Az önce Windows 7 Kurdum! Lütfen Yardım.

windows 7 yi kurarken driver options seçeneği yoktu, yani hard diski biçimlendiremedim, haliyle diğer işletim sistemi olan vistayı kaldıramadım, bunu nasıl kaldırabilirim, şuanda çift işletim sistemi görünüyor ve bu beni rahatsız ediyor, yardımlarını bekliyorum!! tek hard disk kullanıyorum, sadece C diski var, D de var ama recovery görevini görüyor,yani C de windows.old diye dosya var, en sağlıklı biçimde kaldırmak istiyordum.

Başlat > Bilgisayarım gel buraya orda Windows.old dosyası var bunu sil.

Sorunun hallolur, bence silemelisinde zaten çünkü çok fazla yer kaplıyo.

Hatta istersen ordan gerekli dosyalarını Win 7'ye at sonra sil.

Disk temizlemeyi yönetici olarak aç öyle sil bu yöntem sağlam:DBana güven Windows 7 ile 1 yılım geçti:D

En güzel yol sıfırdan sistem kurmaktır,eski sistemi silmedi dediğine göre önemli dosyan yok,win7 bootlu dvd ni takıp sistemi başlat kurulum yaparken yükseltme değil yeni kurulum yap hdd bölümünde gelişmiş özellikleri seçerek biçimlendirme yaparak temiz kurulumu yapabilirsin.Hala tereddütlerin varsa bu linkteki videoyu seyrederek bilgi alabilirsin http://forum.shiftdelete.net/windows-7/82456-windows-7-dvd-ye-yazdirma-ve-kurulum-video-5.html
Kardeşim adam yazılanlara bakılırsa tekrar format atmak istemiyor.
Konuya gelince benim dedğim yöntem ile dosyaları sil bu sağlamdır.Çünkü Microsoft bunu öneriyor(ama tabikide en sağlamı sıfırdan format)

Evet sen içinden alacağın varsa al eski sistemden sonra normal üstüne sağ tıkla ve sil bu kadar basit. Herkes öyle yapıyor çünkü, yapılması gereken bu.

Evet sen içinden alacağın varsa al eski sistemden sonra normal üstüne sağ tıkla ve sil bu kadar basit. Herkes öyle yapıyor çünkü, yapılması gereken bu.
O değil lütfen yaaaa yarım saattir anlatıyorum öyle yapmayın daha sağlam gerçek yol varken niye onu yapıyorsunuz.

Disk temizlemenin üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak açıyorsunuz sonrada taradıktan sonra sizin karşınıza geliyor zaten

Bilgisayarıma sağ tuş yap özellikler de.. Gelişmiş sistem ayarlarına tıkla.. ordan Başlangıç ve Kurtarma kısmından işletim sistemi listesini göster kısmını kaldır.. Sonrada Windows.old klasörünü sil.. Sorun kalmaz

Ben ne anlatıyorum yaaa adam gibi benim dediğimi yapın kimse tınlamıyor bile nasıl gerizekalısınız siz.

bi yöntem de benden başlat menüsünde "gereksiz dosyaları silerek diskte yer aç" diye bişey var aramaya yazarak bulabilirsin.onu çalıştır sonra temizlemek istediklerinizi seçin.orda bi seçenek var, eski windows verisyonuyla ilgili onu seçin sonra temizleyin eski windowsla ilgili herşeyi siler

Ben ne anlatıyorum yaaa adam gibi benim dediğimi yapın kimse tınlamıyor bile nasıl gerizekalısınız siz.

yapar yada yapmaz o onun sorunu doğru demiin ben öyle sildim sorunum yok
ama bu şekilde konumamalısın senin lafının üzerine laf olmaz diye bi kural yok dimi
konuyu açan halledip halletmediğini yazsa başlığıda çözüldü diye değiştirse ve konu kilitlense daha iyi olacak

windows.old die dosya adı var silebilirsin bu dosyayı tam olarak silemessin yeniden format at bot atarkende c yi biçimlendir veya nereye format atıyosan

Disk temizlemeyi yönetici olarak aç öyle sil bu yöntem sağlam :D Bana güven Windows 7 ile 1 yılım geçti :D
Kardeşim adam yazılanlara bakılırsa tekrar format atmak istemiyor. Konuya gelince benim dedğim yöntem ile dosyaları sil bu sağlamdır.Çünkü Microsoft bunu öneriyor(ama tabikide en sağlamı sıfırdan format)
O değil lütfen yaaaa yarım saattir anlatıyorum öyle yapmayın daha sağlam gerçek yol varken niye onu yapıyorsunuz. Disk temizlemenin üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak açıyorsunuz sonrada taradıktan sonra sizin karşınıza geliyor zatenhttp://forum.shiftdelete.net/report.php?p=966348

Ben ne anlatıyorum yaaa adam gibi benim dediğimi yapın kimse tınlamıyor bile nasıl gerizekalısınız siz

Ulan küfür ettirceksiniz yazdım o kadar niye yazıyorsunuz tekrar

Almiiiiiiiii süpersin la Koptum baba ya her sayfada adam biraz daha çileden çıkıyor :D