En Fazla Kasan Antivirüs Veya İnternet Security

Denediğiniz Antivirüs veya İnternet Securityler Arasında En Fazla Kasan Hangisi ?

• AVAST

Kullanılan: 21 5.1%
  • AVG

Kullanılan: 10 2.4%
  • AVIRA

Kullanılan: 5 1.2%
  • BITDEFENDER

Kullanılan: 17 4.1%
  • F-SECURE

Kullanılan: 3 0.7%
  • G-DATA

Kullanılan: 20 4.9%
  • KASPERSKY

Kullanılan: 202 49.1%
  • MCAFEE

Kullanılan: 11 2.7%
  • ESET / NOD32

Kullanılan: 12 2.9%
  • NORTON

Kullanılan: 90 21.9%
  • PANDA

Kullanılan: 12 2.9%
  • TREND MICRO

Kullanılan: 8 1.9%

• Kullanılan toplam oy
    411
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar birçok forumda şu antivirüs daha fazla kasar bu da daha fazla kasar gibi yorumlar yapıyoruz. Bende bu anketi açarak, denediğiniz antivirüsler içinde en fazla sisteminizi zorlayan, yavaşlatan ya da diğer bir ifadeyle "kasan" hangisidir kullanıcıların öğrenmesini istiyorum. Fakat sadece belli başlı ve en çok kullanılan antivirüsleri ankete dahil ediyorum.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Sistemin düşük olduktan sonra her antivirüs kasabilir. Pc'yi en az yoran Antivirüs ise Nod32 bana göre ..

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Sistemin düşük olduktan sonra her antivirüs kasabilir. Pc'yi en az yoran Antivirüs ise Nod32 bana göre ..

Evet fakat benim denediğim antivirüsler içinde en fazla kasanlar g-data, panda ve kaspersky idi.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
düşük özellikli sistemlerde norton ve kaspersky sistemi çok yorduğu bir gerçek lakin bir o kadarda virus konusunda başarılılar.

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
düşük özellikli sistemlerde norton ve kaspersky sistemi çok yorduğu bir gerçek lakin bir o kadarda virus konusunda başarılılar.

Evet buna katılıyorum. Virüs bulma oranları ikisininde çok iyi. Fakat bir pc kullanıcısı için performans da çok önemli.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Kaspersky son versiyonunda kasmadığını söyleyenler var , adam alışmış her pencerenin 5 snye de açılmasına yeni versiyonda 3 saniye olunca tabi kasmıyor diyor. AVG link scanner ile internette gezinmeyi eziyet haline getirmiş, sonra nortonları saymama gerek yok , Nortonun tek eksik uyarısı '' Bilgisayarı bilgi saymak dışında kullandığından bilgisayara erişimin engellendi ''

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
eset çok güzel bir icat ama modül dosyalarında güncelleme sıkıntısı çektiğimden dolayı lisansım bitince kaspersky i deneyeceğim.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
nortonu kullananlar bilirler karspersky yada bir başkası yarışamaz onunla tam bir ram canavarıdır

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
kasper on access de kasmıyor ama on demand taramada pcnin canına okuyor. oyum kaspere

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
oyum KASpersky e gitti :D :D

şaka bir yana gerçekten de kaspersky kadar kasan güvenlik yazılımı görmedim ( g-data hariç ).

çoklu seçim olsaydı kaspersky ve g-data beraber seçebilirdim.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
-Kendi bilgisayarımda Kaspersky Pure + Emsisoft Antimalware kullanıyorum.
-Diğer bilgisayarda KIS 2010 + MS Essentials kullanıyorum.

Özellikle Pure + Emsisoft ikilisi müthiş bir performans / başarı grafiği çiziyorlar..

Kasma diye bir derdim yok :)

Kasanlara gelince GData kullandığım zamanlarda, tarama yaparken bilgisayarı rehin alıyordu.

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
.....
Kasanlara gelince GData kullandığım zamanlarda, tarama yaparken bilgisayarı rehin alıyordu.

G-Data nın kasmasındaki en büyük neden çift antivürüs motoru kullanması yüzünden. Fakat son testlerde de çok iyi performanslar alıyor ( virüs bulma oranlarında )

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Şu ana kadar Kaspersky önde gidiyor, demek ki Kaspersky'nin kasma problemi ile ilgili olarak çok kişi benimle aynı fikirde.

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
G-Data yı bir kurun da görün kasılma nasıl oluyormuş :)

mucahid

Doçent
Reaksiyon puanı
12
G-Data yı şimdiye kadar hiç kullanmadım ama kaspersky kullandım pc yi inek gibi yapıyor.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kaspersky' ın adı çıkmış dokuza, inmez sekize..
Arkadaş ben gördüğüme ve tecrübe ettiğime inanırım:

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Yeni sistemlerde çok fazla bir fark ifade etmese de eski sistemlerde test ederek kasma farkı rahatlıkla görülebilir. Örneğin eski bilgisayarım olan AMD Athlon64 3200+ işlemcili ve 2 gb ram bulunan bilgisayarda sırasıyla şu antivirüsleri kullandım :

1 - Kaspersky
2 - Norton
3 - Panda
4 - Bitdefender
5 - G-Data
6 - Eset

Fakat Kaspersky, panda ve G-data bilgisayarı bariz şekilde kastı.

Kaspersky kaldırıp eset kurunca farkı tam manasıyla anladım. Gerek bilgisayarın yeniden başlama sürati, internette gezinme, tarama bunların hepsi çok farketti.

Kaspersky virüs bulmada çok başarılı olabilir fakat gerçek şu ki donanım kaynaklarını daha verimli kullanacak şekilde yeniden yapılanması gerekiyor diye düşünüyorum.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104

aynen hocam katılıyorum :mrgreen:

31815280310814865831.png

66360087549051896627.png

millet tır geçiriyor bu bilgisayarın üzerinden
pis.png
sen ağır oyunu oyna sonra suçu kaspera at. oldu canım
oleyo2gif.png

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Örnekleri çoğaltalım :)
KIS 2010
Kasıyor diyenler de sistemlerini yazabilir mi acaba?

6f4bdd6f.png

bbce408c.png

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Örnekleri çoğaltalım :)
KIS 2010
Kasıyor diyenler de sistemlerini yazabilir mi acaba?

6f4bdd6f.png

bbce408c.png

kasper kasıyor diyenleri etrafta göremiyorum hocam :) kasper kullanan pc buldum mu?? ben de koyayım farklı farklı :) bu arada benim kullandığım versiyon kis 2011 :)

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Avast Kasıyor diyen bile var :D diğer antivirüs programlarını denediler mi acaba? :mrgreen:

k4y4

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Avirada sistemi zorlar oldu :D
adszjzc.jpg

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42

oradaki değere bakma sen, tarama yaparken ki değeri koysana...o zaman çıkar neci olduğu...boştayken hepsi aynı, çıksa çıksa en fazla 50,000k çıkar boşta.

Hepsini kullandım denedim, en başarılı ve en az sistemi yoran nod32. ruslar ne anlarmış programdan da kaspersky kullanacam.

Bir de şu var, gereksiz sitelere girmezsen, bilmediğin dosyayı indirmezsen hiç virüs bulaşmaz.!

Avast denen VİRÜS var ki sakın denemeyin bile. Kendisi anti-virüs gibi gözükür ama aslında virüstür. uninstall'ı bile yok, onu kaldırmak için başka program kullanmanız gerekir. O kadar salak ki kendini bile virüs olarak görebiliyor. Aman ha sakın denemeyin..

Son mesajlar