Xperia Z1 vs Galaxy Note 3 4K video oynatma testi

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[video=youtube;fwn8cgWpTnc]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fwn8cgWpTnc[/video]

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Daha ben Bilgisayarımda oynatamıyorum 4K Video'yu teknolojiye bak. Note 3 geri kalmış sanki veya geç oynatıyor gibime geldi. Bir de Z1 Ekran netliğinde çok başarılı.

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Daha ben Bilgisayarımda oynatamıyorum 4K Video'yu teknolojiye bak. Note 3 geri kalmış sanki veya geç oynatıyor gibime geldi. Bir de Z1 Ekran netliğinde çok başarılı.
Note 3, 4K video çekiyor ama oynatamıyor orasıda ayrı bi konu :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Sanırım bu Octa version. Bu arada bir şey belirmeliyim;

Superamoled in ne kadar canlı olduğunu bilmeyen yoktur herhalde, renklerin dolgun, en parlak, olduğu ekran amoled idi. Triluminos eni bir teknoloji ve bayağı beğendim diyebilirim. Amoled den bile daha canlı. Belki de ekran modunu Dinamik ten Film e aldılar.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Xperia Z1'in ekranı Note 3 e fark atmış . Gerçekten çok başarılı .

TheOne12

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Z1'in bu kadar iyi gösterebildiğini anlayamamıştım :eek:hmy: waow

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
açıkçası 4k video çekmesi gayet güzel fakat çalıştıramıyor samsung gördüğüm kadarıyla ayrıca sonynin yeni triliminous teknolojisi amoledden daha kaliteli görüntü sunuyor 4k yı çekmiyor olmasada z1 bana daha cazip geldi şahsen çünkü hakkıyla kullanamadıktan sonra 4k ya günümüz ülke şartlarında gerek olduğunu düşünmüyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çekip 4k tv de izleyebilirsin note3 bir adım önde :) yada 4k çekip oynatan makineleri bekleyeceksin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yada ikisinide alp birinde çekip diğerinde izlicen ama z1 yani sony tek geçerim

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Video tamamen kolpa sıkıyor arkadaşlar inanmayın. Ekranı Standart ayardan Film ayarına getirmişler ki Z1 daha üstün gözüksün diye, biz de buna sazan gibi atlayıp Note 3 e sövdük, bana inanmayanlar sayfadaki popüler 2.yoruma bakabilir;

t32xm.png

Ayrıca Video kassın diye Powersave moduna da getirmiş olmalılar çünkü İkisinde de aynı işlemci ve grafik kartı var, Note 3 neden kassın?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Video tamamen kolpa sıkıyor arkadaşlar inanmayın. Ekranı Standart ayardan Film ayarına getirmişler ki Z1 daha üstün gözüksün diye, biz de buna sazan gibi atlayıp Note 3 e sövdük, bana inanmayanlar sayfadaki popüler 2.yoruma bakabilir;

t32xm.png

Ayrıca Video kassın diye Powersave moduna da getirmiş olmalılar çünkü İkisinde de aynı işlemci ve grafik kartı var, Note 3 neden kassın?
Note 3 ü film moduna geçirip film oynatmışlar Xperia Z1 film modunda bile değilken daha iyi göstermiş istediğin kadar Sony düşmanlığı yap Z1 in ekranı note 3 ün abartılı ve doğru renk vermeyen saçma amoledini hertürlü geçiyor

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Note 3 ü film moduna geçirip film oynatmışlar Xperia Z1 film modunda bile değilken daha iyi göstermiş istediğin kadar Sony düşmanlığı yap Z1 in ekranı note 3 ün abartılı ve doğru renk vermeyen saçma amoledini hertürlü geçiyor

Bilgisizliğin ile batıyorsun fanboy arkadaşım. Film modu Samsunglarda en cansız, renksiz moddur, tabi kullanamadığın için bilemezsin. Hemen de fanboy arkadaşların beğenmiş, bari sallarken mantıklı sallayın.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bilgisizliğin ile batıyorsun fanboy arkadaşım. Film modu Samsunglarda en cansız, renksiz moddur, tabi kullanamadığın için bilemezsin. Hemen de fanboy arkadaşların beğenmiş, bari sallarken mantıklı sallayın.

