Android'de Gizlilik?

Bu konuyu okuyanlar

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar :)
Android kullanmaya bugün başladım.Uygulamaların bir kismina göz gezdirdim de bazı uygulamalarda diskte veri silme de vardı ki uygulamalar haber sitelerinin uygulamalariydi.
Güvenilir siteler ama onu görünce biraz tedirgin oldum.
Android'de uygulama yüklenirken nelere dikkat etmemiz.gerekiyor?
Teşekkürle :)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Android marketten indirirken ve telefona kurarken telefon için gerekli izinleri gösterir. Oraya dikkat ediyorum ben. Mesela not defteri uygulaması indiriyorsun ama GPS verisi alma gibi izin istiyorsa güvenmem ben o uygulamaya. :)

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Hiç sevmedim ben yönünü bi de bende güvenlik paranoyasi var :D

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Hiç dikkat etmiyorum :D

bayonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android marketten (yasal olan) yüklerseniz %99.99 sorun olmaz
güvenlik ön plandaysa black berry

Held

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaslar, bende samsung galaxy s plus almayi dusunyorum. Alacagim cihaz yurtdisi oldugundan türkce Andorid isletim sistemin yok. bunu sonradan yukleme imkani var mi?
Tesekkurler

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Selam arkadaslar, bende samsung galaxy s plus almayi dusunyorum. Alacagim cihaz yurtdisi oldugundan türkce Andorid isletim sistemin yok. bunu sonradan yukleme imkani var mi?
Tesekkurler

Yurtdışından gelecekse düşünmeden kur. Buradan alırsan garanti problemi olacağını söylüyor herkes

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Android programlarda yuklemeden once hangi hizmetlere ulasim yapacagi yaziyor ondan sonra onayliyorsun ama bana gore cogunlugu sablon gibi geliyor o uyarilarin... Program o hizmetlere ulassa da ulasmasa da hatta daha fazlasina ulassa da o uyarilar neredeyse tamaminda standart gibi duruyor...

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
morelocale programıyla bir kaçsaniyede tamamen Türkçe

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

androidin gizlilik programına zerre kadar güvenmiyorum... googlenin arkasında kim var...? facebook'un arkasında kim var? güvenmiyorum. malesef kullanmak zorundayız. hepside aynı bence...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Walla gizlilik konusunda guveneceginiz hic bir marka yok guveniyorum soyle gizlilik var boyle gizlilik var diyen saftir ios da symbian da android de bada da blackberry de o da bu da hepsi hikaye hic birine guvenilmez bunu bileceksin ona gore ya kullanacaksin ya kullanmayacaksin...