Yazılım okumak istiyorum nerede okumalıyım? En iyi üniversite hangisi?

Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Ben seneye üniversiteye gidecem ama hangisine bilmiyorum. Sizce hangi üniversiteye gitmeliyim?

Benim teklonojiye merakım var bu yüzden yazılım okumak istiyorum ve en iyi üniversitede yani notlarım iyi bu yüzden yurt dışında bir üniversite de olabilir sizce hangi üniversiteyi seçmeliyim?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yazılım konusunda Dünya'da 1 numara MİT (Amerika). 2 numara California Bercaley (Amerika). 3 numara Carnegie Mellon (Amerika).

Türkiye'de İstanbul Universitesi ve ODTÜ

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
@meraklı kullanıcı
Eğitim açısından üniversitelere pek takılmamanı öneririm en azından ben ne biliyorsam kendim öğrendim. Her türlü programlama dili ve teknolojisi için internet sana okuldan daha fazlasını verir. Gözünü kestirdiğin üniversitelerin ders içeriklerini incelersen güzel olur mesela benim okuduğum üniversite java ağırlıklı eğitim veriyor aynı şekilde java ağırlıklı projeler ve ödevler veriyorlar. Bunun dışında prestijli üniversiteler avantaj sağlayabilir.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İki Üniversite bitirmiş bir arkadaşım var. Benim yarım saat'te okuyabildiğim bir makaleyi 5 dakikada takılmadan okuyor. Bence bir Üniversite bitirebilmiş olmak, ve de adı bilinen bir Üniversite bitirebilmiş olmak çok önemli. Öncelikle her kendi çaban ile öğreneceklerinin de teşvikinin kaynağı, okuduğun Üniversite ve ortamı olur. Okul dışı ne kadar çabalarsan çabala, sonucunda hiç bir ilerlerme kaydedemezsin. Çünkü kafan hep başka olaylar ile meşgul olur. Hiç bir motivasyon da bulamazsın. Üniversite, veya okul hayatı bittimi, tüm öğrenim ve eğitim dönemi de bitmiştir.

dsagittarius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yoğunlaşmak istediğin bir alan var mı? Eğer benim gibi oyun ve oyun geliştirmeyle ilgileniyorsan kendi okulum olan İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni öneririm. Bahçeşehir'i kesinlikle önermem. Tabii ki bunlar Türkiye'deki üniversiteler, yurtdışına çıkabiliyorsan arkadaşın dediği gibi teknoloji ve yazılımın başında gelen Amerika'daki üniversiteleri tercih et

Reaksiyon puanı
2
Dostum kendini geliştirmende önemli. İstersen MİT'de oku istersen ODTÜ'de oku sadece dersi dinleyeyim sınavda kopya çekeyimde geçeyim kafasında olursan bişi olmaz. Kendini sürekli gelişime açık tutman gerekiyor. Nerde okuduğun kadar nasıl okuduğun ve verilen eğitimde önemli. Mümkün mertebe büyük şehirlerde okumaya çalış ve staj zamanında para pulu önemseme unutma kendini sevdirirsen ve geliştirirsen staj yaptığın yerde kalıcı olur orda çalışmaya başlayabilirsin. Zaten günümüzde özel sektörde heleki yazılım ve bilgisayarda işten anlamayan insanlar çok. Adam bilgisayar programcısı arıyor ama ilandaki şartlara bilgisayar mühendisliğinden mezun yazıyor böyle bi kafa yapısı var yani. Szna tavsiyem maddi durumun iyiyse yurtdışında oku. Benim durumum olsa öyle yapardım.