Ya Bir şey sorucağım. Samsung mu korumak, kendi malın gibi savunmak sana ne ifade ediyor? Bi' eksiğini söylesek sen hemen kapatmaya çalışıyorsun. Fanboy kim belli oluyor bu arada.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ya Bir şey sorucağım. Samsung mu korumak, kendi malın gibi savunmak sana ne ifade ediyor? Bi' eksiğini söylesek sen hemen kapatmaya çalışıyorsun. Fanboy kim belli oluyor bu arada.

Gerçekleri söylemek fanboyluksa tamam, fanboyum. Ama burada Note a haksızlık var, sizce de garip gelen bir şeyler yok mu orada?
İşlemci ve Grafik kartları aynı fakat ne tesadüf ki Note 3 te 4k video kasıyor, Z1 de kasmıyor. Ve ne tesadüf ki ekran modunu film moduna almışlar ki cansız gözüksün diye. Siz de buraya gelip Sony böyle, söyle övemye devam edin.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Gerçekleri söylemek fanboyluksa tamam, fanboyum. Ama burada Note a haksızlık var, sizce de garip gelen bir şeyler yok mu orada?
İşlemci ve Grafik kartları aynı fakat ne tesadüf ki Note 3 te 4k video kasıyor, Z1 de kasmıyor. Ve ne tesadüf ki ekran modunu film moduna almışlar ki cansız gözüksün diye. Siz de buraya gelip Sony böyle, söyle övemye devam edin.

Peki Sony öyle böyle dememiz sana rahatsızlık mı veriyor? Note 3'ü incelediğimizde göreceğiz zaten oynatıp, oynatmadığını.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Peki Sony öyle böyle dememiz sana rahatsızlık mı veriyor? Note 3'ü incelediğimizde göreceğiz zaten oynatıp, oynatmadığını.

Sony de kötülemek rahatsızlık veriyor, her şeyin doğrusu için çabalayacaksın. Böyle milleti kandırarak bir yere varılmaz.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Video hakkında birşey diyemem ama samsung cihazlarda kullanılan Amoled ekranların nesini seviyorlar anlamıyorum. Pastel boya ile çizilmiş gibi bi görüntüsü var :)

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sony de kötülemek rahatsızlık veriyor, her şeyin doğrusu için çabalayacaksın. Böyle milleti kandırarak bir yere varılmaz.

Ama senin bir dediğin iki dediğini tutmuyor. Bazen z1'in ekranı daha iyi daha canlı diyorsun. İşe Samsung girince Samsung'u övüyorsun. :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ama senin bir dediğin iki dediğini tutmuyor. Bazen z1'in ekranı daha iyi daha canlı diyorsun. İşe Samsung girince Samsung'u övüyorsun. :)

Zı in ekranı daha canlı dedim, evet. Ama videodaki yorumu okuyunca ekranı soldurduklarını anladım. Hala da Note un erkanı daha canlı demiyorum. İkisini yan yana kıyaslamak lazım.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Zı in ekranı daha canlı dedim, evet. Ama videodaki yorumu okuyunca ekranı soldurduklarını anladım. Hala da Note un erkanı daha canlı demiyorum. İkisini yan yana kıyaslamak lazım.

Ben de diyorum 2'si bi' gelsin öyle kıyaslıyalım böyle videolardan anlaşılmaz zaten ekran netliği.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Kendi ağzınla söyledin eline sağlık orda triliminos ve x-reality farkını konuşturuyor Bravia Engine 2 motoru farkını konuşturuyor :)))) grafik birimi aynı ama demekki sadece 8 çekirdeği adrenoyu doldurmakla olmuyormuş arada yazılımda lazımmış =))) Xperia serisi Galaxy serisine göre her zaman daha az kasar ve stabilitesi azdır bilmiyorsun bari konuşma :)) Film modundayken bile o kadar kötü gösteriyorsa zaten Samsung burda kalitesizliği belli etmiştir :))) 4k çekipte 4k oynatamayan saçma bir telefon kaldı ki Samsungun senin gibi maaşsız fanboylarına verdiği değerde Snapdragon 800 yerine Exynos Octa dır :)))

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Video hakkında birşey diyemem ama samsung cihazlarda kullanılan Amoled ekranların nesini seviyorlar anlamıyorum. Pastel boya ile çizilmiş gibi bi görüntüsü var :)
işte memogoren arkadaş onu anlayacak kapasitede değil muhteşem Triliminos ve X-reality teknolojileri ile gereksiz parlak ve doğru renk vermeyen abartılı Amoledi savunuyor

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bende fanboyluk yapim konu alevlensin.

