TTNet'ten beklenmedik bir hız artışı böyle olması faturamı etkiler mi?

Bu konuyu okuyanlar

V1rus1nfected

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta da okuduğunuz gibi bir durumla karşı karşıyayım arkadaşlar evimdeki internet tarifem 1Mbit sınırsız olanından iki gündür download hızım 1152 kbps de normalde 1024 de duruyodu neden böyle oldu ayrıca böyle olmasını faturama yansıtacaklar mı? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

İlginiz için şimdiden teşekkürler :)

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
arada oluo tek tük bendede 8 mb te olmuştu :D

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Download hızı sadece internet hızına bağlı değil diye biliyorum, sitedende kaynaklanan bişey, siz baska sitelerdende download yapın bakalım aynı fark oradamı.. Ayrıca ttnet sizi arayıp tarife değişikliği yapmadıysa eğer hiçbir sekilde faturaya yansımaz.

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
:D Kesinilikle faturana yansıtırlar. Sayın abonemiz sebebi bilinmeyen neden ile hızınız artırlmıştır helallik almak istiyorsanız ücretinizi ödeyiniz :D

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
evet bende de bir kaç gündür yüksek :) keşke hiç düşmese..

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bende neden böyle :(

sAp4y.jpg

V1rus1nfected

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@vladislav Dün VirtualBox'ı indiriyorum normalde 120 ye anca dayanıyo IDM ile bi baktım ibreyi 150 ye vurduruyo ha şimdi iner ha birazdan iner içime bi kurt düştü bi girdim modemin paneline download hızı 1152 yazıyo :scared: noluyoz dedim :biggrin: Direk internetimle alakalı bir şey bu bence arkadaşım :)

@tr_alparslan adamlar kendi veriyor bu hızı ben herhangi bir değişiklik olsun istemedim ki helallik vereyim kendileri veriyolar sonuçta :D

@ert_60 keşke de fatura da artmasa :D

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Yahu 8mbit tarifesi olup da 1 mbiti ancak görüyorum diyor adam sonra da bereket versin diyor. Akıl, mantık dışı. Bunlar da var :D

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
bakırda oluşan ufak kayıp nedeniyle standart hızlar biraz yükseltilip mevcut hızın son kullanıcıya tam ulaştırılması için ufak bir düzeltilme yapılmış olabilir :) faturaya herhangi bir etkisi olmaz diye tahmin ediyorum. Bu arada artık yeni binalar başta olmak üzere siteleşmelerde v.s. olan yerlerde fiber verilmeye başladındı ve aboneye cat5-cat6 kablo üzerinden ip omurgası üzerinden telefon ve int. verilmeye başlanacak yakın zamanda...

V1rus1nfected

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bakırda oluşan ufak kayıp nedeniyle standart hızlar biraz yükseltilip mevcut hızın son kullanıcıya tam ulaştırılması için ufak bir düzeltilme yapılmış olabilir :) faturaya herhangi bir etkisi olmaz diye tahmin ediyorum. Bu arada artık yeni binalar başta olmak üzere siteleşmelerde v.s. olan yerlerde fiber verilmeye başladındı ve aboneye cat5-cat6 kablo üzerinden ip omurgası üzerinden telefon ve int. verilmeye başlanacak yakın zamanda...

Umarım dediğin gibidir :)

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
23 mbit mi alabilirim ben yani? :D

silaz80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen, paket değiştirirsen şayet hattın o kadar verebilir, ufak bir düşüşle o değere yakın olur.
Ulaşılabilir hızı arada bir kontrol edersen zamanla yükseldiğini görürsün. Altyapı çalışmaları devam ettikçe o değer yükselir.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
niye uyandırıyorsun milleti ne güzel hızlısın işte bak keyfine ttnet mod'u senin bu fazla hızlanışını rapor eder hızını keserlerse görürüm seni :D

V1rus1nfected

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@bewko fatura da hızlı gelirse o zaman sorun olur benim için :D

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Faturana falan yansımaz merak etme. :)