Makro yapma programı

Bu konuyu okuyanlar

xetanor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam ; bilmiyorum konuyu doğru yeremi açtım ama şöyle bir programa ihtiyacım var. günlük olarak bilgisayarda yaptığımız işlemler var. örneğin explorer açılır , hurriyet.com a girilir ve haber okunur. msn açılır.
mailer kontrol edilir
muhasebe programına girilir raporlar kontrol edilir. vs....

bu tip işlemleri makro tanımlayarak tek bir tuş altına toplayabilmek için bir program gerekiyor. exceldeki makro mantığı gibi. + olarak ses tanımlanıp sesle kontrol edilebilirse hiçte fena olmaz :)

yardımlarınızı şiddetle bekliyorum :)

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Ben derim ki Geveze Komut Anlar

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Fare ve klavyeye hareketlerini kaydeden birşey mi istiyorsun yoksa daha gelişmiş birşey mi mesela bir siteye girip son başlıklara göre işlem yapan birşey gibi mi?

xetanor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buraktuna dedi ki:
Fare ve klavyeye hareketlerini kaydeden birşey mi istiyorsun yoksa daha gelişmiş birşey mi mesela bir siteye girip son başlıklara göre işlem yapan birşey gibi mi?

aynen kardeş böyle bir şey arıyorum. lütfen bu konuda bana yardımcı olun. geveze komut anları kullandım ama istediğim şeyi yapamadı.

yazacam bi tane yoksa :):)

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Autolt ile işleri otomatik hale getirin ve arkanıza yaslanın.

1 - Autolt ile kod yazmaya başlamadan önce bir Autolt v3 Script Belgesi oluşturacağız. Bunun için DriverMax setup dosyasının bulunduğu bir dizin içine sağ tıkla Yeni > AutoIt v3 Script seçeneğini seçin ve belgenize isim verin; biz "Otomatik Yükle" ismini kullandık.
Not: Uzantısına dokunmayın. {.au3 şeklinde olmalıdır.}

2 - Oluşturduğumuz belgeye yine fareniin sağ düğmesiyle tıklayın ve "Edit Script" seçeneğine basın. Açılacak pencerenin son satırına gelin ve aşağıdaki komutu yazın.

Kod:
Run ("drivermax.exe")

Şeklinde yazı devam ediyor...
Ancak yazının tamamını yazamam çünkü bu telif hakları ihlali olur.
Önemli olan bu tür makroların Autolt ile yapıldığını öğrenmiş olman.
Umarım PCNet'in bu sayısı sende yada arkadaşlarının birinde vardır onlardan alarak yazıyı okursan bahsettiğin makroları rahatlıkla yapabilirsin.

Kaynak - PCNet Dergisi Ocak 2008 Sayısı http://www.pcnet.com.tr

kudigun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu konuda bir çok program var ancak sesle kontrol edileni duymamıştım, benim bildiğim sadece günlük yapılan işleri makro altına alan bir program var ismini vereyim. deneyerek kullanımını öğrenirsiniz AutoScriptWriter (recorder) bedava

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Ben uo oynarken kullanırdık macro programlarını hey gidi günler hey...

choosemause die bi program vardı bütün mause hareketlerini kaydederdin aynısını yapardı...

ama bu senin işine yaramaz sen cok daha gelişmiş bişi arıyorsun anladıgım kadarıyla...

Son mesajlar