Yazıcı Sorun

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar Epson dx8400 çok fonksiyonlu yazıcı aldım.
bilgisayara yükledim.
ancak yazıcı çıktı alamıyorum
çıktı almak istediğimde bir hata mesajı veriyor.

interactive sevices dialog detection diye bir pencere açılıyor mesajı görüntüledikten sonra bir iki ıvır zıvır yazı çıkıyor sonra tamam deyince yine anasayfaya dönüyor ama yazıcı çıktı alamıyorum :S

bilgisayar yazıcıyı görüyor.
tarama yapıyor...
fotokopi çekiyor...
tek problem bilgisayardan yazıcı alamamak... yardımcı olursanız sevinirim :helpsmilie:
driverları yükledim...

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yeni aldıysan aldığın yere bi göster istersen ben yazıcıdan pek anlamıyorum =)

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
belki çok aptalca bir soru olacak ama belgeye sağ tıklayıp yazdır'dan denedin mi

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
belki çok aptalca bir soru olacak ama belgeye sağ tıklayıp yazdır'dan denedin mi
olmuyor :(
word belgesi
internet sayfası
paint dosyası
printer test dosyası ne denediysem hep aynı hatayı aldım sanırım işletim sisteminden kaynaklanan bir problem şu an gavur sitelerini dolaşıyorum :S
------------
aldığım yere danışamam mersin media markt dan aldım şu an k.maraştayım :whistling:

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Svchost dosyası başka bir dosya ile (virüs) değişmiş olabilir. Bir virüs taraması yaptırsan iyi olur.

ugurugu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Epson dx8400 çok fonksiyonlu yazıcı aldım.
bilgisayara yükledim.
ancak yazıcı çıktı alamıyorum
çıktı almak istediğimde bir hata mesajı veriyor.

interactive sevices dialog detection diye bir pencere açılıyor mesajı görüntüledikten sonra bir iki ıvır zıvır yazı çıkıyor sonra tamam deyince yine anasayfaya dönüyor ama yazıcı çıktı alamıyorum :S

bilgisayar yazıcıyı görüyor.
tarama yapıyor...
fotokopi çekiyor...
tek problem bilgisayardan yazıcı alamamak... yardımcı olursanız sevinirim
driverları yükledim...
hihi evet benim arkadaşımında epson yazıcısı var o senden biraz daha şanslı o sadece yazıları çıkartamıyor resim fotokobi olaylarının hepsini yapabiliyor. bende o arkadaşım adına sizden yardım isteyecektim sorunu çözebilmek için ama yazıcısının tam olarak markasını bilmiyorum sadece epson olduğunu biliyorum:D:helpsmilie:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
ya bende tarama yapabiliyordum
fotokopi çekebiliyordum...
fotokopi çektiğim de renkli ya da renksiz kağıda çok güzel basıyordu...
tarama yaptığımda resimleri çok güzel bilgisayara aktarıyordu...
ancak iş yazı çıkarmaya gelince tık yok :S
windows 7 kullanıyordum...
driver uyuşmazlığından olduğunu düşündüm ve xp ye döndüm şu an her türlü işlemi yapıyor xp de sorunsuz çalışıyor...
ama içim windows 7 de kaldı :(
alışmıştım kerataya sevmiştim onu :(
ama yazıcı da şu an bana en gerekli donanım olmazsa olmaz.
Hardiski de xp ve windows 7 olarak bölmek istemiyorum :(
Neyse artık bakacağız...

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
belki konuyla çok ilgisi yok ama bende de dx3850 var ve dediğiniz işlemleri yapıyo, bu yazıcılarda bir durum var 4 tane püskürtmeli kartuşu var ve birisi bile bitse çıktı alamıyosunuz. Yani kırmızı kartuş yoksa siyah çıktı da vermiyor, ben aldım elimde patladı, çıktı almayınca ya da kartuş değiştirmeyince de mürekkep yolları kuruyomuş ve sonra yazıcıdan daha pahallı bi fiyata tamir ediyolar :S O yüzden ben sadece tarayıcı olarak tutuyorum, atmaya kıyamadım, elinde değiştirme imkanı varsa (yeni almışsın) bu durumları da gözden geçir derim... (kan çekti sanırım, yazmaya başladıktan sonra farkettim, sen adige ben adige :) )

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Başlat yardım ve destek bölümünden yazıcılar bölümü sana yardımcı olabilir bana olmuştu bir dener misin orayı?

ebecen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadşlar size ne kadar yardımcı olur bilemem ama şunu bi deneyin
epson usb 2.0 ile randımanlı calısmıyor benim basıma bir kere geldi bu olay biostan usb yi 1.1 cekin o zaman sorun hallolacak inşallah.bi deneyin ben yaptım oldu:)

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
o yazıcılarda reset var reset atmayı dene! Peki bütün kartuşları görüyor mu? ve yaptığın taramayı yazdırabiliyormusun? ya son olarak daha güncel yazılım yükle sitesinden...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
epson yazıcılar 64 bit te çalışıyor bilgisayarın 32 ise çalışmaz