YGS' ye geç kalan genç

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Ben izlerken acıdım. 1 yıllık emek ...

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Yazık. Çeşme başında soruları verenleri engellemeyenler bunları engelliyor.

Reaksiyon puanı
16,118
iyice suyunu çıkartıyor o görevli bozuntusu pazartesi günü çocuğu okula almadığı için ceza alınca görür gününü sınav başladıktan 15-20 dakika sonra kapıyı kapatması gerekir...

Reaksiyon puanı
6
Bende gec kaldım saaat 10 da sınav başlıyordu 5,6 dakka gec kaldim almadılar lanet olsun

Süleyman45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu olay üstünden yürüyüp her yerde paylaşmaya gerek yok. Haberi tam anlamıyla araştırdığınızda arkadaşın önce başka okula gittiği orada arama falan yapıldığı içeri girdikten sonra yanlış okula geldiği gerçeği var ortada. Yani ortada olan mevzu ÖSYM nin 9.45 kuralı ile alakası yok. Arkadaş sınav yerine daha önceden gitmediği için sınav günü farklı okula gitmiş ve bu da tamamen kendisinin sorumluluğunda. Veya burada diğer okuldaki görevliler beni oyaladı vs deniliyor. Bu da tamamen kendi sorumluluğunda. Oradaki polis adamın üstünü aramakla görevli. Sen arama sırasına girdikten sonra adam senin okulun neydi kardeşim diye sormaz sana. Bi zahmet önceden bakmadıysan bari tabelanın altında açta bak kağıda. Ayrıca 9.45 olayıda çok abartılıyor. Neticede sınav belgesi çıkartırken bile bu uyarıya onay vermeniz gerekiyor. Ayrıca Sınav giriş belgesinde koyu renklerle belirtilmiş. Yani sınav 10da başlaması bu saatin yanlış olduğunu göstermez. Adam sana 9.45ten sonra giremezsin diye her yere yazmış. Ona göre kendini hazırlayacaksın. Sınav 9.45te başlıyormuş gibi düşünebilirsin. Ben Beşiktaşta oturuyorum ve bana okul kağıthanede çıktı. Cumartesi günü gittim okulu gördüm. Ulaşım şartlarını öğrendim. Ve Sınav günü saat 6.30da kalkıp hazırlanmaya başladım. Çünkü 1 yıl hazırlandıysam o günde işimi ciddiyetiyle yapar nasıl gideceğimi ne yapacağımı düşünürüm.

Dipnot: İllaki insanın elinde olmadan hatalarla 9.45 veya daha önceki 10.00 kuralından dolayı sınava giremeyenler olmuştur. Ama bu olay elinde olunmayan bir olay değil tamamen şahsi bir sorumsuzluk örneğidir.

aliservi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Günlerce bu yasak ortalıkta dolandı durdu abi madem bu kadar hayati bir durum var gençsin akıllısın

1. Sınavdan önce git gör
2. O gün trafik yoğun olacak biliyorsun erken yola çık git 09:00 09:30da git gir salonuna madem hayatının dönüm noktası biraz ciddiye al herşeyin farkındasın
3. Sınav yerim otobüs ile 2 dk sürmeyecek mesafede ve ben ona rağmen güvenemedim 09:00da şahsi aracımla gittim

Yani olay bence bu kadar ciddiye alınan bir sınava erkenden bu benim hayalinde diyip gidilmiyorsa bence üniversite o kişi için gerekmiyor ben yatalak hasta oldum sınavda başarısız oldum ama erkenden oradaydım serumlar ile duruyorum

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Görevlinin ne suçu var ki. Adam verilen talimatları uyguluyor.

Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi, yumurta deliğe dayanınca iş yaparsan olacağı bu.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Bunun hiç bir açıklanması olamaz. İnsanlık hali denilen bir şey var. Hem çalışıp hem okuyan var. Zar zor iş buluş gece mesaisinde çalışan ve bu çalışanların insan olmayan patronları var. Bazı kaytan bıyıklılar kendilerine nasıl kolay gelırse kafasına kurup eğitimi bu hale getiriyorlar. Ben 2 Üni okuyorum ve tekrarbaşka bir bölümü kazıp üni okumak istiyorum.Sınava bende girdim kendimi denemek için 192 boyumla beni İlk okul sırasına verdiler. 2 saat boyunca o rahatsız ortamda zar zor soru çözdüm fen dahi yapamadım.
Türkçede anlatım bozuklugu yoktu, Matematik hiç olmadığı kadar gereksiz bir şekilde zordu. Coğrafyada 20 yıldır sorulmayan saat sorusu sorulmaya başlandı. Geometri sorular sayıları hiç olmadığı kadar fazlaydı. Ben artık bu ösymden ve eğitimi katletmesinden sıkıldım

Reaksiyon puanı
16,118
şerefsizler 1-5-10 dakika geç kalmak onların hatası değil ki o görevliler sırf işkence olsun diye öyle davranıyor.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Görevlilerin işi gücü yok bunlarla mı uğraşacak be confi.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Geç kalmış işte, büyütmeye gerek yok. 2 saat erken kalksaymış, sınava gireceği okula düzgün baksaymış. Kendi hatası. Üzülmedim.

