Facebook'ta Arkadaş Listenizi Gizleyin

Bu konuyu okuyanlar

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Facebook'un yeni güvenlik ve gizlilik ayarları beraberinde birçok tartışma getirdi. Artık herkes herkesin arkadaş listesini görebiliyor. Arkadaşınız olmayan kimselerin, tüm arkadaş listenizi görmesini engellemenin yolu burada.

Facebook yetkilileri geçtiğimiz hafta içerisinde sitenin gizlilik ayarlarında değişiklikler yaptıklarını açıklamıştı. Yeni ayarlar sayesinde kullanıcıların, paylaştıkları bilgiler üzerinde daha fazla kontrolü olacağı ve herkesin görmesini istemedikleri şeylerİ gizleyebilecekleri belirtiliyordu. Böyle söylenmesine rağmen, yeni ayarlar birçok kişinin tepkisini çekti. Bu tepkilerin sebepleri arasında, kullanıcıların arkadaş listelerini gizleyememe de önemli bir yer ediniyordu.
gizay1261039518.jpg

Facebook'ta arkadaşınız olmayan bir kişi, sizin profilinize girdiğinde arkadaş listenizde kim var, kim yok görebiliyordu. Bu durum, başta Facebook'ta profili olan büyük şirket ve organizasyonlar olmak üzere birçok kullanıcının tepkisini çekti. Bunu gören Facebook yetkilileri geçtiğimiz günlerde bir açıklama yayınlayarak, arkadaş listelerinin gizlenebileceğini belirtti. Ancak bu açıklamada bunun nasıl yapılacağı tam olarak söylenmemişti. Gizlilik ayarlarında yer almayan bu özelliği nasıl kullanacağınızı sizlere anlatıyoruz.

cnr

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bu konuyu dun aksam benim actigim post uzerinden bir arkadasta anlatmisti fakat yaptigim denemeler sonucunda bunu yaptiginiz durumda sadece sizi tanimayan kisiler profilinize baktiginda arkadas listenizi goremiyor. Yani eskisi gibi tamamen gizleyemiyorsunuz. Sizin arkadasiniz olan kisiler gene arkadas listenizi gorebiliyor.

smazlum24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşların listemizi görmesini engellemenin bir yolu olmalı. sırf bu yüzden face i kapattım. bulan arkadaşımız veya imkan face tarafından sağlandığında lütfen shiftdelete.net yetkilileri haber olarak yayınlasın.

kocaçınar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu, fecebook adlı site “sosyalleşme” sitesi diyorlar ya… Külliyen yalan! Bence bu site kuruluş amacınının dışına çıkan özellikle Ülkemizde youtube video paylaşım sitesinin kapanmasından sonra sadece video paylaşımı yapılan ve bir sürü saçma sapan grupların olduğu, asosyal bir sitedir.

Dedim ya facebook özellikle ülkemizde kuruluş amacının dışında kullanılmaktadır! Entelektüel kesim artık facebook’u “Amele” sitesi olarak görmekte ve çoktan terk ettiler bile… Onlar şimdiler de yeni moda Twitter’e takılıyorlar.

Peki neden buradayız? Bizler Türk insanı olarak kolay güdülen koyunlar yada sazan sürüleri gibiyiz. Ülke olarak başka hiç sıkıntımız yokmuş gibi; Okulda, İşte, sokakta, pazarda, hatta tarlada facebook konuşuyoruz!

-Akşam facebook’ta bir video paylaştım gördün mü?
-facebook mu?
-Oğlum sen hangi çağda yaşıyorsun, yoksa senin facebook üyeliğin yokmu?
-Laen olum facebook’a üye olmayanlara artık kız bile vermiyorlar
-Deme laen iyi bende üye olayım bari.
-facebook'ta kimleri buldum bir bilsen?
-Kimleri
-Eski arkadaşlarımı, hatta eski manitamı laen.
-İyide olum arkadaş eşyamı ki, eskisin! Önce sen kendini bul! Gerisi çorap söküğü gibi gelir. Hem bu facebook mu ne b..k ise, o olmadan görüşmüyor muydunuz telefonla, mektupla flan. Ne bileyim yaz tatillerinde falan görüşün en azından gidin yüz yüze elini sıkın yanaklarından öpün. Yüzüne seni çok özledim deyin. Her şeyi sanallaştırmanın alemi yok.
-(…)

Bilgi toplumu olduğumuzda, duygu toplumu olmaya megabaytlarımız mı yetmiyor?

Gerçek dostluklarınız olması dileklerimle, her şey gönlünüzce olsun.

Kocaçınarım

onn.off

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu, fecebook adlı site “sosyalleşme” sitesi diyorlar ya… Külliyen yalan! Bence bu site kuruluş amacınının dışına çıkan özellikle Ülkemizde youtube video paylaşım sitesinin kapanmasından sonra sadece video paylaşımı yapılan ve bir sürü saçma sapan grupların olduğu, asosyal bir sitedir.

Dedim ya facebook özellikle ülkemizde kuruluş amacının dışında kullanılmaktadır! Entelektüel kesim artık facebook’u “Amele” sitesi olarak görmekte ve çoktan terk ettiler bile… Onlar şimdiler de yeni moda Twitter’e takılıyorlar.

Peki neden buradayız? Bizler Türk insanı olarak kolay güdülen koyunlar yada sazan sürüleri gibiyiz. Ülke olarak başka hiç sıkıntımız yokmuş gibi; Okulda, İşte, sokakta, pazarda, hatta tarlada facebook konuşuyoruz!

-Akşam facebook’ta bir video paylaştım gördün mü?
-facebook mu?
-Oğlum sen hangi çağda yaşıyorsun, yoksa senin facebook üyeliğin yokmu?
-Laen olum facebook’a üye olmayanlara artık kız bile vermiyorlar
-Deme laen iyi bende üye olayım bari.
-facebook'ta kimleri buldum bir bilsen?
-Kimleri
-Eski arkadaşlarımı, hatta eski manitamı laen.
-İyide olum arkadaş eşyamı ki, eskisin! Önce sen kendini bul! Gerisi çorap söküğü gibi gelir. Hem bu facebook mu ne b..k ise, o olmadan görüşmüyor muydunuz telefonla, mektupla flan. Ne bileyim yaz tatillerinde falan görüşün en azından gidin yüz yüze elini sıkın yanaklarından öpün. Yüzüne seni çok özledim deyin. Her şeyi sanallaştırmanın alemi yok.
-(…)

Bilgi toplumu olduğumuzda, duygu toplumu olmaya megabaytlarımız mı yetmiyor?

Gerçek dostluklarınız olması dileklerimle, her şey gönlünüzce olsun.

Kocaçınarım

ağzına sağlık

Son mesajlar