Bilgisayarımda reset atma sorunu

Fraq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar forumda yerini tam bulamadım. Açıkçası bir donanım sorunu da olabilir sizden yardım istiyorum. Bilgisayarımda bir kaç gündür reset atma sorunu vardı açılışta zaman zaman açıldıktan sonra. Ben de yazılımsal bir sorundur diyerek format attım. Ama formattan sonra da aynı sorunlar devam ediyor. Şu an bilgisayarı "Ağ desteği ile güvenli mod" da açabiliyorum. olağan şekilde başlatamıyorum. Bilgisayarımda herhangi bir donanım değişikliği yapmadım. uzun süredir kullandığım donanım. Özellikleri:
P4 3.2 Ghz
1 gb ram
Foxcoon anakart
512 mb "paylaşımlı" asus ekran kartı
herhangi bir şey lazım ise yazarım. şimdiden teşekkürler.
Bu arada yaptığım bazı şeyler:
Format, kasa temizliği, kasa kapaklarını açık bırakmak(ısıdan olabilir diye)

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayarı Güvenli Modda da olsa açabiliyorsan ısınmayla alakası olmayabilir. Ben birde ram, ekran kartı ve işlemcini çıkar geri tak derim. Olurmu olur. Hatayıda tam anlamış değilim :D
eğer kendi kendini resetliyorsa İşlemcinin Fanı verimli çalışmıyor yada hiç çalışmıyor olabilir.
eğer ekran kapanıyorsa(belki sen PC kapandı sanabilirsin) Ekran kartının fanından olabilir.
Format atarkende eski işletim sisteminin üstüne kurma, C: yi komple sil. Programsal bir hata ise devam edebilir. şimdilik aklıma başka bişey gelmedi.

Fraq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format atma işinde bir sorun yok tüm harddiski temizledim ama güvenli modda sorunsuz çalışırken normal modda çalışmıyor garip olan bu söylediklerinizi deneyeceğim. sağolun. bu arada bilgisayar kesin reset atıyor.

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
YGS öncesi bilgisayarı toplamştım Yeniden kurdğmda aynı sorun bendede oluştu. meğer kasa toz tutmuş. işlemci fanını sök fırça ile güzelce temizle emin ol işlemci fanından ram olsa makina öter yada donar rest atmaz. İşlemci fanını kontrol et. Kolay gelsin.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Güç kaynağı yetersizliğinden dolayı reset atabilir, zamanla eskiyor sonuçta.