Symbian Programlarını Sertifikalandırmak (PC kullanarak)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2,146
Not: Seritfikanız yoksa linke tıklayarak nasıl alınacağını öğrenebilirsiniz;
http://forum.shiftdelete.net/cep-telefonu-programlari/75834-opda-dan-sertifika-almak-resimlerle.html

Öncelikle Programı indiriyoruz..
RapidShare: Easy Filehosting

dosyaları bi yere çıkartıyoruz klasörümüzde bulunan dosyalar şu şekilde oluyor;
96657018.jpg

daha sonra cer ve key dosyalarımızı ve telefona kurmak istediğimiz programımızı aynı klasöre atıyoruz, daha sonra SignSis programını açıyoruz

85972276.jpg

programı açtıktan sonra şu ekran karşımıza geliyor ve şu işlemleri yapıyoruz;

14x2ufl.jpg

işlemleri yaptıktan sonra işlemin başarılı olduğunu söyleyen bir uyarı gelir;

53518162.jpg

ve sonuç;

91083570.jpg

Telefonda imzalamak isteyenler için;
Free Signer'ı buradan indir, telefonuna kur, programın nasıl kullanıldığını da anlatırım basit zaten.

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

Programı açtıktan sonra Options'u tıklayıp Settings'i seç.

scr000032l.jpg

Sign Cert kısmına gelip tıkla.

scr000033.jpg

Cer dosyanı telefonuna at, ve programdan cer dosyasını nereye attıysan bulup seç.

scr000034.jpg

Aynı şekilde key dosyanı da at ve Sign Key kısmında da onu seç.

scr000036.jpg

Buraya kadar olan işlemler bir kereye mahsustu. Bunları ayarladıktan sonra gelelim nasıl program imzalanacağına.

Programı telefonuna at, mesela hafıza kartına attın.

Free Signer programının ana menüsüne git, Add Task tıkla.

scr000037p.jpg

Add Task dedikten sonra imzalamak istediğin dosyayı seçmen için File Browser açılır, hafıza kartına attıysan E: sürücüsüne girip dosyanı seç.
Mesele ben Deleter programını seçtim.

scr000038.jpg

Dosyanın üzerine geldikten sonra Options'a tıkla ve Add seçeneğini seç.

scr000039w.jpg

Sonra çıkan Select an operation menüsünde Sign Sis seçeneğini seç.

scr000040y.jpg

Bu adımdan sonra program menüde gözükür.

scr000041i.jpg

Options'a tıklayıp Go! dedikten sonra imzalanmış programını, programın orjinali ile aynı klasörde bulabilirsin, sonunda signed yazar.

scr000043.jpg

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Benzer bir program kullanıyorum bende uzun uğraşlar sonucu bulmuştum

Reaksiyon puanı
2,146
aslında bende bunu kullanmıyorum telefonda yapıyorum bu işlemi :D
ama telefonla çok hasır neşir olmayan birine PC de yapmak daha kolay gelecektir

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Yine güzel bir çalışma olmuş eline sağlık.

knight78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kac gundur arastırıyordum ama her yerde parça pinçik halde anlatılmıştı
hatta bu işleri çok iyi bilenler okuyacakmıs gibi anlatılıyordu
tebrik ediyorum sizi sagolun

jakamen81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam oncelıkle boylesıne yararlı bırseyı bızımle paylastıgınız ıcın tesekkurler yalnız benım bı sorum olucak ben sertıfıkamı aldım 2012 ye kadar gecerlı sanırım yalnız dedıgınız seylerı aynen uyguluyorum bana su sekılde bı uyarı verıyor yardımcı olursanız sevınırım teşekkürler.!
adszxpi.jpg
http://img7.imageshack.us/img7/5213/adszxpi.jpg

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Biraz uğraştırıyor ama güzel tşkler.

Reaksiyon puanı
2,146
jakamen;
20090323233823.jpg

aynı hatayı bende almak için uğraştım ve aldım, çünkü OPDA nın değil s603rd sitesinin sertifikasını kullandım, sende de öyle bi durum olmuş olabilirmi?

hımmm biraz daha uğraştım ve sorun yaratıcak bi durum daha buldum, key dosyası seçerken BiN.key dosyasını seçmiş olabilirsin. OPDA-xxxxx.key dosyasını seç.

