Bilgisayar Kapanmaması ve Boot ekranın çııkmaması

Bu konuyu okuyanlar

anamur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar;

Öncellikli sorunum şuydu dizüstü bilgisayarımı kapattığımda, bilgisayarım yeniden çalışmaya başlıyordu, bende işletim sisteminin çöktüğünü zannedip, daha önce almış olduğum işletim sistemi image dosyasını yeniden yükledim, fakat bilgisayar kapatma sorunum geçmedi, bilgisayarım hep yeniden başlıyor.

Bende İnterneten araştırmaya başladım, bazı sitelerde hdd'nin mbr kısımlarının yok olabileceğini bildirmişler, bende Windows 7 cd ile şu sitedeki bilgi ile mbr düzeltmesini yapmak istedim, fakat işlem Windows 7 cd'mi görmediği için gerçekleşmedi.

Sonradan farketimki, bilgisayar başlarken Windows 7 cd'si bilgisayar da olmasına rağmen Windows 7 kurulum ekranı çıkmıyor(boot ayarlarını baktım, öncellik cd-dvd'de), biraz bekliyor sonra da kurulu işletim sistemi açılıyor.

Özetle sorunum;
1. Bilgisayarım kapanmıyor(hep yeniden başlıyor),
2. Windows 7 kurulum ekranı çıkmıyor.

Benim ne yapmam lazım, nasıl hdd mbr'yi düzeltebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Yeniden başlamanın hdd mbr ile alakalı olduğunu düşünmüyorum komple bataryayı felan çıkar bekle biraz sonra tak ayrıca açılışta biostan hdd yi disable yap sonra format atmaya çalış açma kapama düğmesi takılı kalmış olabilirmi birde ona bak

anamur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hocam dediklerini yaptım, hdd'yi disable ettim sonrada format olayını gerçekleştirdim, fakat hala bilgisayar kapanamıyor, 2-3 sn kapalı duruyor sonra tekrar açılıyor bilgisayar. Açma-kapama düğmesiylede aynısı oluyor.

Artık ne yapcağımı şaşırdım.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
adaptorsuz sadece bataryada çalıştır ve kapatma denemesi yap ya da bataryasız sadece adaptörde deneme yap. Power düğmesi takılı kalsa cihazı devamlı kapatır. Biosu resetleyip default ayarlara getir.

anamur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hocam dediğiniz gibi bilgisayarı sadece bataryada çalıştırdım bilgisayar kapandı,fakat tam tersinde(prizde) bilgisayar yeniden başladı, bios ayarlarını default hale getirdim fakat priz ile çalıştrıdığımda yine bilgisayar yeniden başladı.

Sorun adaptorde mi?

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
sorunun adaptörde olmadığını düşünüyorum yinede adaptörden olup olmadığını anlamak kolay adaptörde takılı değilken bataryada çalışırken kapat birde

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
adaptor veya notebook anakartınızda kısa devre söz konusu cihazı fazla kurcalamadan teknik servise verin.

anamur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
tamam hocam bende öyle yaptım sadece batarya ile bilgisayarı açtım ve de öyle kapattım bir sıkıntı olmadı laptop kapandı, sadece prize takılı iken(batarya yok iken) bilgisayarı açtım ve kapattım fakat bilgisayar yeniden açıldı. Yani batarya ile çalıştığında sorun olmuyor.

--- Mesaj Güncellendi ---

hocam son mesajınızı şimdi gördüm, sizin dediğiniz gibi yapacağım.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
tamam hocam bende öyle yaptım sadece batarya ile bilgisayarı açtım ve de öyle kapattım bir sıkıntı olmadı laptop kapandı, sadece prize takılı iken(batarya yok iken) bilgisayarı açtım ve kapattım fakat bilgisayar yeniden açıldı. Yani batarya ile çalıştığında sorun olmuyor.

--- Mesaj Güncellendi ---

hocam son mesajınızı şimdi gördüm, sizin dediğiniz gibi yapacağım.
O zaman sıkıntı adaptörde gözüküyor adaptör satan yere laptop ile git orada tak dene sorun yoksa yenisini alırsın

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
O zaman sıkıntı adaptörde gözüküyor adaptör satan yere laptop ile git orada tak dene sorun yoksa yenisini alırsın
Bu kadar kesin konuşamazsın söz konusu laptop olunca. Adaptörden tut, Power jack, Tüm power kart kompenatlarında diyotlarda mosfetlerde kısa devre yapabilir

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bu kadar kesin konuşamazsın söz konusu laptop olunca. Adaptörden tut, Power jack, Tüm power kart kompenatlarında diyotlarda mosfetlerde kısa devre yapabilir
Zaten adaptör alacağı yere gittiği zaman yine aynı sorunu yaparsa geriye servis yolu kalıyor, diyelim sıfır adaptörde hiç sorunsuz çalıştı o zaman seni dinleyip direk servise götürse servisde sorun adaptörde deyip üstüne birde servis parası verirse üzülmezmisin ?