Yazılımcı olmak istiyorum nasıl olunur

Reaksiyon puanı
150
scratch diye bir program var oradan başlayabilirsin hem diğer programlama dillerine daha yatkın olursun hemde algoritman gelişir.

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Yaşın kaç, hangi okulda hangi bölümde okuyorsun? İlgi alanın nedir? Soruyu eksik sormandan daha hiç bi şey bilmediğini varsayıyorum yazılım ile ilgili.
Evt bişe bilmiyorum bu konuda
Yaş 16
Bayburt'ta yım
Lisedeyim Anadolu sayısal bölüm
İlgi alanım teknoloji

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Evt bişe bilmiyorum bu konuda
Yaş 16
Bayburt'ta yım
Lisedeyim Anadolu sayısal bölüm
İlgi alanım teknoloji
Çok güzel, Bayburt güzeldir :) Yalnız ilgi alanın teknoloji olsa DA ben yazılım olarak ilgi alanın ne yönde onu sormuştum? Yani program mı yazacan, oyun mu yapacan, video mu montajlayacan, tasarım mı yapacan, site mi kurcan, yoksa mobil cihazlar üzerine mi yoğunlaşacan...? Bunların hepsi ayrı uzmanlık ister. Hepsini yaparım sakın deme :D

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Çok güzel, Bayburt güzeldir :) Yalnız ilgi alanın teknoloji olsa DA ben yazılım olarak ilgi alanın ne yönde onu sormuştum? Yani program mı yazacan, oyun mu yapacan, video mu montajlayacan, tasarım mı yapacan, site mi kurcan, yoksa mobil cihazlar üzerine mi yoğunlaşacan...? Bunların hepsi ayrı uzmanlık ister. Hepsini yaparım sakın deme :D
Mobil cihazlar

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555

Buradan android ya da ios temelli kurslara bir bakın derim, çok yararı olur.

Veya; udemy de birazı ücretli kurslar da var ama sana btk akademiyi tavsiye edeyim fakat site çok yoğun olduğundan bu sıralar açılmıyor, beklemek gerek.

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84

Buradan android ya da ios temelli kurslara bir bakın derim, çok yararı olur.

Veya; udemy de birazı ücretli kurslar da var ama sana btk akademiyi tavsiye edeyim fakat site çok yoğun olduğundan bu sıralar açılmıyor, beklemek gerek.

Btk akademide mesela c# filan var hangisine bakıcam yada hepsinemi

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Şu an btk akademinin tüm kurslarını göremiyorum, site açılmıyor... Sonradan bakabilirsem yazarım. android ios programlama kursları kapsamlı olanlarından bi tane seçilebilir.
Peki hocam son soru bu pyhon c#bunlar farkları ney

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bunların farkları ayrıntılı anlatan çokça video bulabilirsin, en güzeli pythondur çoğu programcıya göre ama bu iş aslında zevk meselesidir. Kurcalaman ve araştırıp öğrenmen yani işin içine girmen gerekir. python çok geniş kapsamlı bir diyardır, gezgin olman gerekir.

Android veya ios işletim sisteminde çalışacaksan ne yapacağını kararlaştırmalısın... Program mı, oyun mu, site mi yoksa güvenlik yazılım filan mı? Çok ayrıntılı bakman gerek işe, öncelikle kursları ve içeriklerini incele, düzey olarak başlangıç seviyesi olmalı.

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Bunların farkları ayrıntılı anlatan çokça video bulabilirsin, en güzeli pythondur çoğu programcıya göre ama bu iş aslında zevk meselesidir. Kurcalaman ve araştırıp öğrenmen yani işin içine girmen gerekir. python çok geniş kapsamlı bir diyardır, gezgin olman gerekir.

Android veya ios işletim sisteminde çalışacaksan ne yapacağını kararlaştırmalısın... Program mı, oyun mu, site mi yoksa güvenlik yazılım filan mı? Çok ayrıntılı bakman gerek işe, öncelikle kursları ve içeriklerini incele, düzey olarak başlangıç seviyesi olmalı.
Çok sağolun hocam takip edicem

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
1587483956441.png

1587483989288.png