Vatan Bilgisayar Bozuk HDD Gönderdi!

Bu konuyu okuyanlar

by__metallica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yakşalık 20 Gün Önce Vatan bilgisayardan WD , 64 Mb Cache 1 TB HDD sipariş ettim.. ürün elime geçince hemen bilgisayarıma monte ettim. Ve Harddisk hemen mekanik sesler çıkartmaya başladı.. Nitekim HDD'yi PC'ye tanıtamadım bir türlü..

Hemen O gün Tekrar Kargo ile bozuk HDD'yi geri gönderdim..

Neyse 3-4 gün sonra yani 7 Eylülde Mesaj Geldi, Ürünün bozuk olmasından dolayı İadesi ya da değişimi yapılabilir diye..

Hemen Aradım Vatan Bilgisayarı, Biz Size geri dönüş yapacağız dediler..

Bayramdan önceki gün yine aradım biz sizi arayacağız dediler yine..

Pazartesi günü 3. kez yine aradım yine aynı cevap.. Biz sizi arayacağız..

Üstünden 4 gün daha geçti bugün cuma yine arayan yok..

Ben yine aradım bu sefer tepem attı sinirli bi şekilde konuştum.. Yine aynı şeyleri tekrarladılar ; Biz sizi bugün içinde kesin olarak arayacağız dediler..

Sonuç itibariyle Vatan Bilgisayar gibi türkiyenin en büyük hiperstoruyuz diye geçinen bir Firmanın böyle oyalama taktiğiyle eline ne geçecek anlamıyorum..

Ben arayıp diyorum kardeşim ürünün değişimini istiyorum diye, Yok İlla biz arayağız diye tutturmuşlar 10 gündür bekliyorum..

Eğer bu böyle devam ederse ne yapabilir arkadaşlar ? Ne yapmam konusunda fikir beyan edebilecek arkadaşlar varsa , tavsiyelerinizi bekliyorum!

emrcnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bizde harddisk aldık Teşhir Ürünü çıktı :D bide bozuk.Geri almıyorlardı 2 bağırdık 2 vurunca geri aldılar gerçi.Ama gerçekten vatan bilgisayar ucuza veriyor ürünleri.Ama servisi yeterli değil.

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bende yeni sistem topladım vatandan çok şükür bir sorun yok hiç birşeyde.

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
vatandan geçen aldım sorun çıkmadı 500 gb HDDden :)

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Tüketici haklarına başvurabilirsin. "Bozuk ürün gönderdiler" de gerisini onlar yönlendirir

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Tüketici haklarına başvurabilirsin. "Bozuk ürün gönderdiler" de gerisini onlar yönlendirir
Arkadaş haklı, tüketici haklarını ara, olan biteni söyle, onlar gereğini yaparlar. Tüketici hakları başka ne işe yararki, biz onlarla iletişime geçmediğimiz müddetçe, değilmi arkadaşlar, vatan bilgisayardan şu ana kadar hiç bir şey almadım, bu haberden sonra almam sanırsam, İnşallah kardeş sorunun düzelir.

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Arkadaş haklı, tüketici haklarını ara, olan biteni söyle, onlar gereğini yaparlar. Tüketici hakları başka ne işe yararki, biz onlarla iletişime geçmediğimiz müddetçe, değilmi arkadaşlar, vatan bilgisayardan şu ana kadar hiç bir şey almadım, bu haberden sonra almam sanırsam, İnşallah kardeş sorunun düzelir.

Vatan kötü bi yer değil. Olur böyle istisnalar hemen oradan bi daha bir şey almam demeyin.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Benimde vatan bilgisayardan aldığım klavye bozuk çıktı. Yarın falan gidip değiştireceğim.

by__metallica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Vatan kötü bi yer değil. Olur böyle istisnalar hemen oradan bi daha bir şey almam demeyin.

Bence Kötü bir yer.. Bir daha birşey alırsam vatandan allahta belamı versin..

Tutturmuşlar biz sizi arayacağız diye.. Kardeşim ben arayıp söylüyorum işte. Ama yok biz dönüş yapacağız.. Hadi aralasalar yine birşey demeyeceğim..

20 Gündür HDD yok.. Bilgisayarım öylece duruyor evde.. Ürünün bozuk olduğunu onayladılar ama 10 gündür geri dönüş yok.. Bu kadar mı meşgul bir yer ? yoksa işine mi gelmiyor ?

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Bence Kötü bir yer.. Bir daha birşey alırsam vatandan allahta belamı versin..

Tutturmuşlar biz sizi arayacağız diye.. Kardeşim ben arayıp söylüyorum işte. Ama yok biz dönüş yapacağız.. Hadi aralasalar yine birşey demeyeceğim..