Reaksiyon puanı
16,118
biz olsa sokardık içeri ama onlarda nerde düşünce ne küfür,beddua yediler nine,dede bedduası yamultur.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Çocuk işten çıkıp gelmiş ne iki saat erken gitmesi ya

Mehmet Ali ER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arama yaparken sınav kağıdını kontrol ediyorlar zaten uyarmamışlar demekki. Ayrıca erken gitseydi, önceden baksaydı diyen elemanlar içinde, arkadşa orda işten çıktım geldim diyor. Nasıl 2 saat erken kalksın gelsin. Sanırım başında sizin gibi annem kalk babam şunu ye aslan oğlum bilmem ne diyerek onu sınava poh pohlayarak götüren biri yok. Şu hiç üzülmedim iyi olmuş diyenlerin optik kağıtlarında umarım böyle sorunlar işaretleme hataları çıkarda o zaman kendi sorumsuzluğu diyerek hak reva görülen bişeyin nasıl olduğunu algılarlar.

Süleyman45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arama yaparken sınav kağıdını kontrol ediyorlar zaten uyarmamışlar demekki. Ayrıca erken gitseydi, önceden baksaydı diyen elemanlar içinde, arkadşa orda işten çıktım geldim diyor. Nasıl 2 saat erken kalksın gelsin. Sanırım başında sizin gibi annem kalk babam şunu ye aslan oğlum bilmem ne diyerek onu sınava poh pohlayarak götüren biri yok. Şu hiç üzülmedim iyi olmuş diyenlerin optik kağıtlarında umarım böyle sorunlar işaretleme hataları çıkarda o zaman kendi sorumsuzluğu diyerek hak reva görülen bişeyin nasıl olduğunu algılarlar.
Konu ile verdiğin örneğin gram benzerlik yanı yok farkında mısın? Burada tamamen şahsi hata var. Adam işten çıkmışta gelmiş olabilir. Videoyu tekrar izleyip mevzuyu anlabilmeni ve yukarıda yazdığım yorumu tekrar okumanı umarak yazıyorum. Elemanın geç kalmasının nedeni yanlış okula gitmesi. Sınav yeri yaklaşık 1 hafta önceden belli oluyor. Bu çocukta 7-24 çalışıyor değil heralde. Daha önceden gireceği yere gidip baksaymış. Erken kalkmayla alakası yok yani bu mevzunun

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Biraz empati kuralım ...

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Konu ile verdiğin örneğin gram benzerlik yanı yok farkında mısın? Burada tamamen şahsi hata var. Adam işten çıkmışta gelmiş olabilir. Videoyu tekrar izleyip mevzuyu anlabilmeni ve yukarıda yazdığım yorumu tekrar okumanı umarak yazıyorum. Elemanın geç kalmasının nedeni yanlış okula gitmesi. Sınav yeri yaklaşık 1 hafta önceden belli oluyor. Bu çocukta 7-24 çalışıyor değil heralde. Daha önceden gireceği yere gidip baksaymış. Erken kalkmayla alakası yok yani bu mevzunun
Hocam çok güzel bir yere değindiniz. Ben geçen sene Lys sınavına giriceğim zaman Antalyaya gittim. Hiç bir yeri bilmem etmem. Sabah 7 8 gibi orda oldum. Antalya kocaman şehir zar zor okulu google mapten ve sora sora bulduk. Tam giriceğim arama oldu bitti okulun yanlıs çıktı. Zar zor diğer okula yetiştim. Buna ne diyeceksiniz ? Ygs ve Lys fark etmez. Ortada çok yanlıs alınan kararlar mevcut

Reaksiyon puanı
16,118
ne çok empati özürlü öküz varmış memlekette kendileri de geç kalsın da alınmasın görsün okulun kapısını...

Evil7

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Sen 1 sene çalış çabala o kadar zamanını ayır hayaller kur sonuç 1 dakika 2 dakika geç kaldım diye alınma yazık gerçekten yazık bir de anlayış göstermiyenler var denilcek bir şey yok size aynısı olsa dünyayı yıkardınız.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Bu kadar önemli bir sınava erkenden gitmeyen, daha önce sınav yerine bakmayan sınavı da ciddiye almıyor demektir. Bindiğim metroda elinde sınav giriş belgesiyle millete fildir fildir okulun yerini soranlar vardı. Ben sınava gireceğim yere 1 hafta önceden gittim hatta dakika hesabı yaptım ne kadar sürede gidiyor rötar max kaç dakika oluyor olctum bictim. Okula da 9:15 te vardım. Bunca insan sabahın köründe yola çıkıp 1 saat önce gidiyor bu geç kalan arkadaşlar niye mizmizlaniyor. Keriz mi onca insan ? Sınavdan önce her yerde duyuru yapıldı 9:45'te kapılar kapatılacak diye. Bu yeni sistem her yönden faydalı oldu. Öbür türlü sınav başladığında nefes nefese gelen elemanlar milletin dikkatini dağıtıyordu.

