Az önce Windows 7 Kurdum! Lütfen Yardım.

ultraslan19

Asistan
Reaksiyon puanı
4
windows 7 yi kurarken driver options seçeneği yoktu, yani hard diski biçimlendiremedim, haliyle diğer işletim sistemi olan vistayı kaldıramadım, bunu nasıl kaldırabilirim, şuanda çift işletim sistemi görünüyor ve bu beni rahatsız ediyor, yardımlarını bekliyorum!! tek hard disk kullanıyorum, sadece C diski var, D de var ama recovery görevini görüyor,yani C de windows.old diye dosya var, en sağlıklı biçimde kaldırmak istiyordum.

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
kurulumu cd den boot ederek yaparsan drive options seçeneği çıkar.

Dehcik*

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Başlat > Bilgisayarım gel buraya orda Windows.old dosyası var bunu sil.

Sorunun hallolur, bence silemelisinde zaten çünkü çok fazla yer kaplıyo.

Hatta istersen ordan gerekli dosyalarını Win 7'ye at sonra sil.

ultraslan19

Asistan
Reaksiyon puanı
4
windows.old dosyasını pat diye silersem bi sorun olur diye korkuyorum ya
Başlat > Bilgisayarım gel buraya orda Windows.old dosyası var bunu sil.

Sorunun hallolur, bence silemelisinde zaten çünkü çok fazla yer kaplıyo.

Hatta istersen ordan gerekli dosyalarını Win 7'ye at sonra sil.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Disk temizlemeyi yönetici olarak aç öyle sil bu yöntem sağlam:DBana güven Windows 7 ile 1 yılım geçti:D

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
En güzel yol sıfırdan sistem kurmaktır,eski sistemi silmedi dediğine göre önemli dosyan yok,win7 bootlu dvd ni takıp sistemi başlat kurulum yaparken yükseltme değil yeni kurulum yap hdd bölümünde gelişmiş özellikleri seçerek biçimlendirme yaparak temiz kurulumu yapabilirsin.Hala tereddütlerin varsa bu linkteki videoyu seyrederek bilgi alabilirsin http://forum.shiftdelete.net/windows-7/82456-windows-7-dvd-ye-yazdirma-ve-kurulum-video-5.html
Kardeşim adam yazılanlara bakılırsa tekrar format atmak istemiyor.
Konuya gelince benim dedğim yöntem ile dosyaları sil bu sağlamdır.Çünkü Microsoft bunu öneriyor(ama tabikide en sağlamı sıfırdan format)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Evet sen içinden alacağın varsa al eski sistemden sonra normal üstüne sağ tıkla ve sil bu kadar basit. Herkes öyle yapıyor çünkü, yapılması gereken bu.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Evet sen içinden alacağın varsa al eski sistemden sonra normal üstüne sağ tıkla ve sil bu kadar basit. Herkes öyle yapıyor çünkü, yapılması gereken bu.
O değil lütfen yaaaa yarım saattir anlatıyorum öyle yapmayın daha sağlam gerçek yol varken niye onu yapıyorsunuz.

Disk temizlemenin üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak açıyorsunuz sonrada taradıktan sonra sizin karşınıza geliyor zaten

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Bilgisayarıma sağ tuş yap özellikler de.. Gelişmiş sistem ayarlarına tıkla.. ordan Başlangıç ve Kurtarma kısmından işletim sistemi listesini göster kısmını kaldır.. Sonrada Windows.old klasörünü sil.. Sorun kalmaz

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Ben ne anlatıyorum yaaa adam gibi benim dediğimi yapın kimse tınlamıyor bile nasıl gerizekalısınız siz.

gnsg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bi yöntem de benden başlat menüsünde "gereksiz dosyaları silerek diskte yer aç" diye bişey var aramaya yazarak bulabilirsin.onu çalıştır sonra temizlemek istediklerinizi seçin.orda bi seçenek var, eski windows verisyonuyla ilgili onu seçin sonra temizleyin eski windowsla ilgili herşeyi siler

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Ulan küfür ettirceksiniz yazdım o kadar niye yazıyorsunuz tekrar

LaX

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Adamlar 1. Mesajı okuyup geçiyor. Kalın yazmışsın, kimin umrunda. (Bunu,o kalın mesajı görmeyenler için dedim).

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Ben ne anlatıyorum yaaa adam gibi benim dediğimi yapın kimse tınlamıyor bile nasıl gerizekalısınız siz.

yapar yada yapmaz o onun sorunu doğru demiin ben öyle sildim sorunum yok
ama bu şekilde konumamalısın senin lafının üzerine laf olmaz diye bi kural yok dimi
konuyu açan halledip halletmediğini yazsa başlığıda çözüldü diye değiştirse ve konu kilitlense daha iyi olacak

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Ben kesin doğru ve güvenilir çözümü söyledim o nedenle benim yorumun üstüne yorum olamaz

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
windows.old die dosya adı var silebilirsin bu dosyayı tam olarak silemessin yeniden format at bot atarkende c yi biçimlendir veya nereye format atıyosan

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
DVD'den boot ederek yüklersen drive options seçeneği çıkar doğrudur...

Baran99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Disk temizlemeyi yönetici olarak aç öyle sil bu yöntem sağlam :D Bana güven Windows 7 ile 1 yılım geçti :D
Kardeşim adam yazılanlara bakılırsa tekrar format atmak istemiyor. Konuya gelince benim dedğim yöntem ile dosyaları sil bu sağlamdır.Çünkü Microsoft bunu öneriyor(ama tabikide en sağlamı sıfırdan format)
O değil lütfen yaaaa yarım saattir anlatıyorum öyle yapmayın daha sağlam gerçek yol varken niye onu yapıyorsunuz. Disk temizlemenin üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak açıyorsunuz sonrada taradıktan sonra sizin karşınıza geliyor zatenhttp://forum.shiftdelete.net/report.php?p=966348

Ben ne anlatıyorum yaaa adam gibi benim dediğimi yapın kimse tınlamıyor bile nasıl gerizekalısınız siz

Almiiiiiiiii süpersin la Koptum baba ya her sayfada adam biraz daha çileden çıkıyor :D