Performansı Etkiler Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

osman_32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle iyi günler,
laptop ile ilgili bir sorunum var.Fan hatası veriyor.Fan baya bir tozlanmış:biggrin:.Fakat benim sorum şu;bu hata bilgisayar performansını etkiler mi ? Yani sistem yeterli olduğu halde oyunlarda kasma olur mu ?Ekli dosyayı görüntüle 14117 İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.Gayet yararlı bir forum.
G5WBW7.jpg

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bende de laptop var fan temizliği yaptıktan sonra ısınma sorunu azaldı her halükarda bir şekilde performansı etkiler fan temizliği önemli

osman_32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet.Mesela dün sniper elite v2 yi kurdum açtım çözünürlüğü 800x600 yaptığım halde kasma oldu.Teşekkür ederim.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Oyun oynuyorsan veya HD videolar izliyorsan evet etkiler. Başta fark etmeyebilirsin ama 5-10 dk geçtikten sonra kasmalar, donmalar başlar. İşlemci sıcaklık için tehlikeli sınıra geldiğinde PC reset atmaya başlar. Önerim içini açıp temizle veya temizlettir.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Performansı etkilemediğini varsayarsak bile laptobun ısnıp kapanmalar yapacaktır ve bu da donanımlarınıza zarar verir.

osman_32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Performansı etkilemediğini varsayarsak bile laptobun ısnıp kapanmalar yapacaktır ve bu da donanımlarınıza zarar verir.
Aynen zaten Hp fırın gibi bir şey.Bugün yarın temizleteceğim.Kendim yapmak için denedim ama vazgeçtim yetkili kişilere bırakmak lazım :D Konu kapanabilir.