Yeni iPhone'larda Anlamadığım Home Butonu

Bu konuyu okuyanlar

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar merhaba.Dün telefonlar tanıtıldı.Hepimiz beğendik iyi hoşta şu home tuşuna getirilen özelliklerini ben bi anlayamadım ya.Dokunmaktik mi olmuş ? Bir de hangi özellikler eklendi onlarlada ne yapıcaz alırsak eğer.Açıklarsanız sevinirim :D

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Arkadaşlar merhaba.Dün telefonlar tanıtıldı.Hepimiz beğendik iyi hoşta şu home tuşuna getirilen özelliklerini ben bi anlayamadım ya.Dokunmaktik mi olmuş ? Bir de hangi özellikler eklendi onlarlada ne yapıcaz alırsak eğer.Açıklarsanız sevinirim :D

Artık 3d touch eklenmiş yani basınca duyarlı ama ne kadar anlatsakta kullanmadan bu şey anlaşılmıyor malasef

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Hm Turkcell'den falan alsak orada detaylı bir şekilde anlatırlar mı ? (Apple çok iyi anlatıyorda işte taksitten olmadığı için bakalım taksit seçeneği olursa ordan,olmazsa Turkcell'den)

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Hm Turkcell'den falan alsak orada detaylı bir şekilde anlatırlar mı ? (Apple çok iyi anlatıyorda işte taksitten olmadığı için bakalım taksit seçeneği olursa ordan,olmazsa Turkcell'den)

Almak zorunda değilsiniz bir apple store gidip istediğiniz gibi inceleyip detaylı bilgi alabilirsiniz.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Home butonu fiziksel değil artık .
Dokunmatik yüzey gibi düşünün.
Parmağınızı 1 kez basarsanız ana ekrana dönüyor.
2 kere basarsanız açık uygulamaları gösteriyor.
Home butonu sorunlarını ortadan kaldırmak için düşünmüşler

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Randevu sadece satın almak ve teknik servis için öbür türlü mac,ipad,iphone hangisini istiyorsanız hepsini istediğiniz gibi gidip inceleyip detaylı bilgi alabilirsiniz.

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Randevu sadece satın almak ve teknik servis için öbür türlü mac,ipad,iphone hangisini istiyorsanız hepsini istediğiniz gibi gidip inceleyip detaylı bilgi alabilirsiniz.
Teşekkür ederim.Yoğunluk bittiği zaman bi gidip bakmam lazım.Bakalım orada nasıl bir hissayat yaratacak :)

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Home tuşu artık dokunmatik oldu aynı işi yapıyor yine diye anladım ben dünkü tanıtımdan ama tam ılarak bende anlamadım.

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Bi de yaşım benim 14 :) Şimdi gitsem öyle küçüklük falan ayrımı yaparlar mı ?

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bi de yaşım benim 14 :) Şimdi gitsem öyle küçüklük falan ayrımı yaparlar mı ?

Yapmazlar zaten senin gibi küçük kardeşlerimiz için appla etkinlik bile yapıyor. Onlarıda öğrenebilirsin. Anne ve babanla gitmeni tavsiye ederim.

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Home butonu fiziksel değil artık .
Dokunmatik yüzey gibi düşünün.
Parmağınızı 1 kez basarsanız ana ekrana dönüyor.
2 kere basarsanız açık uygulamaları gösteriyor.
Home butonu sorunlarını ortadan kaldırmak için düşünmüşler

Ve tabii ki IP67 sertifikası için. :)

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar ben apple galaxy z5 pro 1mb alacağım nereden bulabilirim :D

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Neptünde satılıyor aga nasa ile iletişime geç uzaylılarla temas kuruyor adamlar her yıl tahminen nisan ayında uzaylılara özel ifa fuarında yenisi tanıtılıyor.Yalnız bir sorun var nasa bu ara çok yoğun sen talebini bildir yinede belki nisandaki yeni modele yetişirsin.Yeni model hiç bozulmayacakmış böylece teknik servis işini halletmiş uzaylı kardeşlerimiz önceden garanti için nasayı bekliyordu kullanıcılar artık öyle bir problem kalmadı.Şimdiden hayırlı olsun.
Ohooo o telefon gelene kadar 5 yıl geçer ya :D peki dünya üzerinde bunun başka modeli var mı? 512kb da olur yani sıkıntı yok :D

