[Xposed] Tinted Status Bar (Uygulamanın rengine göre durum çubuğu)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
eDfzMYF.jpg

Resimde göründüğü gibi durum çubuğunu o anda çalışan uygulamanın rengine getiren modüldür.
İos7'de olan, android 4.4.2 kitkat'ın da desteklediği ama uygulamaların çoğunun buna göre yapılmadığı görsel özelliktir.

Not:Uygulama birçok programı otomatik ayarlıyor ama Facebook vs gibi çok renkli uygulamalarda program otomatik renk değişmediği için ayarlarından elle renk kodunu girmek gerekiyor.

http://repo.xposed.info/module/com.mohammadag.colouredstatusbar

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-tinted-status-bar-t2457265

SHeRİFF-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
G2 4.4.2'de, bütün ayarları yapmama rağmen, bu programı stabil olarak çalıştıramadım.

Reaksiyon puanı
2,146
kullanıyorum bence güzel birşey ama z1c'de kilit ekranındaki çubukların saydamlığı gidiyor bunu uygulayınca siyah oluyor, siyah bi arkaplan koydum sorun etmiyorum, twitter ve facebook için renkleri vereyim

3b5998 facebook
55acee twitter

yalnız preview demeden direk apply diyin, çünkü siz preview dedikçe renk kodunun kendi kendine değiştiğini göreceksiniz, preview yapmadan direk apply diyin, tekrar kontrol için girdiğinizde yine değerin değiştiğini göreceksiniz ama merak etmeyin gerçekte sizin yazdığınız renk kodu geçerli bilgisayara ekran görüntüsü atıp inceledim

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
kullanıyorum bence güzel birşey ama z1c'de kilit ekranındaki çubukların saydamlığı gidiyor bunu uygulayınca siyah oluyor, siyah bi arkaplan koydum sorun etmiyorum, twitter ve facebook için renkleri vereyim

3b5998 facebook
55acee twitter

yalnız preview demeden direk apply diyin, çünkü siz preview dedikçe renk kodunun kendi kendine değiştiğini göreceksiniz, preview yapmadan direk apply diyin, tekrar kontrol için girdiğinizde yine değerin değiştiğini göreceksiniz ama merak etmeyin gerçekte sizin yazdığınız renk kodu geçerli bilgisayara ekran görüntüsü atıp inceledim

Adamım modülün ayarlarından lock screeni saydam ayarladıgın zaman duzelıyor, sadece z1c de değil bendede öyleydi ayarları kurcalayıp düzelttım.
Ayrıca cıkmayan programların renk kodlarını ınternetten bulabilirsiniz yada daha kolayı marketten colorpicker programını ındırıp rengini ayarlamak ıstedıgınız programın ekran görüntüsü alıp renk kodunu bulabilirsiniz. Cepten gırmesem daha detaylı anlatırdım bıara anlatayım gercı cozersınız basıt

Reaksiyon puanı
2,146
Ben malesef düzeltemedim, hem disable yapıp deniyorum, hem saydam ayarlayıp deniyorum ama yok.

Renk kodu almak için autoit'de küçük bi program yapmıştım farenin üzerine gittiği yerde rengi gösteriyor.
ucHHzMl.png

renk.exe

Ahanda yaptım yav com.mohammad.tintedstatusbarlockscreenstub'i ayarladım oldu. :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Lockscreen ayarını opacıty dusurcen ya la:)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Kilit ekranındaki siyah çubuk sorunu için;

[SDNTV]https://dl.dropboxusercontent.com/u/29868139/SCR_20140518_134220.mp4[/SDNTV]

SHeRİFF-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herşeyi yapmama rağmen sadece ana ekran ve lockscreen'in statusbar rengini ayarlayabiliyorum. Bütün uygulamaların rengini değiştirdiğim halde hala gri renkte.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Programı modül indire yazdığım da Tinted Status Bar [BETA] çıkıyor programa tıklayıp yana kaydırıyorum indirme seçeneği gelmiyor. Kırmızı ile bir cumle yazıyor. Şu anda indirme kapalımı?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
[MENTION=56637]mendocino[/MENTION] ; her cihazda çalışıyor ise yükleyeyim.

