Bilgisayarda reset atma sorunu

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ilk önce herkese hayırlı bayramlar. Masaüstü bilgisayarımda oyun oynarken oyundan atma ve reset atma sorunu var. Genel itibari ile bütün oyunlarda oluyor.. çözümü bir türlü bulamadım.. bilgisayarımın donanımı şöyle:
Anakart: Asus P5GC-MX/1333
Ekran Kartı: 9400gt
Ram: 2gb kingston
işlemci: core 2 duo 2.4 E4600
Bilgisayarın kapakları açık fazla ısınma sorunu yok.. bazen mavi ekran hatası alıyorum sistemin uyumluluğunuda öğrenebilirmiyim..

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ısınma sıcaklık derece verirsen daha ii olur
bide eğer görebirisen hata kodunu söle
driver güncelle

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
BIOS ve Sürücüleri güncelle ama önce Sürücüleri güncelle en son çare BIOS güncelle.

Anakart Sürücüleri ve BIOS için,

Tıkla

Ekran Kartı Sürücüsü için,

Tıkla

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı sürücüm güncel sıcaklıklar en son 55 felan oluyor anakartı güncellemeyi hiç düşünmemiştim yaptıktan sonra yine dönerim yine de farklı fikirleri ve çözümleri olan arkadaşlar varsa cevaplarını yine bekliyorum cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim..

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
malesef hata kodunu göremedim çok hızlı geçiyor ama her zaman almıyorum mavi ekran hatasını bazen oluyor..

hkncetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Denetim masası/yönetimsel araçlar/Olay Görüntüleyicisi ni aç. Windows Günlükleri/Sistem dalına tıkla. Gelen listedeki Hata olan satırlarda yazıyor olması gerekli.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
mavi ekran hatasını bulamadım ama reset ama sebebi olarak nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarı ile kurtarıldı diyor.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
araştırmalarım sonunda yani analdığım kadarı ile genel manada çözümü olmayan bi sorunmuş arkadaşlar.. bakmaya devam edeceğim bulursam buraya bilgi veririm

suleyman42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim başımada geldi aynısı.250 mb ve 1gb iki ram vardı 250 mb çıkardım düzeldi birdaha olmadı .ramlerde uyumsuzluk var dediler.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben 2 gb lik tek ram kullanıyorum öyle bir sorun yok sanırım.