Türkçe şarkılar için en iyi tag (albüm bilgileri ekleme) programı

Bu konuyu okuyanlar

SymPhoney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şarkılarımı düzenli bir şekilde tutmak, albüm bilgileri ve kapak resmi olayı Türkçe şarkılarda pek tutmuyor. Türkçe şarkılar için özelleştirilmiş bir program var mı ya da bir programa ttnetmüzik veritabanını ekleyerek albüm bilgileri ekleyebileceğimiz bir eklenti vs. yapalabilir mi?

not: forumdaki ilk mesajım bu arada herkese merhaba. dh sdn tartışmasıyla il. konuda sonra üye oldum. Forum gerçekten çok başarılı

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
hoşgeldin. Mp3tag diye bir programı kullanıyorum. Sağ tık menüsünden kullanabiliyorsun. Winampa benzer bir logosu vardı

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşın dediği program bildiğim kadarıyla elle tek tek tag'leme yapman gerekiyo.bende bi ara çok aramıştım ama en iyisi winamp kullan.Onun içinde tagger var.Kendin prrogramla winamp veritabanından taratıp otomatik tagleyebiliyosun bilgileri.Bulabilirliğide iyi

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Otomatik tag bilmiyorum. Ama yukarıdaki programla çoklu tagleme yapabiliyorsunuz.

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yok demek istediğim, winamp şarkının isminden kendi veritabanında taratıp online olarak şarkının bilgilerini tagliyo,yabancı şarkılarda hiç sorun yok yerlilerde ise bazen saçmalayabiliyo ama %85lerde başarısı kullandığım kadarıyla

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
aimp2'nin içinde etiket yöneticisi var bu dediklerini rahatça yapabilirsin :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
nightmare777'nin bahsettiği en kolay yol. Winampta tag bilgilerini otomatik girmek için dahili bir eklenti var. Sağlayıcısı Gracenote Parçanın etiket düzenleme kısmına girdiğinizde sağ alt köşede Auto-Tag (Otomatik etiketleme) var. Bastığınızda internette veritananından parçanın tüm bilgilerini otomatik dolduruyor. (Sanatçı, Albüm, Söz yazarı, yıl, .....) Track Cd deki parçaların ismi Track 1 tarzında görünür, bu eklenti bunları %99 başarımla düzeltir. Problem çıkanlarda önce sanatçı ismini girip tekrar deneyin.
Winampta parçaların etiketlerinde hızlı çiş yapmak için Shift+mouse click ile çok sayıda parça seçin ve menüye girin. Tek bir ekran açılacak. Tamam (Okey) ile kapattığınızda karşınıza diğer parçanın etiketleme menüsü çıkacaktır.
Elle girmek için OnlyT'nin bahsettiği Mp3tag ve benzeri programlar en hızlı çözüm.
Eğer şarkı sözü hastasıysanız tüm müzik ve medya çalarlar için MiniLyrics eklentisi en iyi çözüm.

SymPhoney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
winamp ın özelliğini yeni duydum. O kadardır kullanıyordum ama bilmemişim. Bu arada bilgileri arama yaptırmak için ekstra veritabanı gibi bir seçenek ekleme şansımız yok mu?