Reaksiyon puanı
16,118
Bu kadar önemli bir sınava erkenden gitmeyen, daha önce sınav yerine bakmayan sınavı da ciddiye almıyor demektir. Bindiğim metroda elinde sınav giriş belgesiyle millete fildir fildir okulun yerini soranlar vardı. Ben sınava gireceğim yere 1 hafta önceden gittim hatta dakika hesabı yaptım ne kadar sürede gidiyor rötar max kaç dakika oluyor olctum bictim. Okula da 9:15 te vardım. Bunca insan sabahın köründe yola çıkıp 1 saat önce gidiyor bu geç kalan arkadaşlar niye mizmizlaniyor. Keriz mi onca insan ? Sınavdan önce her yerde duyuru yapıldı 9:45'te kapılar kapatılacak diye. Bu yeni sistem her yönden faydalı oldu. Öbür türlü sınav başladığında nefes nefese gelen elemanlar milletin dikkatini dağıtıyordu.
sende mi brutus? millet keyfinden geç kalmıyor teori ile pratik hiçbir zaman uyuşmaz ...

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Tabi ki sınav yeri belirlendiğinde önceden okulun yerine, ulaşım şekline hatta sınıfına bile girip bakmak lazım. 1 gün önceden okula gidip gireceğim sınıfı gördüğüm zaman şok olmuştum ben mesela. Okuldaki tüm sınıflar normal ama bizim gireceğimiz sınıf anaokulu çocukları içindi adeta. Mini minicik sıralar, sıraya oturduğum zaman önümde kalan masa bacak seviyemin bile altında kalıyordu. Yani masayı bacağımın üstüne koymam lazımdı o derece alçaktı ve okulun koridorunun sonunda koca koca sıralar üst üste stok yapılmış halde duruyordu. Tam bir şaka. Neyse sonra okuldaki 1-2 görevliyle kavga dövüş müdürü telefonla arayış vs derken o koridordaki sıralarla gireceğim sınıftaki sıraları değiştirtmiştik. Niye böyle bir saçmalık yaptıklarına dair hiçbir mantıklı açıklama da yoktu ortada. Sıraları 2 görevli babam ve ben taşımıştık o sınıfa. Bu da böyle bi anımdır işte. Ertesi gün sınıfa girdiğimde bir gurur vardı içimde ''benim sayemde o yüksek sıralarda oturuyorsunuz lan'' diye. :D Herneyse işte önlemini almak gerek baştan eğer ki bir de bu sınavı bu kadar önemli tutuyorsan hayatında. Ama tabi ki insanlık hali bir şeyler ters gitmiş olabilir. Hayat bu belli olmaz ne olacağı. Bu kadar katı olunmamalı. Üzüldüm bende. O çocuğun sınava 3-5 dk geç gelmesinin kimseye bir zararı olacağını sanmıyorum. Sınava giren kimsenin de buna itiraz edeceğini.

Reaksiyon puanı
16,118
herkes mağdur olmuş psikopaz yök'ten yökçüler yüzünden olan rezalet.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Sen kendini düsünmedikten sonra elin oglu seni düsünmez Mazeret üretmek istedikten sonra binbir türlü bahane bulursun. Adamlar sinavdan önce herkese acik bir sekilde kurallari bildiriyor mu? Bildiriyor. Su saatten sonra gelirsen hava alirsin diyor mu? Diyor.

Yok efendim calisiyordum isten cikip geldim de, yok hastaneden geldim de, vay efendim otobüsü kacirdim da, yok yanlis yere gittim de.. Zahmet edip 2-3 gün önce gidip ögrenseydin sinav olacagin yeri.

Bu ona büyük bir ders olmustur. Bundan sonra isini son saniyelere birakmaz.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Çalışmak bahane olamaz. Ben de 17 yaşımdan beri çalışırım ve daha 1 kere ne işe nede başka biryere 1 dakika geç kalmışlığım yok. Geç kalması hangi bahaneyle olursa olsun onun suçudur. Bundan sonra daha dikkatli olur, hayatı boyunca sürekli geç kalanlardan olmaz umarım.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İnsanları kınamamak lazım. Şu olmuştur bu olmuştur.
Lakin orada oyun oynanmıyor kuralları açık önceden belirtilmiş bir resmi durum var.

Ösym kesin kuraları bina sorumlusuna o da sınavda görev alan herkese bildirir.

İnsiyatif yetkisi yoktur.

Bina sorumlusu 9.45 te kapı kapanacak dedikten sonra aşağıda görevli kimse 1 dakikadan bir şey olmaz diyemez aksi şekilde davranırsa ciddi soruşturma geçirir.

Sınava giremeyenleri kınamayalım. Haklarında üzülelim ama yetkililer kendilerine bildirilen görevleri yerine getirdi diye o kişilere saydırmak da haksızlık.