20 Gündür HDD yok.. Bilgisayarım öylece duruyor evde.. Ürünün bozuk olduğunu onayladılar ama 10 gündür geri dönüş yok.. Bu kadar mı meşgul bir yer ? yoksa işine mi gelmiyor ?

Tamam haklısın piyango sana vurmuş ama bence hiçbirşey alınmayacak kadar da kötü bir yer değil.

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
VATAN, BİMEKS, HEPSİBURADA gibi bunlar en güvenilir şirketler, Hepsindede problem yaşanıyor malesef.
Konu açılmış bende başıma yeni gelem olaydan bahsedeyim.
3 gün önce BİMEKS ten 500 GB SEAGATE HDD aldım. Taktığımda 500 GB değil 460 GB olduğunu gördüm. Değiştirmek için aldığım Bimeks mağazasına gittim. Ürünü değiştiremeyeceklerini İstanbul servisine gitmesi gerektiği ve oranın verdiği onay dpğrultusunda değişim yapılacağı söylendi. Bunun üzerine Tüketici hakları aklıma geldi Geri iyade etmek istediğimi söyledim.
Ürünü geri iyade alamayacağını yine servis merkezine gitmesi gerektiği söylendi.
Ben Antalyadayım ürünün İstanbula gidip gelmesi 15 gün.
Diyeceğim bumlar hep böyle işte sağlamı yok. Ama reklama gelince internet sitelerinde reklamın kralı var. Bimeks sitesinde ürünleri 15 gün'e kadar değişim ve geri iyade edceğini belirtiyor.
Ben mağazadan aldığım halde böyle oldu sen se kardeşim Netten almışsın biraz yorarlar seni ama hakkına kavuşursun ( iş işten geçince)
Hepsiburada da danda ürün alırken aşağı yukarı 10 gün ürün kargolanmasını göz önünde bulundurun. Hepsiburada com eski özelliğini yitirmiş. Sorulara bile 24 saat sonra cevap veriliyor cevaplarda tatmin edici değil. Telefonla muhatap bulumamıyor.
O yüzden Ürün alırken mutlaka almadan önce sıkı pazarlık edin ve eğer netten alıyorsanız yazışmaları kaydedin. Telefonla anlaşıyorsanız kaydedin mağazadan alıyorsanız ö zel sözleşme yapın yoksa almayın kardeşim bu şekilde alırsanızda benim gibi sonucuna katlanın. Miktar büyük olursa Tüketci hakları mahkemesine gidin. Ben hesabımı Ahirete bıraktım. Saygılar

by__metallica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam haklısın piyango sana vurmuş ama bence hiçbirşey alınmayacak kadar da kötü bir yer değil.

Dostum ben ömrüm hayatımda böyle müşteri hizmetleri görmedim.. Yani Vatan Bilgisayar'ın adı olmasa Dolandırıcılar diyeceğim..

Şimdi Şikayet Var sitesinede göz attım haklarında o kadar çok şikayet var ki..

Şikayeti çözülen adamda hak getire..

ŞikayetVar / Şikayet Ara

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben de bimeksten acer laptop aldım fakat geldiğinde kutusu açıktı yani o koruyucu bant yırtıktı ben de açtım kurdum fakat teşhir ürünü olup olmadığından emin olamadım nasıl anlayabilirim bi önerisi olan var mı?

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Artık eskisi gibi değil, herşeyi para için yapıyolar, Allah islah etsin inşallah

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Ben de hepsiburada 'dan şikayetçiyim. Mutfak robotu siparişi verdim. 15 gün oldu hala ürün gelmedi. Telefonları sürekli meşgul. 3 gündür siparişlerim sayfasında ürün için Ürünleriniz kutulanıp, kargoya teslim edilmektedir... yazıyor.

Nasıl bişeyse 3 gündür kutulanıp kargoya verilmedi. Bugün sorunumu internet üzerinden belirttim. Eğer yarına kadar dönüş yapmazlarsa tüketici haklarına başvurmayı düşünüyorum.