BiN.key ne işe mi yarıyor, bi işe yaramıyor silin gitsin yahu :D

00musti00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam oncelıkle boylesıne yararlı bırseyı bızımle paylastıgınız ıcın tesekkurler yalnız benım bı sorum olucak ben sertıfıkamı aldım 2012 ye kadar gecerlı sanırım yalnız dedıgınız seylerı aynen uyguluyorum bana su sekılde bı uyarı verıyor yardımcı olursanız sevınırım teşekkürler.!
adszxpi.jpg
Bende de aynı hatayı verdi ben dosyaları obda sitesinden aldım. fakat dosyaları indirdiğimde cer için plugin.php key için de plugin_1.php olarak indirdi. daha sonra php uzantılarını cer ve key olarak değiştirmek zorunda kaldım. çünkü nasıl açacağımı bilmiyordum.www.dosyauzantısı.com da biliyorsanız türünü olduğunu değiştirin diyordu. forumlarda anlatılanlar cok güzel bilgi verici insanı buyuk zahmetlerden kurtarıyor ama benım sansımdan mıdır nedır bende hiçbirşey düzgün çalışmıyor:angry::sorry2: yinede emeğinize teşekkürler....

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Opda'nın sitesinden indirirke dosyaları hatalı indirmişsiniz. Aynı kullanıcı adı ve şifrenizle girerseniz dosyaların cer sayfasında yer aldığını göreceksiniz. İndirme işlemini herhangi bir download yöneticisi kullanıyorsanız onu devre dışı bırakarak gerçekleştirin.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Bu programla antivirüs gibi değişik programları imzalattırıp süresini uzatabiliyor muyuz ve öyle kullanabiliyor muyuz yani benim süre bitti kasperskyda ama sertifika yaptım uzadı öyle mi oluyor yani öyleyse ne güzel vallaha indiririm.

Witman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım Password kutucuğuna 12345 olarak yazmadığından hata vermiş olabilir!

TheDEVIL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar verilen siteye emei vermek klonlanması gibi riskler taışıyo mu? zaten site çin sitesi?

kulelihaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adszxpi.jpg
Bu hatayı alıyorum yardım edermisiniz

Reaksiyon puanı
2,146
Benim pc de bir sorun var heralde yeniden denedim yine olmadı

şöyle yapalım, sen bana kurmak istediğin programı ver ben imzalayıp sana vereyim bu tek seferlik.
Freesigner programıyla telefondan da imzalayabilirsin programlarını istersen onu dene?

erkanays

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben belirtilen herşeyi yaptım ve problemsiz çalıştı fakat, programı yüklemeye çalışınca Güvenilmeyen bir sağlayıcıdan alınan korumalı uygulama yüklenemez diye uyarı alıyorum. Uygulama yöneticisi/Ayarlar'da Yazılım Yükleme ->Tümü ve Çev.içi sertifika kontrolü -> Kapalı olarak seçili. Yardımcı olurmusunuz? (Sertifika alırken phone number kısmına o yazıda anlatılan numaranın aynısını girdim. Problem bundan değildir heralde..)

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
İşlemleri doğru yaptığınıza emin misiniz?
Farklı bir uygulama ile tekrar deneyip durumu bizimle paylaşmanız mümkün mü?

erkanays

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemleri doğru yaptığınıza emin misiniz?
Farklı bir uygulama ile tekrar deneyip durumu bizimle paylaşmanız mümkün mü?
İşlemleri derken neyi kastettiniz? Sertifika işleminde hiçbir problem çıkmadı, sorunsuz geldi birgün içinde. Dosyaları indirdim (.cer, .key, ) ve anlatıldığı gibi uyguladım programı signed yapmak için. Buraya kadar sıkıntı yok. Ama telefpna yüklerken yukarıdaki uyarıyı alıyorum.

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Farklı birkça uygulamayla dener misiniz. Buna göre yorum yaparsak daha sağlıklı olacaktır.

Son mesajlar