İndirme hızım 20 MB oldu ttnet

Bu konuyu okuyanlar

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
İso dosyası indiriyordum 500 KB Hızla indi 1 saat felan bi ara bakıyım kaç kalmış dedim 20 MB Saniyede 10 mb 15 mb felan oldu sonra tekrar düştü buda yakaladığım foto burda yanlışlık yokmu 1 mbyi geçmemişti hiç daha

http://imgur.com/koCkaYO
koCkaYO.jpg

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Bi bakım yaptım bugün asc ile felan internet güçlendirme yaptım ondanmıki :)

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Speed testte normal çıkıyor 8mbit net hızım 2-3 saniye 20 mb nasıl indirdi onu merak ettim bi yanlışlıkdaolcanı sanmam İDM de

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Duraklatıp başlayınca bir kaç saniye artıyor...

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
idm indirirken önbellek kulanıyor. yani indirilen dosya önce önbelleğe ordan diske.
bence olay şöyle olmuş :)

önce normal hızda dosyayı indirmeye başlamış ama bir kısmını diske yazmamış(önbellekte kalmış)
o önbellekte kalan dosyayı sonra yeni indirdikleri parçarlar ile birlikte(idm parça parça indirir) diske yazmıştır.

idm nin arayüzü ise o fazladan diske yazmayı indirme olarak algıladığından önbellekten diske yazılan dosyayı internetten inmiş gibi görüyor :)

biraz karmaşık oldu :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada resimde gördümde sen melankolinin dibine vurmuşşsun :) sago-kolo-vale :)
bende severim bu rapçileri :) bende sagocuyum yani :)

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
idm indirirken önbellek kulanıyor. yani indirilen dosya önce önbelleğe ordan diske.

önce normal hızda dosyayı indirmeye başlamış ama bir kısmını diske yazmamış(önbellekte kalmış)
o önbellekte kalan dosyayı sonra yeni indirdikleri parçarlar ile birlikte(idm parça parça indirir) diske yazmıştır.

idm nin arayüzü ise o fazladan diske yazmayı indirme olarak algıladığından önbellekten diske yazılan dosyayı internetten inmiş gibi görüyor :)

bu arada resimde gördümde sen melankolinin dibine vurmuşşsun :) sago-kolo-vale :)
bende severim bu rapçileri :) bende sagocuyum yani :)

Anladım kardeşim dediklerini mantıklı baya :D Sagocu çok zaten başgan :)

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
hayır :)
2.85 mbayt/sn tam olarak 2918,4 kbayt/sn yapar
2918,4 kbayt/sn ise "çarp 8 ile" 23347,2 kbit/sn yapar.
23347,2 kbit/sn ise 22,8 mbit/sn yapar :D eksik bile söylemiş :)

Sen fazla derine indin ya orda 1000 li rakam yokmu , 2.850 kb - 1000 kb 1 mb etmezmi

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
O resimde olan 2 Megabayt onda sorun yok bunu yakalayabildim 20000 kb olmuştu bu bile yüksek ama :D

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtimalle bağlı olduğunuz hat 24mbit güce sahiptir sizde durdurup başlattığınızda birkaç saniyeliğine tam güce erişiyor fakat hemen ardından ttnette hız sabitleniyor ve 8mbit kullanıyorsunuz teorik açıklaması bu

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Sen fazla derine indin ya orda 1000 li rakam yokmu , 2.850 kb - 1000 kb 1 mb etmezmi
1000 li rtakam yok. 2.85 mbayt/sn diyor. oda 2918,4 kbayt/sn yapar.

1 mbayt 1024 kbayt tır :)

ek olarak 20 megabit demek maksimum 2,6 mbayt/sn demektir :)

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
yani bi kere siinz şimdi ttnet in 20 megabite ulaşacağına inanmanız hata. ayda 500 tl verirsen 60-70 mbit internetin olur.
ama 50 lira ile akk vs de olmazsa anca 5 megabit :)
hızımı bende ölçtüm maşallah nazar değmesin. ıkına ıkına 3,80 megabite ulaştı en az 3 kez test ettim.(ping 70 civarında) :D
ama ben idm ile dosya indirince 8-10 megabit civarında indiriyorum :D hız testleri daha benim neti 8 megabit görmüşlüğü yok :)
not:
benim internet 178 metre kablo(cat6) ile ilerdeki internet kafeden geliyor :D ordan nasıl net çektin demeyin. ben yaparım :p .ayda 10 lira full gece gündüz akk de yok :D. üstelik internet kafenin en az 1000 filmlik arşivi elimin altında :)

bir ara bizde eve ttnet internet çekmiştik. 49 tl. 8 megabite kadar(! 8 mi :D)
6 ay fatura yatırmayınca interneti kestiler :D (bir kaç kez zarf gönderdiler. ben de eposta gönderdim.)

ölçtük biçtik hızın düşük olması sebebi ile, 6 ay fatura yatırmama ma rağmen onlar bana borçlu çıktı. seslerini çıkarmadılar(çıkaramadılar-çünkü taşındık) :D

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=343967]Kuvvetmira[/MENTION] normal mi ? ttnet adsl için süper rakamlar :D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
@Kuvvetmira normal mi ? ttnet adsl için süper rakamlar :D
evet. ttnetin bu akama ulaşmışlığı yok. her ay 100 tl verirsen bileme. :D

ama biz olayı çözdük bak :)
NGungor96 dedi ki:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TTNET fiber optik alt yapı kuruyor fiber optikle yaşadığın olay normal... ADSL kullanırken bir gün fiber optik kullanıcısı olacaksın hazır ol...

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
TTNET fiber optik alt yapı kuruyor fiber optikle yaşadığın olay normal... ADSL kullanırken bir gün fiber optik kullanıcısı olacaksın hazır ol...
ttnet ve fiberoptik mi??
:lol: =>:4: => :laugh: => :biggrin: => :yes: =>:) =>:turned: =>:mellow: =>:sleep: =>:sneaky2: => :thumbdown:

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
şu 50gb kotaları var ya ondan sonra sapıtmaya başlıyor benim 2 aydır santralden reset attırıyorum modeme

ksfno1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Onu biliyorum. Öğrenmek istediğim neden öyle bir şey yapmaya ihtiyaç duyduğundu.