İnternet tarayıcıların çökme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

hhhalil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar

Daha önce 2006 yılında Amd Athlon procestor 64, nvidia geforce 5500 ekran kartı, 512 mb ram idi bilgisayarımın özellikleri vede 150 gb hardisk vardı. tabi windows xp profesyonel kuruluydu ve asla firefox, internet expolear, google choreme internet tarayıcılarında çökme yapmıyordu vede çok ama çok nadir bazen mavi ekran hatası veriyordu. Gel gelelim şimdi duruma, bilgisayarın paraçaları 250 lira verip yeniledik bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki resimlerde.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Bu özelliker ile windows7 ultimate işletim sistemini kullanıyorum her nedense firefox,google choreme, internet expolear taraytıcılarım hep çöküyor sorunu nerde olduğunu bulamadım. jawa, flash pleyer hepsi güncel, ekran kartın sürücüleride güncel, bir türlü hatanın nerde olduğunu bulamadım acaba ekran kartın dan mı kaynaklanıyor dersiniz ekran kartı 2 gb yapsam düzelir mi ki ve bilgisayarın performansı birazdaha artar mı grafik olarak. haa bide sürekli windows 7 de mavi ekran hatası alıyorum bazen günde 2 kere bazende 2 günde bir kere. ayrıca peder bey fece de. çanak okey oynuyor oynerkende tarayıcılar yavaşlıyor, bilgisayar apılıyor diyor, hele dün gece fecebook'a hemen pat diye giremedi 3 dakika bekleyip öyle girdi hal böyle olunca bilgisayara yumruk attı. arkadaşlar bu sorunu çözmem lazım yoksa bilgisayar kaza zade olacak

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bu tür hataların sebebi jawa ve flash tan kaynaklanır kardeşim bence ekrankartı ile alaksı yoktur.ama sen yinede değiştirmek istiyorsan değiştirme onun yerine driverini güncelle bide öle dene..gerçi senin ekran kartı küçük artık günümüz browser oyunları bit değeri arıyor oldu 2. olrak sen en son değiştirmeye git ama bence önce operayı dene

2.si - kardeş bence bırak kromu,explorerı fire foxu felam bakın ben ne zamandır opera kullanıyorum işyerinde arkadaşların giremediği sitelere ben giriyorum.oynayamadığı oyunları oynuyorum. operada şunu fark ettim kendisi güncelleme yapıyor jawa yı flahı gerek ne varsa..bence onu kullan.. hatta şuan bu msjı bile operedan yazıyorum :biggrin:

hhhalil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu tür hataların sebebi jawa ve flash tan kaynaklanır kardeşim bence ekrankartı ile alaksı yoktur.ama sen yinede değiştirmek istiyorsan değiştirme onun yerine driverini güncelle bide öle dene..gerçi senin ekran kartı küçük artık günümüz browser oyunları bit değeri arıyor oldu 2. olrak sen en son değiştirmeye git ama bence önce operayı dene

2.si - kardeş bence bırak kromu,explorerı fire foxu felam bakın ben ne zamandır opera kullanıyorum işyerinde arkadaşların giremediği sitelere ben giriyorum.oynayamadığı oyunları oynuyorum. operada şunu fark ettim kendisi güncelleme yapıyor jawa yı flahı gerek ne varsa..bence onu kullan.. hatta şuan bu msjı bile operedan yazıyorum :biggrin:

opreayı kurdum deneyelim bakalım. driver ları indirip bidaha kuracam.

--- Mesaj Güncellendi ---

bu siteden güncelleme yaptım bunlar dowloand diye çıktı indirdim kurdum bekliyom
http://www.intel.com/p/en_US/support/detect?iid=dc_iduu

Intel Chipset Software Installation Utility (Chipset INF)
Audio Driver for Intel Desktop Board

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
win 7 yi tekrar kur benim başıma geldi birkaçkez pekçok kişide olmuş bu sorun ben tekrar kurulum yaparak çözüyorum

hhhalil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win 7 yi tekrar kur benim başıma geldi birkaçkez pekçok kişide olmuş bu sorun ben tekrar kurulum yaparak çözüyorum

5 gün önce format atmıştım yani yeniden kurdum dostum. sornlar aynı. yanlız bide hp G62 leptop var ttnet den almıştık. onda win7 home basic orjinal yüklü, onda hiç bir sorun yok.

hhhalil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunlar aynen devam ediyor arkadaşlar. flash ve jawa yı tekrar kaldırıp yükledim en son sürümlerini ama nafile sorun devam ediyor. saten bi işe girebilsem daha iyi bilgisayar alacam

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaş senin bilgisayarda bariz bi donanım sorunu var yazılımlarla uğraşma... Benim şahsi fikrim bilgisayarı fazla kurcalamadan bi bilgisayarcıya götür... Çünkü bu durum parça değişikliklerinden sonra olduğuna göre..

hhhalil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş senin bilgisayarda bariz bi donanım sorunu var yazılımlarla uğraşma... Benim şahsi fikrim bilgisayarı fazla kurcalamadan bi bilgisayarcıya götür... Çünkü bu durum parça değişikliklerinden sonra olduğuna göre..

evet dostum bilgisayar parçaları değiştirilip windows 7 ye geçtim. daha önceki donanımlarım windows 7 kaldırmıyordu. O yüzden tanıdk, akrabamız, dostumuz bilgisayarcı bu donanımları hatalı mı taktı ki. daha önce götürdüm kardeş dedi bende 1 gün kalsın dedi hatayı görmem lazım dedi eee bir gün kaldı orda hata yapmadı vede dostum sorun yok çalışıyor dedi. haa ben bide internet dowloand manger kullanıyorum acaba ondan kaynaklanır mı ki

S

SDN Okuru

SDN Okuru
parça değişikliği işe alakası yok bende win 7 home premium x32 vardı. Windows ultimate yukledim. Ne olduysa ondan sonra oldu.