Ucuz bir toplama pc önerisi ?

Bu konuyu okuyanlar

swimmer_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Iyi gunler arkadaslar. Ucuz bir pc onerisi verebilir misiniz bana 1000 1200 tl arasinda ? En basta muhtesem olmasina gerek yok param oldukca yeni parcalar alarak iyilestirmek istiyorum. Pc oyun icin kullanilicak oyle ultrada falan acmasina da gerek yok.

Su anki laptop umun ozellikleri sunlar:

Intel® Core ™ i7-3632QM İşlemci*
(4 çekirdekli, 2,2-3,2 turbo ghz)*

Windows 8*

Intel® HM76 Chipset*

16 GB DDR3 Bellek*(2x8 GB)

750 GB SATA Harddisk*

3 GB DDR3 Nvidia GT630M Optimus Ekran Kartı (2 GB Ayrılmış Bellek)*

Islemci ram her sey cok guzel de ekran karti yetmemeye basladi yeni oyunlarda artik. Yeni laptop alabilecek durumum yok. Laptopumu nakite de ceviremem okulum geregi ihtiyac duyuyorum. Ama sunu dusundum. Daha hic 16 gb ram kullandigini gormedim bu bilgisayarin 2x8 in bi tanesini sokup bu toplagacagim bilgisayara takabilir miyim acaba ? Laptop ram i masaustu ram i diye bi ayrim var mi ?

Simdiden tesekkur ediyorum.

E. Balimre

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dizistü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar farklı tip ram kullanır.

swimmer_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hmm o zaman o fikir yatti... =/ peki onerebileceginiz bir sistem var mi ? Dedigim gibi daha sonraki zamanlarda yeni parcalarla guclendirilebilecek bir sey bakiyorum.

Tesekkur ederim.

swimmer_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu arada soyle bir bakinca 1000 tl nin biraz komik bir rakam oldugunu anladim :D 1500 e kadar cikarabilirim butcemi ama fazlasi cok zor =/ bir de amd nin apu su var a10-7850 idi sanirim r7 ekran karti da icinde olan modeli fiyat olarak cok uygun. Onu alip bir sistem kursam ileride farkli ekran karti taktigimda sorun cikarir mi ?

swimmer_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yardimci olabilicek birileri yok mu ?

Mesela soyle bir sistem nasil olur ?

7db01661adfcb34d878a7dd61803d1d0.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam dostum bende masaüstü pc mi satıp laptop almak istiyorum. oyun oynamak için toplamıştım ama oynamıyorum artık zamanım yok. ilgilenirsen özelliklerini yazayım sağlam temiz pcdir.

swimmer_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yok hocam parcalari ucuza alabilme imkanim var. Eger o tanidigim kabul ederse parcalari daha ucuza alicam o yuzden parca onerisi daha yararli olur :) tesekkur ederim :)

E. Balimre

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer sonradan geliştirilebilir bir kasa arıyorsanız bunu tavsiye edebilirim.Yetmemeye başladığında harici bir ekran kartı takarsınız.
ynYnOM.png
[/URL][/IMG]

swimmer_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cok tesekkur ederim [MENTION=379505]CpuPowerX[/MENTION] bu sisteme sonradan amd r9 serisi gibi ust sinif bir kart alirsam uyumsuzluk gibi bir sey olur mu ? Yoksa iki kart ayni anda mi calisir ? Cahilligimi mazur gorun ilk defa boyle bir sey yapmayi dusundum de =/

E. Balimre

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir ekran kartı sorun çıkarmaz ama aynı anda çalıştırmak için aynı seri ekran kartı gerekmekte.