Dökün Çeyizleri meydana..

Bu konuyu okuyanlar

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
Anneniz, Babanız, Abla Abiniz, Anneanne Babaanne.... Yada Siz.. Çeyiziniz için neler hazırlanıyor ? .. Neler hazır ? Neler koyuluyor? .. Yada Neler vardı ? ..:)
Neler olmazsa olmaz?..Soru sadece kızlarımız için geçerli değildir duyurulur.. :D:D

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
sanırım benim hiç bir şeyim yok

babam doktor kız veriyorum bide çeyiz mi yapıcam deyip duruyor sevgili koca adayımı korkutuyor...

annem de şimdikiler dantel falan kullanmıyor evlenirken hazır alırız diyor:(

ayyy napacam ben çeyizsizz

tsewen

Doçent
Reaksiyon puanı
1
corpuscallosum bizdekiler hiç kullanılmamıştır sana satalım iyi bi fiyata anlaşabiliriz :)

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
sanırım benim hiç bir şeyim yok

babam doktor kız veriyorum bide çeyiz mi yapıcam deyip duruyor sevgili koca adayımı korkutuyor...

annem de şimdikiler dantel falan kullanmıyor evlenirken hazır alırız diyor:(

ayyy napacam ben çeyizsizz

başlık parası da istiyor mu sor bakalım :angry:

:D

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bence en iyisi çeyiz toplamak yerine para biriktirmek, para biriktircen evlendiğin zaman alcan herşeyini işte :D:D

alanya75

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aahhhh ah ne çeyiz nede para var dolayısı ile evliliğin adı bile aklımdan geçmiyoorrrr

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Şu çeyiz olayına sinir olduğum kadar hiçbirşeye sinir olmuyorum.Bence daha akılcı fikirler varken çeyiz olayı tam bi saçmalık.

tsewen

Doçent
Reaksiyon puanı
1
benim hanım getirdi annesinin evinden sandıkta yatıyor hiçbir işe yaramıyor bari satalımda ekonomi canlansın sıcak para girsin memlekete kriz var malum :)

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
seçilde bir değişik soru sorma huyu başladı :)

bana bişi hazırlamıyorlar :D

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
ben merak ettim sordum anneme hiç bir şeyim yokmuş bi havlu kenarı bile yokmuş

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
anam biseyler yapıyo ama benim dunyadan haberim yok

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
benimde vardı bisürü evlendik ne işe yaradı hiiç sandıkta yatıyo annem zorla yaptırdı
bence son derece gereksiz biş hergecen gün yeni bişyler çıkıyo ozaman almak dha iyi
hele bide dantel olayı vadırki tamamen zaman kaybı tam bi işkence ıııı aklıma gelince içim ürperiyo evlerde burhn altıntop msali koltuklara bile koyan sonra bozulmasın dşye viya viyak bağıranlar berbaaattt

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
12 kişilk yemek takımı
yatak odası takımı
vitrin yakımı
sehpa,tv üstüne danteller çok gereksz yaa

ben evleneceğim zaman yatak odası takımıyla mutfak eşyalarımı alsnlar yeter....

zaten dğer mobilyalar ve ev eşyalarını da beyfendi düşünsn

tsewen

Doçent
Reaksiyon puanı
1
noldu corpus... satamayacak mıyız çeyizleri kullanılmamış işte al bizde kurtulalım sende çeyiz sahibi ol:)

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
:)
Henüz çeyiz beyanı yaptıracak kadar diyaloğu abarttığım bi bayan olmadı hamdolsun :) Ama herkesin kendi yaşadığı çevrenin standartlarına göre bir çeyizi olmasını beklerim tabi müstakbel eşimden.
Ancak güzel bi noktayı yazmış arkadaşlar: Çeyizlerin evlilikten sonra işe yarama durumu..
Bizzat ablamdan tanığım bu gereksiz çeyiz kalemlerine.. Yıllar boyu bi sürü incik-cıncık tabir edilecek çeyiz yaptı, yapmadıklarına bi eşşek yükü para harcatıp satın aldırdı..
Düğün aşamasında o çeyizi bizim evden ablamın yeni evine taşıyanların çoğu eklem sorunları bile yaşadı belki :p
Ama şu anda o çeyiz tabir edilen hammaliye malzemesinin en fazla %20 sini kullanıyor evine. Kalanlar yine çeyiz beyanına dahil sandıklarda tarihi eser olacağı günleri bekliyor. Arada espri malzemesi olarak değerlendiriyoruz "yeğene çeyiz yapmanıza gerek yok, bunları Topkapı Sarayına satar, Dubai de 7 yıldızlı otelde para üstüyle de düğün yaparız ona" diye ..

Kısacası: Özellikle bayan arkadaşlar öyle haybeye benzin yakmasın derim. Yok fiskos sehpasının örtüsü eksik, yok perdelerin kurdelesine işleme yapımayı unuttuk vs diye..

Son olarak özellikle Seçil hanıma : Erkeğin çeyizi olmaz.. Erkek zaten evlenmek gibi bi fedakarlığı göze almakla bir yük gemisi dolusu çeyizden daha değerli bir hediye vermiştir eş adayına :)
Hem evle arabam olduktan sonra evleneceğim bayan buradan artan parayla her ay taksit taksit tamamlasın çeyizini :)
Bunca yıl onların derdine harcamışız ömrümüzü, bir de bonus problem olmasın "çeyizim eksikken evlenmem" diye.. :)

TerTip89

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gelenek ve göreneklerimiz köreliyor mu ne ???

eşinizin göz nurunu ma görmek istemezmisiniz ben isterim =) bir dantel de olsa tabi bu kişiden kişiye değişir o başka

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Gelenek ve göreneklerimiz köreliyor mu ne ???
eşinizin göz nurunu ma görmek istemezmisiniz ben isterim =) bir dantel de olsa tabi bu kişiden kişiye değişir o başka

Durum o değil ki aslan kardeşim..
Göznuru ve dantel olayını abartıp ta şişe dibi gözlüğe mahkum olmuş bir eş görmek istemiyoeum sadece :icon_:

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
Erkeğin çeyizi olur tabikide Erkeğe düşen şeyler işte. Perde alınacak
annen yorgan yaptırır yatak örtüsü yaptırır havlu dantelleri yaptırır eşyalar alınır felan

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Delikanlı adamın çeyizi filan olmaz.Ne o öyle ıyyyy.Hele o dantel ve havlu kenarımıdır nedir sinir oluyorum.Zamanı gelince anam gider alır ne alınacaksa.Seneler önce almaya gerenk yok ;)

meçhul_yolcu

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ben yan mağazadan geliyorum buyrun çeyizlikler.:D
7339.gif

bu devirde sadece bakacaksın almak yok.Hamdolsun:D:D.

buda bizim hediyemiz çeyizinizi bizden alın elektrikli süpürge hediye buyrun.
meçhul_yolcu dan sevgilerle.
7417.jpg

Son mesajlar