Yeni Nexus Motorola'dan mı Gelecek?

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Yeni Nexus Motorola'dan mı Gelecek?

Eski bir Google şirketi olan Motorola'nın bir sonraki Nexus akıllı telefonu üretebileceği iddiası ortaya atıldı. İddianın gerçek olma olasılığını inceliyoruz.
Motorolanin üretmesi çok da iyi olur. Google'ın işi zor açıkçası. Oneplus one gibi android güncelleme problemi olmayan markalar ile boy olcusebilecek mi bunu zaman gösterecek.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
google nexus cihaz üzerinde versiyon yayınlamadan oneplus neyi güncelleyecek? komik olmayın. :) 4.4.4'e geçebildimi henüz oneplus?
Konuya dönecek olursak nexus kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum kim üretirse üretsin ama phablet saçmalığına girecekse bilemiyorum hele de xiaomi resmi olarak geldiğinde mi3 yada mi4 aklımı bulandırmıyor değil. Güncellemeyse haftalık güncelleme yapıyor adamlar.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Bende lg g2 düşünüyordum bir anda mi4 e vuruldum :) gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Daha iyi pil,kamera ve malzeme kalitesiyle gelsinde Samsung'dan gelsin gerekirse.. :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Ne kadar nexus sevsemde Samsung üretirse almam o kadarda kıl oluyorum. 1000 liralara xiaomi mi3 alır keyfime bakarım.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
HTC üretirse çok iyi olur. Sony üretmesin, odun gibi telefon yapıyorlar. Motorola'yı bilemem artık.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar kendinizi o yapacak bu yapacak diye zorlamayın. Nexus serisi her zaman ucuzdur. Diğer amiral cihazlar 550-600 dolar seviyesinde iken Nexus cihazlar 350 doları geçmez. Bu sebeple malzemesi kalitesiz olmak zorunda. Sony ve HTC yi baştan eledim bu yüzden. LG, Samsung başta olmak üzere Motorola, Lenovo diye gider diye umuyorum.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
google nexus cihaz üzerinde versiyon yayınlamadan oneplus neyi güncelleyecek? komik olmayın. :) 4.4.4'e geçebildimi henüz oneplus?
Konuya dönecek olursak nexus kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum kim üretirse üretsin ama phablet saçmalığına girecekse bilemiyorum hele de xiaomi resmi olarak geldiğinde mi3 yada mi4 aklımı bulandırmıyor değil. Güncellemeyse haftalık güncelleme yapıyor adamlar.

Bu benim gorusum. Illaki tartismak istiyorsan tartisabiliriz ama insan dusuncesine katilmadigi birisine o dusuncenin yanlisligini anlatirken komik olmayin gibi ifadeler kullanmamali. Kucuk veya buyuk herkese dikkatli bir uslup ile davranilmasi gerekiyor.

Gelelim Android'e. Android open source bir isletim sistemi ve Android sdk'da tum programcilarin kullanimina acik . Boynuz kulagi gecermis deyimi vardir ya, is te android turevleri olan cyanogen mod, oneplus one 11s ve her gun guncellenen standart versiyonu ile bile google'nin dagitimlarindan bin kat daha hizli ve daha akici calisiyor. Nexus 5'i ilk alanlardan birisi olarak ayni hafta telefonu elimden cikardim, moto g bile nexus 5'in donanimina tek basina meydan okur. Nexus 5'in kalitesi ne ki bana nexus 5'i savunuyorsun. Nexus 5 fiyaskodur. Tek hoperlor cikisi ve pil kapasitesi ile bu telefon alinir mi. Elimdeki 199 usd'lik xiaomi redmi note'yi bile xperia z2 ile karsilastiriyorum, sen bana nexus 5'i ovuyorsun. Turkiye'de satilan hangi telefon kullandigi yonganin hakkini veriyor. Cin branded telefonlari bile kullandiklari yonganin maksimum kapasitesine yakin donanim konfigurasyonlari ile piyasaya cikiyor. Nexus 5 ise 1080x1920 ve 445ppi density ,2300mAh Li-Po pili ile tam bir fiyasko oldugunu Dunya'ya ilan ediyor. Birbirine yakin zamanlarda cikan nexus 5 ile moto g'yi karsilastirirsan moto g'nin kullandigi donanimlarin birbiriyle tam bir uyum icinde calistigini gorursun. Bu nedenle avrupada moto g satisinda patlama yasandi. O cozunurluge 2300 mAh kullanilir mi, kullanilmaz. Google kapitalist duzenin oyuncusu olarak insanlari somurmekten baska bir sey yapmiyor. Android google'nin olabilir ama linux herkesin malidir. Google ile de ozlestirmem androidi.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
O kadar cok katılmadığım nokta varki hangini alintilayacagimi şaşırdım. Kendi fikrindir deyip nokta koymak en iyisi. Google kotu ozlestirmem diyorsun moto g den tut nexusa androidden tut açık kaynaga hepsi google demek hatta has öz malı demek. İyi forumlar

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar kendinizi o yapacak bu yapacak diye zorlamayın. Nexus serisi her zaman ucuzdur. Diğer amiral cihazlar 550-600 dolar seviyesinde iken Nexus cihazlar 350 doları geçmez. Bu sebeple malzemesi kalitesiz olmak zorunda. Sony ve HTC yi baştan eledim bu yüzden. LG, Samsung başta olmak üzere Motorola, Lenovo diye gider diye umuyorum.

Insan bile bile malzemesi kalitesiz bir telefonu neden satin alsin ki :D Turkiye'de satilan amiral lakapli telefonlarin gercekten amiral telefon olmadigini ne zaman ki xiaomi, zte, oppo, meizu gibi firmalar Turkiye'ye gelir ve resmi kanallarla satisa baslar, is te o zaman elinizdeki amiral telefonlari gider cope atarsiniz.:D Google'nin nexus 5'i marketingten ibaret. Nasil olsa satan google, satilir satilir :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

O kadar cok katılmadığım nokta varki hangini alintilayacagimi şaşırdım. Kendi fikrindir deyip nokta koymak en iyisi. Google kotu ozlestirmem diyorsun moto g den tut nexusa androidden tut açık kaynaga hepsi google demek hatta has öz malı demek. İyi forumlar

Android turevlerini ve android tarihini arastirirsan yazdigim mesajin icerigini anlamak mumkun olur. Nexus ve moto g kullanicilarinin google dagitimini kullanma gibi bir zorunlulugu yok. Nokta koymak en iyisi diyorsun ama noktadan sonra yazdigin cumle nedir ? Hayirli sahurlar herkese.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bir android düşmanı olarak [MENTION=279733]goodtornado[/MENTION] goodtornado'ya katılmamak elde değil. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. İyi forumlar