Zenfone 3 vs Xperia X Compact

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu cihazlar çok uç noktada cihazlar. Bak birisi şık malzeme 5.5 inç bir cihaz öbürü 4.6 inç plastik kalın fakat kayde değer derecede güçlü bir işlemcisi Xperia XZnin 4K çekemeyen versiyonu olan bir arka kameraya sahip. İddiali bir kamera bu ZF3ün muhtemelen ön kamerası daha iyidir tam bakmadım.
X Compact yine ekran tarafında sony amiral gemilerinde olan Triluminos display
- X-Reality Engine gibi teknolojilere sahip mesela ama 720P cihazlar çok uç birbirinden çok keskin şekilde ayrılıyorlar.
Senin önceliklerin neler ?

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Ben Zenfone derim, bir kere günümüzde 5' ekran artık standart olmalı diye düşünüyorum minimum ki x compact 4.7'
onun dışında x compact tasarım anlamında ciddi kötü bence; kalın, küçük ve plastik yapısıyla bana kaldırım parkesini andırıyor. Zenfone 3 daha şık ve diğer tüm özelliklerde de x compact'ı aratmaz diye düşünüyorum.

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
Tasarım kamera boyut bunların hepsi asusta mevcut zenfone 3 e ayrı bi sempatim var bu yüzden bunu seçerdim

Reaksiyon puanı
0
Bu cihazlar çok uç noktada cihazlar. Bak birisi şık malzeme 5.5 inç bir cihaz öbürü 4.6 inç plastik kalın fakat kayde değer derecede güçlü bir işlemcisi Xperia XZnin 4K çekemeyen versiyonu olan bir arka kameraya sahip. İddiali bir kamera bu ZF3ün muhtemelen ön kamerası daha iyidir tam bakmadım.
X Compact yine ekran tarafında sony amiral gemilerinde olan Triluminos display
- X-Reality Engine gibi teknolojilere sahip mesela ama 720P cihazlar çok uç birbirinden çok keskin şekilde ayrılıyorlar.
Senin önceliklerin neler ?
Ben açıkçası çok grafik gerektiren oyunlara girmeyeceğim. Stabil, uzun ömürlü olması çok iyi olur. Tabi ki ekranın da büyük olması bir avantaj. Şimdi soracaksın o zaman niye zenfone almıyorsun diye, xperianın tasarımı bana hoş gözüktü.Ve ayriyetten çok hızlı bir telefon. Bir gidip bakacağım her iki cihazın da boyutuna, ellerimle deneyeceğim. En iyisi böyle.

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zenfone 3 ağır oyunlarda yavaş kalır mı sizce? Kasma falan olur mu?

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En ağır oyunlar Asphalt 8, Mortal Combat X gibi oyunlar ki bu oyunları kasmadan oynatacak donanıma da sahip bir cihaz Zenfone 3.
çok çok teşekkürler cevabınız için.Telfonun tasarımı kamerası ve oyunlarda hızı benim için en önemli şeylerdir.Sadece hız konusunda bir bilgim yoktu telefon hakkında diğer alanlarda süper olduğunu zaten mağazalarda kendi gözlerimle gördüm ama tabi hızını mağazalarda test edemediğimzden dolayı emin olamıyordum.Teşekkürler

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
çok çok teşekkürler cevabınız için.Telfonun tasarımı kamerası ve oyunlarda hızı benim için en önemli şeylerdir.Sadece hız konusunda bir bilgim yoktu telefon hakkında diğer alanlarda süper olduğunu zaten mağazalarda kendi gözlerimle gördüm ama tabi hızını mağazalarda test edemediğimzden dolayı emin olamıyordum.Teşekkürler

Rica ederim hocam, Zenfone 3 snapdragon 625 kullanıyor ki bu işlemci 14 nanometre teknolojisi ile üretildiğinden ısınma problemi de yaratan bir cihaz değil, gayet serin çalışıyor. Yine aynı 14 nanometre teknolojisi pil tüketimini de minimuma indiriyor. Bu cihaz benim o fiyat seviyesinde görebildiğim en iyi tercih. Artık oyun performansında da orta-üst segment cihazlar yarı yolda bırakmıyor çünkü artık Google Play'deki oyunların çoğu grafik işlemcisi, ram tüketimi gibi etkenleri cihazınızın donanımına göre optimize edip açıyor.

Cihazın 4gb ram 64gb rom olan versiyonunu tavsiye ederim bu arada, 3gb ram 32gb rom olan versiyon ile arasında çok az fiyat farkı var ve o farka değer.

Hayırlı olsun şimdiden.