ios ne kadar kısıtlıyor?

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=366355]Yasinpekk[/MENTION] iOS sorunsuz,performansa hıza dayalı bi sistem.

Tablet piyasasında ipad tartışılmaz 1 numara. JB ile istediğin her şeyi yapabilirsin o sana kalmış neler istediğine bağlı. Fandroidlerin lafına bakma yok şöyle yok böyle. Ellerinde ki sistem kasmaktan başka bi işe yaradığı yok ki sen sorunsuz bi deneyim istiyosan ios doğru tercih. Apple işlerini kolaylaştırır diğerleri uğraştırır. ;)

Ayrıca virusle falan uğraşmazsın, android dünyası gibi sanma iOS'u virüs yuvası değil. Sonrada güvenliğine laf atarlar fandroidler.

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@Yasinpekk iOS sorunsuz,performansa hıza dayalı bi sistem.

Tablet piyasasında ipad tartışılmaz 1 numara. JB ile istediğin her şeyi yapabilirsin o sana kalmış neler istediğine bağlı. Fandroidlerin lafına bakma yok şöyle yok böyle. Ellerinde ki sistem kasmaktan başka bi işe yaradığı yok ki sen sorunsuz bi deneyim istiyosan ios doğru tercih. Apple işlerini kolaylaştırır diğerleri uğraştırır. ;)

Ayrıca virusle falan uğraşmazsın, android dünyası gibi sanma iOS'u virüs yuvası değil. Sonrada güvenliğine laf atarlar fandroidler.

Ama apple yavaş yavaş kaybediyor neden diye soracaksanız Mac de kaybetti hala çok güçlü bir bilgisayar olmasına rağmen daha ucuza onun kadar performans lı windows kazanıyor.İphonede lider ama her an elinden gidebilir neden çünkü samsung 8 çekirdekli telefon için hazırlanıyormuş(s4 gibi değil 8 çekirdeğide aynı anda kullanacak)Eğer bu doğruysa apple 4 çekirdeğe geçmesse kaybedebilir.Ama ipad de kolay kolay kaptıracağa benzemiyor ama her şey değişebilir.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Ama apple yavaş yavaş kaybediyor neden diye soracaksanız Mac de kaybetti hala çok güçlü bir bilgisayar olmasına rağmen daha ucuza onun kadar performans lı windows kazanıyor.İphonede lider ama her an elinden gidebilir neden çünkü samsung 8 çekirdekli telefon için hazırlanıyormuş(s4 gibi değil 8 çekirdeğide aynı anda kullanacak)Eğer bu doğruysa apple 4 çekirdeğe geçmesse kaybedebilir.Ama ipad de kolay kolay kaptıracağa benzemiyor ama her şey değişebilir.

Mac herkese hitap etmiyor windows herkese hitap ediyor. Bende apple'ı severim ama mac banada hitap etmiyor. Apple ilk 64 bitli mobil işlemci kullandı iphone 5s'de :) . Samsung isterse 10 çekirdek kullansın o sistem gene kasıcak ve 8 çekirdek aşırı ısınma ve pil durumunu etkileyecek.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Mac herkese hitap etmiyor windows herkese hitap ediyor. Bende apple'ı severim ama mac banada hitap etmiyor. Apple ilk 64 bitli mobil işlemci kullandı iphone 5s'de :) . Samsung isterse 10 çekirdek kullansın o sistem gene kasıcak ve 8 çekirdek aşırı ısınma ve pil durumunu etkileyecek.

Farkında mısınız bilmiyorum ama Iphone un işlemcisi ve Ekranı Samsung tarafından yapılıyor.

Reaksiyon puanı
16,118
Katılıyorum ,Konuyu çok iyi bilmiyorum ama işlemcisini samsung üretiyorsa nasıl oluyordu samsung kasarken iphone kasmıyor açıklarsanız sevinirim.
onun nedeni ios o donanıma özel üretiliyor android çok farklı donanımlı cihazlara ortak özelliklere göre yapılıyor sonuç bir elin beş parmağı bir değil ondan oluyor o kasma birde oyun ve yazılımlar ios'tan devşirme olmasından .

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Katılıyorum ,Konuyu çok iyi bilmiyorum ama işlemcisini samsung üretiyorsa nasıl oluyordu samsung kasarken iphone kasmıyor açıklarsanız sevinirim.
samsung doğru yolu bulup kendi işletim sistemini kullanmaya başlarsa o zaman kasmayan samsung telefonlarını görürsün.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Farkında mısınız bilmiyorum ama Iphone un işlemcisi ve Ekranı Samsung tarafından yapılıyor.

Donanım kadar yazılımda önemlidir bilmem farkında mısın? İsterse apple direk samsung'un kendi telefonlarında ki işlemciyi kullansın kasma yaşanmaz. yasinpeek güzel soru sormuş sana onu cevaplarsan sevinirim.

Şimdi apple 1 tane telefona işletim yapıyor ona göre düzenliyor,Android yüzlerce telefona gibi basit klişe cevap olmasın. Android kararsız bi sistem iphone'a kur android'i durmadan kasar ram miktarı yüzünden.

