Windows Başlat Explorer.exe Sorunu Çözüm

Bu konuyu okuyanlar

hellbutcher000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarıma 4 gün önce windows xp sp2 lisanslı cd ile formatladım. ancak bir sorun meydana geldi herşey ilk kurdugumda normaldi ancak ertesi gün bilgisayarı açtıgımda hoşgeldiniz ekranından sonra explorer in açılmadıgını gördüm. bilgisayar açılıyor wallpaper geliyor ekrana ama simgeler ve başlat menusu gelmiyor. ancak ctrl+alt+del yaparak explorer.exe işlemini durdurup tekrardan yeni görevden açarak masaustunu getirebiliyorum. çokda zahmetli oluyor acaba bu hata neden kaynaklanır. 512 mb ram 256 mb nvidia fx 5500 grafik kartı intel pentium 4 3.00 ghz işlemcim var sorun hakkında yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden yardımda bulunacak butun arkadaşlara teşekkür ederim. :wassat:

bodrumlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genelde virüsten... yada kullandığın antivirüs programı explorer.exe yi bir tehdit olarak algıladı ve engelledi sana yine format düşüyor arkadaş...

onlinedestek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk olasılık virüs var sisteminde ve explorer dosyalarına zarar vermiş bence günel bir virüs proğramı kurarak tarat derim.
Son olasılık; regeditten HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon buradaki anahtarın sol tarafında shell anahtarını bunun değerini Explorer.exe yaptıktan sonra bilgisayarını restartla büyük ihtimal sorunun çözülecektir.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
aynı sorun dün bendede vardı son çare format attım :(

hellbutcher000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Son olasılık; regeditten HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon buradaki anahtarın sol tarafında shell anahtarını bunun değerini Explorer.exe yaptıktan sonra bilgisayarını restartla büyük ihtimal sorunun çözülecektir. bu zaten böyle shell değeri olarak explorer.exe ayarlı birde antivirüs ile denicem sizi bilgilendiririm.

ahmet331

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bende de olmuştu her formattan bir gün sonra yine oluyordu ve sorunun xp cd sinde olduğunu buldum ve bir daha o cd yi kullanmadım başka cd dene ondanda kaynaklanıyor olabilir ;)

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
En sağlıklısı güzel bir format ;)
Sonra temiz bir arşiv :)

hellbutcher000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
format düzeltmiyo işte! nedir anlamadım

hellbutcher000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ilk windowsumu katılımsız xp cdsnden kurdum boyle bı sorun oldu sonra napcam bılemedım sordum sorusturdum ne yaptıysam olmadı sonra format atayım dedım orjinal windows cdsi ile attım ama sorun devam etti nedir bu şimdi ??

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
en başta donanımsal olasılıkları düzelt sonra eğer olmadıysa regeditten explorer ayarlarıyla oynaman için yardımcı olabilirim.
şimdi başta CD yi değiştir temiz yeni bir CD olsun CD deki verilerde hasar meydana gelmiş olabilir. imkanın varsa başka bir optik okuyucu dene.. senin optik okuyucun(CD Combo) eksik okuyor olabilir. Kolay gelsin :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eğer bilgisayarınıza son olarak internet security gibi ve benzeri programlar yüklediyseniz o engelliyordur sistemi. onu kaldırıp deneyim problem düzelecektir.