by__metallica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
VATAN, BİMEKS, HEPSİBURADA gibi bunlar en güvenilir şirketler, Hepsindede problem yaşanıyor malesef.
3 gün önce BİMEKS ten 500 GB SEAGATE HDD aldım. Taktığımda 500 GB değil 460 GB olduğunu gördüm. Değiştirmek için aldığım Bimeks mağazasına gittim. Ürünü değiştiremeyeceklerini İstanbul servisine gitmesi gerektiği ve oranın verdiği onay dpğrultusunda değişim yapılacağı söylendi. Bunun üzerine Tüketici hakları aklıma geldi Geri iyade etmek istediğimi söyledim.
Ürünü geri iyade alamayacağını yine servis merkezine gitmesi gerektiği söylendi.
Diyeceğim bumlar hep böyle işte sağlamı yok. Ama reklama gelince internet sitelerinde reklamın kralı var. Bimeks sitesinde ürünleri 15 gün'e kadar değişim ve geri iyade edceğini belirtiyor.
Ben mağazadan aldığım halde böyle oldu sen se kardeşim Netten almışsın biraz yorarlar seni ama hakkına kavuşursun ( iş işten geçince)
Hepsiburada da danda ürün alırken aşağı yukarı 10 gün ürün kargolanmasını göz önünde bulundurun. Hepsiburada com eski özelliğini yitirmiş. Sorulara bile 24 saat sonra cevap veriliyor cevaplarda tatmin edici değil. Telefonla muhatap bulumamıyor.
O yüzden Ürün alırken mutlaka almadan önce sıkı pazarlık edin ve eğer netten alıyorsanız yazışmaları kaydedin. Telefonla anlaşıyorsanız kaydedin mağazadan alıyorsanız ö zel sözleşme yapın yoksa almayın kardeşim bu şekilde alırsanızda benim gibi sonucuna katlanın. Miktar büyük olursa Tüketci hakları mahkemesine gidin. Ben hesabımı Ahirete bıraktım. Saygılar

En iyisi Hepsiburada.. Bugüne kadar 20'nin üstünde Hepsiburadadan alışveriş yaptım.. 1 Tanesi hariç hepsinde hem zamanında kargoya verildi hemde bozuk ürün çıkmadı. Sadece 1 seferinde Kargoya verilmesi 2-3 gün gecikti o kadar.. Ayrıca Bir keresinde Gitar için Prossesor Alacaktım, Fiyatı piyasadan 100 lira kadar fazla gözükmekteydi.. Bende hemen arayıp durumu bildirdim, Bana kontrol edip fiyatı güncelleyeceğiz dediler. 30-40 dakika sonra ürünün gözüken fiyatı 120 Lira kadar düşürdüler.

Bu seferde Vatan'dan alayım dedim.. Ama alayım diyen aklıma s..... ben

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Bugüne kadar onlarca ürün aldım hiç sorun yaşatmadılar. Değişimlerde bile tıkır tıkır işimi yaptılar. Bence mağazaya git, durumu izah et. Mahkemeye gideceğini söyle. Hızlandırırlar. Daha olmazsa mahkemeye gidersin, kesinlikle senin lehine çözerler. Mahkeme kararını ibraz edip paranı alırsın...

by__metallica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugüne kadar onlarca ürün aldım hiç sorun yaşatmadılar. Değişimlerde bile tıkır tıkır işimi yaptılar. Bence mağazaya git, durumu izah et. Mahkemeye gideceğini söyle. Hızlandırırlar. Daha olmazsa mahkemeye gidersin, kesinlikle senin lehine çözerler. Mahkeme kararını ibraz edip paranı alırsın...

İstanbulda Olsam 10 defa gitmiştim mağazaya. Denizlide olduğum için sadece telefon ile irtibat kurabiliyorum. Bugün arayacaklarına dair umudum kalmadı.. Pazartesi günü son kez arayıp durumun bu şekilde devam etmesi halince Tüketici Haklarına şikayetde bulunacağımı ve Mahkemeye gideceğimi söyleyeceğim..

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61

iyide 500 gb aldığın hdd zaten kapasite olarak sana 500 gb sunmaz zaten hdd nin üzerinde bile yazar 1gb= 1000 mb diye aradaki 24 mb lık dilim büyüdükçe alan azalıyor zaten :)

internetten alış veriş yaptığım 2 site var biri gittigidiyor diğeri hepsiburada :) gg de sorun yaşamadım hiç ki 100 lerce ürün aldım hb de ise kargo geç geliyor zaten acelem olmadığı için sorun yok iyi fiyat veriyır geçen 2 tane elektrikli süpürge aldım normalde 200 tl civarı ama 84 e aldım siteden :) biri anneme biri bana :D

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Uyanıkların hesabı şöyle.
1GB = 1000MB
Buna göre GB başına 24MB kayıp var. 1000GB için kayıp 24000MB.
1TB = 1000GB
Buna göre de 24GB kayıp var.
Toplam kayıp 24GB+24000MB yani olması gerekenden yaklaşık 48GB az.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
VatanComputer Sürekli Alışveriş Yaptığım Hatta Müadili Bir Çok Firmayı Deneyip VatanComputer Fanlarındanım Diyebilirim

Ama Konu Biraz İrdelenmeli Değişim Zank Diye Verilmez Zaten Ürün İncelenip Ondan Sonra Değişim Verilir ! Bayram Tatilinin Girmesi Kötü Olmuş

Umarım Mağduriyetin en Kısa Zamanda Çözülür Dostum!