Şu ayrımı da iyi yapın. Apple yazılım,Samsung donanım firmasıdır.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Cevabımı alamadım office uygulamalarını hazırlanabildiğini biliyorum ama bunu pc ye atabilirmiyim acaba?
İnternet üzerinden dropbox gibi uygulamalarla, dosya paylaşımı olabilir. Ayrıca bazı uygulamalar aynı internet ağına katıldığında doğrudan wifi üzerinden dosya alışverişi yaptırıyor.
Android kullanırken çok çektim. Evet kısıtlamalar var. kısıtlamalr benden 2 götürdüyse ios 10 kattı. Ayrıca bluetooth ile kim dosya transferi yapıyor artık. Eskidendi. Hem jailbreakle zaten o da mümkün

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnternet üzerinden dropbox gibi uygulamalarla, dosya paylaşımı olabilir. Ayrıca bazı uygulamalar aynı internet ağına katıldığında doğrudan wifi üzerinden dosya alışverişi yaptırıyor.
Android kullanırken çok çektim. Evet kısıtlamalar var. kısıtlamalr benden 2 götürdüyse ios 10 kattı. Ayrıca bluetooth ile kim dosya transferi yapıyor artık. Eskidendi. Hem jailbreakle zaten o da mümkün

Ama benim pc im telefonumu taktıgında algılamıyor pc im sorunlu da biraz İpad de de aynı sorun olursa sadece internet üzerinden aktarma gerekecek.Bunun için dropbox çok önemli

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aslında pek emin olamıyorum benim telefonum Xperia u yani 512 mb ram 2 çekirdekli ve 1 ghz işlemcisi var.Shadowgun gibi ağır oyunları cok az kasarak açıyor.Şimdi düşünuyorum benim telefonum bile bu kadar iyiken Xperia z1 nasıl hızlıdır. hiç elime almadım o yuzden bilmiyorum ama ablamda iphone 5 var arka planda 30 tane uygulama açık hiç te kullanırken kasmıyor.Kuzenımde de htc one var o da hiç kasmıyor.Bence telefonlar piyasada eşit apple liderliği kaptırmadı ama paylaşıyor yakında kaptıracak gibi me geliyor. Htc, Samsung ve sony bence donanımlarıyla iphone geçebilir

tekkebey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum haklısın ama benim hafızayla işim olmaz xperia u kullanıyorum hafızası 4 gb ve arttırılamıyor ama ona rağmen sıkıntı yaşamadım hafızayla çünkü ağır oyunları kastığı için siliyorum.ve 3 ay önce virüs bulaştığı için bozuldu ve artık android markete güvenemiyorum...bir uygulama da hiç yorum yoksa yüklemiyorum o uygulamayı.ipad alınca bütün oyunları silip facebook messenger viber whatsapp falan yükleyeceğim çünkü hepsini yükleyince oyunları doğru dürüst çalıştırmıyor kasıp duruyor.ama ipadi alırsam hiç bi şekilde kasmas çünkü ipad mini bile benim için fazlasıyla hızlıyken ipad 4...
Ama en büyük sorun evdeki pc im çok yavaşladı açılıyor ama ben 2 dakikada falan.bir proje ödevi yapacağımda şurada bir yazı gördüysem hemen kaydedemiyor bilgisayarın açılmasını bekliyorum.telefona yazmak işkence gibi.ama şimdi ipad i aldım diyelim hiç bilgisayarı açmadan yaptım bütün world işimi ama onu pc ye atamassam ne anlamı kalır ipad e flash bellek takamıyorsun.bir arkadaş pc ye atılıyor dedi ama emin değilim.ipad de gönlüm var ama alıp işime yaramassa ne anlıyacağım onun çalıştırdığı oyunları galaxy note 10.1 de çalıştırıyor.bir hevesle alıp elimde patlasın istemiyorum

dosya aktarmada itunes kullanman şart.ama ios kullanmak istiyorsan buna katlanman gerek.ya da mail yoluylada word excel çalişmalarini bilgisayara aktarabilirsin.dropbox uygulamasini kullanabilirsin mesela.android de mesela airdroid kullanabilirsin ya da direk kabloyu takip aktarabilirsin ama dediğim gibi ios bu kadarina izin vermez(ayrica retina display tadindan yenmezz :)) )

Reaksiyon puanı
16,118
retina display için her şeyine katlanılır apple'ın kullanmadan kötülemenin hiç mantığı yok iphone'a mp3 zil sesi olmuyor diyenler var ama hiç eline iphone almış mı? gazetede resmini görmüş sağda solda görmüş duymuş ama kullanmadan atıp tutuyorlar kardeşim de onlardan...

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dosya aktarmada itunes kullanman şart.ama ios kullanmak istiyorsan buna katlanman gerek.ya da mail yoluylada word excel çalişmalarini bilgisayara aktarabilirsin.dropbox uygulamasini kullanabilirsin mesela.android de mesela airdroid kullanabilirsin ya da direk kabloyu takip aktarabilirsin ama dediğim gibi ios bu kadarina izin vermez(ayrica retina display tadindan yenmezz :)) )

Size katılıyorum retina ekran cok güzel, ipad mini de pıxseller gözüme çok çarpıyor,Ama asıl benim merak ettiğim şey airdroid.Androidte zevkle kullanıyorum ,İpad e uyumlu değil galiba airdroid ıos ta var mı?