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Neptünde satılıyor aga nasa ile iletişime geç uzaylılarla temas kuruyor adamlar her yıl tahminen nisan ayında uzaylılara özel ifa fuarında yenisi tanıtılıyor.Yalnız bir sorun var nasa bu ara çok yoğun sen talebini bildir yinede belki nisandaki yeni modele yetişirsin.Yeni model hiç bozulmayacakmış böylece teknik servis işini halletmiş uzaylı kardeşlerimiz önceden garanti için nasayı bekliyordu kullanıcılar artık öyle bir problem kalmadı.Şimdiden hayırlı olsun.
Ohooo o telefon gelene kadar 5 yıl geçer ya :D peki dünya üzerinde bunun başka modeli var mı? 512kb da olur yani sıkıntı yok :D

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
1.si bu telefonlar uzaylı teknolojisi ile üretilmiş dünyada yapılamıyor henüz.
2.si yeni model çıkınca eskisi devre dışı kalıyor.
Bunlar aşmış aga sen nasaya başvur dediğim gibi imkansız yoktur :D
Eskisi devre dışı kalıyorsa hiç bozulmamasinin ne anlamı var :D bu arada sanırım sen z6 edge pro plus 2mb'dan bahsediyorsun da ona para yetmez ben 1mb olanından alicam bir de ekran çözünürlüğü de 2mb olanda artmış önceden 160x120 oluyordu şimdi 240x180 olmuş iyi yapmışlar ama çok pahalı aga 5m dolar ne demek :D işlemci hızı da artmış önceden 600kHz olurdu şimdi 800kHz olmuş :) yeni modeli istiyorum nasadan hadi hayırlı olsun :D

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Eskisi devre dışı kalıyorsa hiç bozulmamasinin ne anlamı var :D bu arada sanırım sen z6 edge pro plus 2mb'dan bahsediyorsun da ona para yetmez ben 1mb olanından alicam bir de ekran çözünürlüğü de 2mb olanda artmış önceden 160x120 oluyordu şimdi 240x180 olmuş iyi yapmışlar ama çok pahalı aga 5m dolar ne demek :D işlemci hızı da artmış önceden 600kHz olurdu şimdi 800kHz olmuş :) yeni modeli istiyorum nasadan hadi hayırlı olsun :D
Bunlar paragöz falan değil aga önce müşteri memnuniyeti geliyor eskiyi götürüyorsun zaten imha ettikleri için telefon açılmaz sana yeni modeli veriyorlar ücretsiz.Yeni model çıkana kadar paşa paşa kullanıyorsun üstüne bide bozulacak falan garanti derdi de yok dediğim gibi adamlar aşmış :D

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bunlar paragöz falan değil aga önce müşteri memnuniyeti geliyor eskiyi götürüyorsun zaten imha ettikleri için telefon açılmaz sana yeni modeli veriyorlar ücretsiz.Yeni model çıkana kadar paşa paşa kullanıyorsun üstüne bide bozulacak falan garanti derdi de yok dediğim gibi adamlar aşmış :D
Bunlar her yıl yeni model çıkarmıyor değil mi? Her sene 6 ay telefonsuz kalmak istemiyorum da :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bunlar her yıl yeni model çıkarmıyor değil mi? Her sene 6 ay telefonsuz kalmak istemiyorum da :)
Maalesef her yıl nisanda tanıtıyorlar önceden dediğim gibi ama her yıl bir sorunu ortadan kaldırıyorlar belki seneye teslimat konusunu da hallederler.Bu sene telefon bozulmayacak diyolar sloganları bu seneye Allah büyük :)

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Home butonu konusunun 2 sayfası full uzaylı telefonu konusu :) dh konu dışına çevirmeyin burayı da zaten kaçıp geldim buraya :D

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Bozulacak tuş kalmadı artık. Keşke uyut/uyandır butonuda öyle olsa.

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Maalesef her yıl nisanda tanıtıyorlar önceden dediğim gibi ama her yıl bir sorunu ortadan kaldırıyorlar belki seneye teslimat konusunu da hallederler.Bu sene telefon bozulmayacak diyolar sloganları bu seneye Allah büyük :)
Teslimat hallolsa iyi olur artık telefonu ufoyla getirirler 10 günde neptunden gelir artık :)

Son mesajlar