İlginç tesadüfler

Bu konuyu okuyanlar

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Londra Üniversitesi uzmanları ve ünlü İngiliz tarihçiler, geçtiğimiz 2 yüzyıl içinde insanları 'birbirine yakınlaştıran' tesadüfleri sıraladı:

James Dean'in ölümüne neden olan otomobilinin hurdası birçok kişiye felaket saçtı. Hurdayı garaja götüren tamirci, araba bacağının üzerine düşünce sakat kaldı. Dean'in arabasının motorunu satın alan bir doktor araba kazasında öldü. Doktorun kardeşı de aynı motorun sergilendiği salonda çıkan yangında can verdi. Yıllar sonra motor ve kaporta yeniden sergilendi. İlk gece, araç bir seyircinin üzerine düştü. Seyirci ağır yaralandı.

İlk tesadüf hikayesi ünlü aktör Anthony Hopkins'ten... Hopkins, George Feifer adlı yazarın "Petrovka'li Kız" adlı kitabını bulamıyordu. Yazara telefon ederek kıtabı istedi. Yazar kitabı 2 hafta sonra Londra'ya getireceğini söyledi. Evden çıkan Hopkins, metroya bindi. Aradığı kitabın yandaki koltukta unutulduğunu gördü. 2 hafta sonra yazarla buluşan Hopkins, metrodaki kitabın, yazardan çalınan özel sayılı ilk baskı olduğunu öğrendi.

Yer Amerika'nın California eyaleti. Richard Bensinger adlı emekli demiryolu işçisi, 1957'de Eureka kasabasındaki köprüde yürürken fenalaşıp öldü. 2 yıl sonra oğlu Hiram, aynı köprüde başına bir kalas isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. 6 yıl sonra Hiram'in oğlu David de aynı köprüde araba kazasına kurban gitti.

Ingiltere'nin Bristol limanı açıklarında 5 Aralık 1668'de bir şilep battı.
Yalnızca Hugh Williams adlı bir yolcu kurtuldu. 1784'de aynı bölgede yeni bir kaza oldu. 60 denizci arasında yalnızca ikinci kaptan Hugh Williams kurtuldu. 1952'de aynı yerde üçüncü bir şilep battı. Kurtulan tek yolcunun adı Hugh Williams'tı.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Cape Town Ticaret Odası'nın yıllık kongresi'de, İşadamı Daniel de Toit konuşmasını şöyle bitirdi:
“Hayat beklenmedik bir zamanda beklenmedik şekilde sona erebilir... De Toit kürsüden inerken ağzına attığı şekerin boğazına kaçması sonucu öldü.

James Langley, İngiltere'nin Eastbourne bölgesindeki evinden sokağa çıktı. Şemsiyesini almak için geri dönerken ayağı kaydı, başını yere çarptı ve öldü. Bir hafta sonra evden çıkan eşi Teresa, şemsiyesini almak için geri dönerken başını kapıya çarptı, beyin kanamasından öldü.

ChrIstIna Veroni, 1991'de İtalya'nın Torino kentinde tramvay çarpması sonucu öldü. 4 yıl sonra babası Vittorio, aynı geçitte aynı sürücünün kullandığı aynı tramvayın çarpması sonucu öldü.

Tesadüfler zincirinin en inanılmazı, 1981'de ABD'nin Boston kentinde meydana geldi. Randolp Matika, yıldırım çarpması sonucu evinin önünde öldü. Adamın dul eşi yeniden evlendi. Damat Pepero düğün gecesi sigara içmek için balkona çıktı. Düşen yıldırım, damadın ölümüne neden oldu. Kadın sinir krizleri geçirdi. Tedavi için gittiği klinikte bir doktora aşık oldu ve evlendi. 1 hafta sonra hastasını ziyarete giden doktoru da yıldırım çarptı.

1898'de gazeteci-yazar Morgan Robinson "Titan" adlı bir kitap yazdı. Kitapta büyük bir yolcu gemisi, okyanusta buzdağına çarpıyordu. 14 yıl sonra "Titanik" deniz faciasi meydana geldi.

Alıntı

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Ne ilginç tesadüfler varmış. Acaba bunlar bir tesadüf mü o da var. :*

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
tesadüftür muhakkak:)

da şu kadının kocaları hep ölmüşş acaba fazlaca mı abarttılar

Reaksiyon puanı
0
Hayatta tesadüf denilen bişey yoktur.tesadüf inançsız insanların kadere uydurdukları isimmiş

patrick

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
19
Yalnızca Hugh Williams adlı bir yolcu kurtuldu. 1784'de aynı bölgede yeni bir kaza oldu. 60 denizci arasında yalnızca ikinci kaptan Hugh Williams kurtuldu. 1952'de aynı yerde üçüncü bir şilep battı. Kurtulan tek yolcunun adı Hugh Williams'tı.

o kadar açık ki! Hugh Williams kesin suikastleri düzenleyen kişi. kurtulmuş muşş... küllahı nerde benim :D

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
külahınmı yer şapkan mı yer bilmem amaa yemesende yemişş gibi yap:)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
okumuştum daha önce baya kurgu var ya insanın inanası geliyor :] gerçek bunlar değil mi?

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
olabilirde olmayabilirde

fala inanma falsızda kalma gibii bişeyy

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
15 Gün önce buraya girdim ziraatci63 Online dı. 3 Gün sonra yine aynı saatte girdiğimde yine ziraatci63 Online idi.2 Gün sonra yine aynı saatte girdiğimde ise şaşırtıcı bir olay yaşandı.ziraatci63 Offline idi :D:D

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Nmss dedi ki:
15 Gün önce buraya girdim ziraatci63 Online dı. 3 Gün sonra yine aynı saatte girdiğimde yine ziraatci63 Online idi.2 Gün sonra yine aynı saatte girdiğimde ise şaşırtıcı bir olay yaşandı.ziraatci63 Offline idi :D:D
aaaaaaaaaa ne büyük tesadüffffff :D :D

Reaksiyon puanı
0
Nmss dedi ki:
çok şaşırtıcı bi olay inanamıyorum çok şaşırdım şok oldum yazamıyorum bile... :} :} :} ;D ;D ;D :D :D :D :)

Alper Kut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende üniversite de arkadaşım olan bir kişiye 2 sene sonra ingiltere konsoloslugunda karşılaştık vize sırasında. konuşunca aynı gün uçacağımızı öğrendim. uçak saatini değiştirdim ve beraber uçtuk

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
kübra alioğulları dedi ki:
Nmss dedi ki:
çok şaşırtıcı bi olay inanamıyorum çok şaşırdım şok oldum yazamıyorum bile... :} :} :} ;D ;D ;D :D :D :D :)
insanın aklıı alamıyo dimiiii:)

coke

Asistan
Reaksiyon puanı
0
patrick dedi ki:

o kadar açık ki! Hugh Williams kesin suikastleri düzenleyen kişi. kurtulmuş muşş... küllahı nerde benim :D

orada kurtulan kişinin adı deniyor aynı kişi o kadar uzun sene aralılarında ölmeden yaşaış olamaz heralde :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177

Demek ki gemileri hep Hugh Williams batırıyordu :D