"The file name is too long" hatası ve silinemeyen dosya

Bu konuyu okuyanlar

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımdaki 2 dosyayı hiçbir şekilde silemiyorum, kopyalayamıyorum, kesemiyorum hatta açamıyorum... Silmek istediğim zaman yahut herhangi bir işlem yapmak istediğim zaman "the file name is too long" ve "file name(s) are larger than is supported by the file system" hatası veriyor. Glary Utilities ve Tune Up 2009'un dosya silme kipleriyle denedim değişen herhangi birşey yok. Ayrıca bildiğimiz dosya adı değiştirme yöntemleriyle dosya adını değiştiremedim.

Yapabileceğimiz birşey var mı, ne tavsiye edersiniz?

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Denedim ancak dosyanın üzerine gelip sağ klik yapınca açılan menüde sadece "open" ve "send to" komutları çıkıyor. Sorun sadece 2 dosyada söz konusu... İngilizce kaynaklarda dos komutlarıyla silinebilir deniyor sadece ama tam anlayamadım, ingilizcem yetmedi olayı çözmeye:rolleyes:

"you could also rum cmd.exe and type cd foldername where the file resides
and type del *.ext where ext is the extension name ie: del *.bmp assuming
this is the only file that resides in that folder if not type del *.e.ext
if the last letter is an e and no other file has an e before the period"

:helpsmilie:

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Dosya yolunun çok uzun olmasından kaynaklanan bir sorun gibi gözüküyor. Silmeye veya düzenlemeye çalıştığınız dosyanın bulunduğu yer çok uzun bir adresten oluşuyorsa öncelikle silmeniz gereken dosyayı masaüstüne taşımaya çalışınız bunun içinde öncelikle o dosyanın bulunduğu ve önünde olan diğer klasörü masaüstüne taşıyınız, eğer olmazsa dosya ismine tek harf veriniz ve daha sonra tekrar müdahale etmeyi deneyiniz.

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@darkness, başlangıçtaki programlara baktım tekrar da hepsi bilindik programlar... silinemeyen dosya bir filmin altyazısı ve filmin ses dosyası... uzantıları birinin "rar" birinin "ac3"...

Virüs taraması yaptırdım bir üst klasör üzerinden ama Panda 2009 birşey bulamadı. Filmin kendisini sildim, alt yazısını ve ses dosyasını silemiyorum:rolleyes:

@chimera dosyayı ne kopyalayabiliyorum ne taşıyabiliyorum, güvenli kipte de denedim, değişen birşey yok... Dosya ismini de değiştiremiyorum ki F2 komutu dahil herhangi bir dosya adı değiştirme komutu işe yaramıyor.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Silmeye çalıştığın bi sistem dosyası veya sistem tarafından çalışan bi dosyamı...???

Reaksiyon puanı
188
dosya adını komut isteminden şu şekilde geğiştirmeyi deneyin:

Örneğin dosyanın ismi şu ise: dashdfewjo22983hnd2409dhfj2943odfn287dh3279dhı.jpg (mesela)

dosya adını şu komu ile değiştirin :

ren dashdf~1.jpg yeni_ad.jpg (dosya adının ilk 6 karakteri sonra tilda (~) ve 1 ve daha sonra nokta koyup uzantı bir boşluk yeni dosya adı)

daha sonra dosyayı silmeyi deneyin.

eğer dosya çok fazla klasörün içindeyse her adımda bir klasör üste taşıyarak en sonda root a düşürünce dosyayı silmeyi deneyin...

biraz teknik anlattım kusura bakmayın...

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
cgrszone benim yazdığımı teknik bir dille anlatmış. Benim de demek istediğim oydu.

pilot.5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar , Google' da ararken bu konuyu buldum.
Aynı sorun bende de var.

Taşınabilir belleğimin bir yerinde "R-Studio 4.6 - Kurulum Dosyas?" isimli bir exe dosyası var. (Dosya isminin sonunda ? var)

Dosyanın ismini değiştiremiyorum ; dosyayı taşıyamıyorum , silemiyorum , çalıştıramıyorum. Unlocker da fayda etmedi.

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
O hata hala varmı ya O hatayla en son win 98 de karşılaşmıştım XP de hiç almadım :D

Güvenli kipte gir sil

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sorunu çözdüm arkadaşlar, nasıl yaptığımı anlatayım...

dosyayı unlocker programıyla da silemedim ancak unlocker'ın yeniden isim verme özelliği ile dosyanın adını değiştirdim. daha sonra dosyanın üzerine geldim ve sağ klikledim ancak açılan menüde silme komutu yine yoktu hatta komut diye birşey yoktu,sadece "birlikte aç" komutu vardı. hemen @chimera'nın fikri aklıma geldi ve önce masaüstüne taşıdım sonra tekrar dosyaya sağ klikledim... bu sefer bildiğimiz dosya menüsü açıldı ve dosyayı sildim, emeği geçen herkese teşekkürler, önünüzde saygıyla eğilirim:laugh: