Yeni askerlik sistemi.

erdemozgor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerli SDN okurları iyi geceler .

Yeni askerlik sistemi hakkında takıldığım bir konu var sizlere danışmak istedim. Öncelikle imla hatası olursa kusura bakmayın lütfen. 31.12.2019 tarihine kadar okul sebebi ile askerliğim tecillidir. Yeni sistemde lise ve meslek liseleri toplamında okuma yaşı 22 mesleki liselerde mezun olduktan sonra +3 sene daha hakkı verildiği için bugün askerlik şubesine gittm. Bu sene mezun olamayacağım için bu tecil hakkı okuyana mı yoksa mezun olana mı veriliyor dedim ve üzgünüm ki mezun olanlara verilen bir hakmış. Öncelikle şunu üstüne basa basa belirtiyorum konu hakkında bilgisi olmayanlar , askerden mi kaçıyorsun 6 ay git gel diyenlere cevabını baştan vermek istiyorum. Ellerinizden öper 2 çocuğum var evim kira ve maddi durumum çok iyi değil ancak kendimizi geçiniyoruz askerliği tecil ettirme sebebim bu yüzdendi bir yerden kaçtığım için değil. Konumuza dönersek şubeye gittiğimde bana ocak ayında askere gitmek istersen şimdiden muayene ol ocakta tecilin bitince hemen gidersin dedi ben de bugün e devlet üzerinden kayıtlarımı yaptım yarın sağlık ocağında muayene olacağım sorun burada başlıyor e devletten kayıt yaparken celp tarihi seçme ekranı gelmedi ve askerlik şubenizin genel celp tarihi kasım 2020 uyarısı verdi. İnternetten okuduğum kadarı ile tecil verken muayene olunmaz diyen de var muayene olursan tecil bozulur hemen askere alırlar diyen de var birşey olmaz tecil bitince askere gidersin sen erken muayene oluyorsun diyen de var .

Bu konu hakkında net bilgisi olan var mı ? ben yarın muayene olduktan sonra ocak ayında tecilim bitiyor ocakta mı asker olurum ? yoksa tecilim bozulur ilk celp mi giderim yoksa başka bir durum mu olur bilgisi olan paylaşabilir mi ? teşekkür ederim iyi geceler