Whatsapp Kullananlar Dikkat

Bu konuyu okuyanlar

Ferhat

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 13141

WhatsApp’a bulunan bir açığın uzaktan uygulamayı çökertmeye izin verdiği anlaşıldı.

İki öğrencinin keşfettiği açık, 2.000 karakterlik bir metin mesajıyla alıcının WhatsApp’ının kilitlenmesine yol açıyor.

WhatsApp, sözkonusu mesajı açmaya çalışırken takılıp kilitleniyor. Dahası bu kişiyle (veya sohbet grubuyla) olan sohbet geçmişi, mesajın gelişinden itibaren geri getirilemiyor.

Zararlı mesajın yer aldığı sohbetin tamamını silmezseniz, WhatsApp’ta bu kişiye her dokunduğunuza uygulama kilitleniyor.

17 yaşındaki Hintli Indrajeet Bhuyan ve Saurav Kar tarafından ortaya çıkarılan açığın iOS’ta ve Android’de WhatsApp’ın son sürümü olan 2.11.432’yi etkilediği söyleniyor.

Geçmişte Android’in belirli mesajları aldığında kilitlenebildiğini görmüştük. Bakalım WhatsApp geliştiricileri, açığı ne zaman kapatıp, sorunu kontrol altına alacaklar.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bu bir açık değil. 2000 karakterlik saçma sapan içeriğe sahip olan bir mesajı açınca uygulamanın kilitlenmesi gayet normal bence.

dervegider

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sırf hit almak uğruna iyice milliyet habere döndü sayfa. Yapmayın şöyle kaliteniz kayboluyor. Sadece ilgilenen tıklasın haksız kazanca giriyor yaptığınız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaş, shiftdelete'nin bir kalitesi var, zaten giriyoruz, sizin hite mi ihtiyacınız var, yapmayın şöyle...

Reaksiyon puanı
4
Çok afedersiniz siz buna habercilik diyorsanız haber vereyim, bu habercilik değil. Ayrıca bu haber yeni bile değil. Önceki sürümlerde de vardı bu 2000 karakterli mesaj olayı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Suçu sende görmüyorum. Seni haber editöri diye oraya koyan suçlu.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Kesin arkadaşım bana 2000 karakterlik mesaj atar ve uygulamam kilitlenir. Çok büyük tehlike kaldırıyorum hemen. Teşekkürler Sdn. Çok büyük riskten kurtardınız az önce...

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Gerçekten yazık. Çok çok yazık. SDN bile bu tarz haberlerle hit almaya çalışıyorsa vay bizim halimize... Uzun zamandır incelemelerini kaçırmadığım ve teknoloji haberlerini severek okuduğum siteye sırf bu mesajı yazmak için üye oldum. Sayemde belki sıfır nokta bilmem kaç kuruş kazandınız ama şu an gözümde itibarınız yerle bir oldu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aylar önce haberi yapılan içerik... Ve magazin sayfalarına dönmüş şu rezil halinize bir bakın allah aşkına.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya kaç senelik forumu ne hale getirdiniz. Sizide forumunuzuda yazık

SeeYouLater

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Acilen [MENTION=2]Troy[/MENTION] bu işe el atması lazım yoksa büyük kan kaybedecek SDN.

hakanakin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ferhat kardeşim acunn gibi yapıyosun suanda sen başkalarını taklıt etme bu yaptıgını sdn ye mal etmek istemıyorum

not: 2009 dan beri takıp edıyorum :D 1 mesajım olduguna bakmayın :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2000 mesaja gerek yok.Yüksek boyutlu 100 tane dosya göndersenizde olur.

Robinson Crusoe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
-Cem Uzan'a hapis şoku.-
-Üniversiteye giriş sınavı kalkıyor.
-Karın keyfini çıkaran yine çocuklar oldu.

gibi Hürriyet Haber anasayfasına döndü site iyice.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Shiftdelete ailesine yakıştıramıyorum. KISACASI YAZIK !!

Yıldırım BK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2000 karakterlik mesajı açsam, ben bile hata veririm, bu okunur mu derim kendimi resetlerim sen whatsapp hata veriyor diyorsun. Olm siz tıklanma almak için Yakında 3310un son hali görenleri şaşırttı diye haberde yaparsınız bu ney lan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçekten yazık. Çok çok yazık. SDN bile bu tarz haberlerle hit almaya çalışıyorsa vay bizim halimize... Uzun zamandır incelemelerini kaçırmadığım ve teknoloji haberlerini severek okuduğum siteye sırf bu mesajı yazmak için üye oldum. Sayemde belki sıfır nokta bilmem kaç kuruş kazandınız ama şu an gözümde itibarınız yerle bir oldu.

Umarız almasını anlamasını bilen için iyi bircevap olmuştur 👍👌

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Düşür düşür kaliteyi Ferhat bey. Daha da düşür. Hatta arada magazin haberide at daha çok gelen olur. A deyip b göster daha çok tık alırsınız felan. Bunuda mı biz söyleyelim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Paraya mı sıkıştınız borca mı girdiniz abi ne oldu? Neden bu kadar kalite düştü? Ayrıca mobilde reklamları öyle yere koymuşsunuz ki iki satır bir şey okunmuyor. Sürekli sayfa bir yukarı çıkıyor bir aşağı iniyor. Eskiden yoktu böyle bir şey. Hiç mi dikkatinizi çekmedi bu hata kaç gündür.

beyazyelken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşür düşür kaliteyi Ferhat bey. Daha da düşür. Hatta arada magazin haberide at daha çok gelen olur. A deyip b göster daha çok tık alırsınız felan. Bunuda mı biz söyleyelim.

yok mu biri banlasın şunu haberide kaldırsın gören gelmez buraya dahada

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Feedlemiş gibi olmayım ama hakkı alkana twitter'dan bu konunun linkini ve bişeyler yapılması gerektiğini anlattım. Konunun silinmesine karşı ekran görüntüsüde aldım. Tepkiler ortada biz böyle şeyler görmek istemiyoruz!

falanca35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sırf bu konuya yorum yazmak için üye oldum.Site iyi hoştu sadık bir takipçi kitleniz vardı ne yazık ki son günlerde facebook paylaşımlarınızın kalitesi spam olarak adlandırılan paylaşımlarla aynı kalitede eğer niyetiniz büyümek daha çok insana ulaşmak ise bu şekilde büyüyemezsiniz bu paylaşımları gören insanlar siteden soğur takipden çıkar eğer bu tür paylaşımlara devam ederseniz şahsen ben böyle yapacağım.

Son mesajlar