Internet Hizi

Bu konuyu okuyanlar

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaslar,

Su anda bulundugum evde hemen yan taraftaki odada 10 MBit internet var ve kablosuz modeme bagli. Ben de o kablosuz agdan dogru internete baglaniyorum. Fakat soyle bir sorun var ki henuz hicbir download isleminde ne de site baglantisinda 100 KB/s bile gorebilmis degilim yani. Acaba kablosuz internet hizini kisitlamalari gibi birsey olabilir mi? Evetse bunu uzaktan dogru anlayabilmemin imkani var mi? Kablosuz baglanti olarak mesela su anda;

Hiz: 18 Mbps
Sinyal: Cok iyi

yaziyor. Ben de mi bir hata var acaba? :unsure:

(Konuyu yanlis yere acmis olabilirim. Kusura bakmayin :clover:)

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Hmm sanırım mac adreslerınden kısıtlama getrmısler.. baglanır am hıc bır sayfa acamazsın edemezsın.. baglanmamıs gıbı yanı ..

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Baglaniyorum. Sayfalari falan acabiliyorum fakat sorun yavas olmasi. Bu konuda YAVASLATMA yapabilirler mi acaba?

ozhan20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sınırlandırma yapıabilir bildiğim kadarıyla

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hız 10 mbit yoksa bilgisayar mı öyle gösteriyor.Yani mesela internet 100mb gözükebilir bu 100 mbit sizin modeminizle bilgisayarınız arasında ulaşılacak olan hızdır önemli olan modemin ana hatla servis sağlayıcıyla olan hızıdır.Siz 10 mbit internet aldınızdan yada komşunuzun aldınızdan eminmisiniz.

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ayni evde 3 kisiyiz. Yan oda da (arada iki kapi var yani) router var. Oradaki laptop direk ethernet kablosu ile bagli routera. Orada bir kere baktim. Gercekten cok hizli orada. Normal internet hizimiz max deger yani 10Mbit. Yan odadaki kisi ok yakin oldugum birisi olmadigindan dolayi gidipte suratina sen benim internetimi mi kisitladin diyemiyorum. O yuzden emin olmak istiyorum.