Ziraat 3 ayda bir 20 TL gerçekten çekiyor mu? (boş hesap kartı)

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Merhaba sdn aklıma takılan bir konu var. ben şimdi annem boş hesap kartı aldı zirattan bankasından (benim idda oynamam için) neyse 3 ayda bir 20 TL çekilecekmiş veya nakit ile fatura yatırırsak çekmiyorlarmış. Öyle dediler şimdi ben kartı 6 aydır evde yatıyor ben şimdi 40 TL borçlumuyum? ASIL SORUM : karta para yüklesem 40 TL düşerler mi?

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Vadesiz hesaptır bu nedenle hesap işletim ücreti adı altında ücret alabilirler.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Çekerler veya çekmezler ama ücret alırlar.

Ayrıca ücretsiz hesapta açabilirsiniz. Nuvo, Enpara, Cepteteb gibi.

Reaksiyon puanı
2,146
Enpara veya nuvoya başvurun, kontörlü telefon gibi yükle harcadır bu kartlar herhangi bi masrafı yok. Enparanın kartı 5 yıl nuvonun kartı 10 yıl geçerli.

sezerr53

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Parayı karta yatırdıktan sonra en geç 2 gün içinde çek parayı. Sanırsam ayın belirli günlerinde hesap kesim ücreti alınıyor da olabilir. 2 tane otomatik ödeme talimatı vermezsen ücret kesiyorlar. Veyahut KYK gibi bir yerden kredi burs almıyorsan o karttan gene kesinti yapıyorlar. 4 yıldır ziraat kartta parayı 2 günden fazla tutmuyorum. Lakin bırakırsan parayı bir müddet sonra kesiyorlar. Bu işle uğraşmam diyorsan İş bankası öğrenci kartı alırsan hiç kesinti yapmıyorlar. Lakin her yıl öğrenci belgesi alıp şube götürmen gerekebilir. Kartı aldıktan 2 yıl sonra 50 tl kesinti yapmışlardı, öğrenci belgesi verip dilekçe yazdıktan sonra parayı geri yatırdılar.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Zaten parayi tutmayacagim yatirdim dakika da yine idda sitesine yatıracagim. Sıkıntı olmasın yeter. :)