Birinci belli 2. kim? Samsung mu HTC mi LG mi Sony mi?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Kendi ağzınla söyledin eline sağlık orda triliminos ve x-reality farkını konuşturuyor Bravia Engine 2 motoru farkını konuşturuyor :)))) grafik birimi aynı ama demekki sadece 8 çekirdeği adrenoyu doldurmakla olmuyormuş arada yazılımda lazımmış =))) Xperia serisi Galaxy serisine göre her zaman daha az kasar ve stabilitesi azdır bilmiyorsun bari konuşma :)) Film modundayken bile o kadar kötü gösteriyorsa zaten Samsung burda kalitesizliği belli etmiştir :))) 4k çekipte 4k oynatamayan saçma bir telefon kaldı ki Samsungun senin gibi maaşsız fanboylarına verdiği değerde Snapdragon 800 yerine Exynos Octa dır :)))

işte memogoren arkadaş onu anlayacak kapasitede değil muhteşem Triliminos ve X-reality teknolojileri ile gereksiz parlak ve doğru renk vermeyen abartılı Amoledi savunuyor

Seviyen düşük, sürekli alttan laf sokuyorsun ayrıca bilgisizsin. Oradaki Note 3 te Octa yok, Sdragon var 4 çekirdekli. Ayrıca Octa versiyonda Adreno yok, karıştırmışsın. İşlemciler, Gpu lar aynı Z1 ile. Film modunu bilmiyorsun, bari ağzına sakız gibi yapıp film modunda bile böyle demişsin. Film modu ekrana sanki perde çekilmiş gibi soluk gösteren bir sistem. Genelde gece gözlerimiz ağrımasın diye film modunu kullanıyoruz biz Samsung kullanlar. Yazdıkalrına önce kendini inandır, sonra gel bana anlat.

Xperia serisi Galaxy serisine göre her zaman daha az kasar ve stabilitesi azdır bilmiyorsun bari konuşma :)) Film modundayken bile o kadar kötü gösteriyorsa zaten Samsung burda kalitesizliği belli etmiştir :)

Artık sana yorumum yok, olaylara hep taraflı bakanlardansınız. Kendi bildiğinizi okuyup burada diğer telefonlara boylu boyunca sallayıp sanki bir iş başarmış gibi artistik yapıyorsunuz. Size daha yorum yazmayacağım, bilgisizler ile tartışılmaz.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Birinci İphone 5S deme sakın. :p :D

@memogoren

Her şey akıllıca ve tarafsız bir incelemede belli olur. Yakında öğreneceğiz.

Şahsen ben Note 3'ün ekranının başarısız olduğunu düşünmüyorum. Amoled ekranların renkleri her zaman canlı gösterdiği bilinen bir gerçek.

Z1'in kamerası,kalitesi,donanımsal ve yazılımsal özellikleri ek olarak su geçirmemezliği gayet iyi.

Ha sorarsınız Sony'den herhangi bir ürün alır mısın diye? Yakınından bile geçmem,Sony bana birazda itici geliyor.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Birinci İphone 5S deme sakın. :p :D

@memogoren

Her şey akıllıca ve tarafsız bir incelemede belli olur. Yakında öğreneceğiz.

Şahsen ben Note 3'ün ekranının başarısız olduğunu düşünmüyorum. Amoled ekranların renkleri her zaman canlı gösterdiği bilinen bir gerçek.

Z1'in kamerası,kalitesi,su geçirmemezliği gayet iyi.

Ha sorarsınız Sony'den herhangi bir ürün alır mısın diye? Yakınından bile geçmem,Sony bana birazda itici geliyor.

Böyle güzel bir yorum görmeye ihtiyacım vardı, sağolasın. Artık huzurla testlerimi çözebilirim.