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Benimde vatan'da başıma böyle bir şey geldi Vatan computer avcılar bayisinden Nokia 6710 navigator aldım zoom ayarında ve telefon tuşlarında bozukluk çıktı hemen ilk gün sorunu anlar anlamaz geri gönderdim değiştirilmesini istedim yenisiyle yada 5800 istedim ama bana verdikleri cevap hattı taktığım için im numarasını mı ne kaydetmiş direk değişim yapamıyorlarmış hattı takmamam lazımmış değişim için :hammer: o zaman şu sorunu halletsinler diye avcılar servise gönderdim orada sadece bilgisayar parçaları değişimleri ve onarımı yapıyorlarmış gönderdiler topkapıya ana bayiye ( ne kadar dandik bir servisleri var madem telefon yapamıyorsun arıza tespit edemiyorsun o zaman avcılar şubesinde sadece laptop sat) neyse topkapıya gitti telefon 1 hafta sonra geldi telefonunuzda arıza tespit edilmemiştir diye bir kağıt verdiler tabi ben o kağıdı görünce çıldırdım bi insan bu kadar m..l olabilir nasıl görmüyorsun be adam nasıl teknik servissin sen ne mezunu bunlar çok merak ediyorum sonra uğraştırdıkça uğraştırdılar beni ordakiler dedi kvk'ya falan ver dediler kvk ya verdim arızayı tespit ettiler ve yaptılar tabi bu süreçte ben 1 ay'dan fazla telefonu kullanamadım en sonunda geldi telefon yapılmış olarak 3 ay falan oldu kullanalı daha 2 hafta önce bir daha bozuldu tekrardan kvk ya götürcem işte aynı hata yine bir daha nokia alırsam ne olayım var ya 2009'dan ihtibaren nokia'da üretilen yeni telefonlarda çok arza tespit edilmiş 5800'daki mesaj hatası gibi ve daha bir çok yeni çıkan telefonlarda belli sürümlerde hatalar var artık nokia bitti benim için vatan'dan öyle pahalı bir ürün almam artık anca harici alırım oda orada ucuz diye başka bir şey almam teknik servisi iğrenç.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kargo daki adamlar kutuları atarak arabaya kamyona yüklüyorlar.Uçak kargosu ile de tribülans vs. Yani bence hdd yi test edip almak lazım.Kargo ile hayatta hdd almam

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu elektronik işinde şansız olmamak gerek, yoksa çok uğraştırıyorlar.Allaha şükür onca elektronik marketten alışveriş yaptım sorunlu cihazla karşılaşmadım

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Zaten Tüketici Kanununa göre 30 gün içinde yenisi ile değiştirme ve para iadesi hakkınız var. Arıza tepit işelmlerinden sonra değiştireceklerdir.

by__metallica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zaten Tüketici Kanununa göre 30 gün içinde yenisi ile değiştirme ve para iadesi hakkınız var. Arıza tepit işelmlerinden sonra değiştireceklerdir.

Tespit yapıldı kardeşim.. Dedilerki ürün arızalı serviste bunu onayladı.. Bakın tekar söylüyorum Kendileride ürünün arızalı olduğunu iade ya da değişiminin yapılabileceğini söylediler. Ancak Ne aptalca bir uygulamaysa artık illaki onlar arayacak . Ben arayıp müşteri hizmetlerine söylüyorum Değişimi yapılsın yenisi gönderilsin diye. yok diyorki kadın sizi arayacağız o zaman söylersiniz.. 10 Gündür kimse aramadı 3 defa ben aradım hep aynı şeyi söylüyorlar.. Bugün kesin arayacaklardı yine arayan olmadı. P.tesi günü ağır konuşacağım..

razor666mania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gecmiş olsun penta bilgisayar gtx285 rezaleti yaz google a benim cektiğim cileyide gör dostum hatta buradada konu actım az önce

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Vatan' a şükredin bence Mavi Bilgisayar dan neler neler çektim. Kapanınca nasıl sevindim anlatamam :D

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben Vatan Bilgisayar'ı pahalı buluyorum hiç Exa Bilgisayar'a baktınız mı ki en ucuz orası diyorsunuz?Tüm firmalarla ucuzluk olarak en az 5-10 TL fark var.2 tane ürün aldım bide benim bilgisayarım oradan toplama bildiğim kadarıyla hiç bir sorunla karşılaşmadım aldığım 2 parçayı da İstanbul'dan Erzincan'a en geç 2 gün içinde ulaştırdılar :) Bilgisayar parçası alırsam Exa'yı tercih ederim daha iyisi çıkmazsa :)