SHeRİFF-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] Ayarlar/Gosterilecek surumler/Deneysel 'i secerseniz beta surumu indirebilirsiniz

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91

Hocam bu sizin günü tarihi gösteren widgetmi yoksa tema ile birliktemi geldi? widget tarzı bişise link paylaşabilirmisiniz?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Calısması lazım

Aykut abi, Şu telefonun sanal tuşlardan en soldakine basınca arka planda açık şeyler cıkıyor ya hani, onun üstündeki durum cubuğu siyah. Ben bi tinted'den onu değiştirmek istiyorum ama ismi nedir bilmiyorum. Yani arka planda çalışan uygulamaları gösteren sekmenin adı ne diye geçiyor tinted'de ?

+ olarak bişi sormak istiyorum Aykut abi, bu arka plan şeffaflaştırıyorsun ya hani ben yaptığım zaman mesela Chromedeyim yada Google play storedeyim kilitleyip kiliti açtığım zaman çok hızlı bir şekilde ana ekranımdaki wallpaper gözüküyor hemen kaybolup google play storeye geçiyor tabi bu saniyeden de kısa bir süre içerisinde oluyor ve rahatsız edici geliyor bana. Bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır azıcık detay verebilirmisin biliyosun bu konularda birazcık cahilimde :p

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
zone widget mi neydi o? ayrı bi program. rainmeter tarzı bişey

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Aykut abi, Şu telefonun sanal tuşlardan en soldakine basınca arka planda açık şeyler cıkıyor ya hani, onun üstündeki durum cubuğu siyah. Ben bi tinted'den onu değiştirmek istiyorum ama ismi nedir bilmiyorum. Yani arka planda çalışan uygulamaları gösteren sekmenin adı ne diye geçiyor tinted'de ?

+ olarak bişi sormak istiyorum Aykut abi, bu arka plan şeffaflaştırıyorsun ya hani ben yaptığım zaman mesela Chromedeyim yada Google play storedeyim kilitleyip kiliti açtığım zaman çok hızlı bir şekilde ana ekranımdaki wallpaper gözüküyor hemen kaybolup google play storeye geçiyor tabi bu saniyeden de kısa bir süre içerisinde oluyor ve rahatsız edici geliyor bana. Bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır azıcık detay verebilirmisin biliyosun bu konularda birazcık cahilimde :p

1- sen söyleyene kadar farkında değildim bende de siyah çıkıyor. Açıkçası hiç bilmiyorum aklıma bile gelmemişti bi araştırayım çözümü varmı.

2- Kilit ekranı şeffaflaştırmaktanmı bahsediyorsun? gravitybox'taki özellik dediğin gibiydi, o iş için farklı bir modül eklemiştim foruma onunda mı durumu aynı?
ben şuan paranoid android rom kullanıyorum kendiğilinden var o özellik yani bende bir sıkıntı yok. Modülden de o özelliği açsam sıkıntı gözükmüyor.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
1- sen söyleyene kadar farkında değildim bende de siyah çıkıyor. Açıkçası hiç bilmiyorum aklıma bile gelmemişti bi araştırayım çözümü varmı.

2- Kilit ekranı şeffaflaştırmaktanmı bahsediyorsun? gravitybox'taki özellik dediğin gibiydi, o iş için farklı bir modül eklemiştim foruma onunda mı durumu aynı?
ben şuan paranoid android rom kullanıyorum kendiğilinden var o özellik yani bende bir sıkıntı yok. Modülden de o özelliği açsam sıkıntı gözükmüyor.

[h=2]Xposed Lockscreen Wallpaper ile denedim ben abi. GravityBox'ta bu ayara nasıl ulaşabilirim?[/h]

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
O modul bende sorunsuzdu cm11'le var bı sıkıntı heralde. Gravıtyboxta kilit ekranı iyileştirmelarınde arkaplan stilini last Screen yapacaksın. Ama muhtemelen bu da sorunlu çalışacaktır sende

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Aynen abi ikiside sorunlu calısıyor. GravityBox dahada sorunlu. Kilitliyorum ve kilit açma tuşuna basıyorum ilk başta hızlıca wallpaperim geliyor sonra arka planda açık olan şeyin görseli geliyor. Kiliti açtığımda yine wallpapaer sonra açık uygulama. Kısaca bende calısmıyor sanırım. paranoid android mi daha iyi CM11 mi ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Zevk meselesi ben hemen her romu kullanıyorum yıne en sorunsuzu stok nexus romu. Memnun olduğunu kullan her rom her telefonda ıyı çalışmaz genelleme yada kıyaslama yapmaya gerek yok

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Tamam tamam gördüm teşekkürler widget ismi verdiğiniz için :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar g2 kullanıyorum uygulmayı indirdim ama hiç bir değişiklik yok ne yapmam lazım