Xperia Ion Güncelleme Sonunda Başladı (Gerçek)

kmlkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- yanlış anlamadıysam senin 2gündür 46dakika açık ve %53 de görünüyor doğru mu?
- bende android 4.1 yüklü bu üstteki elin içinde pil işareti sanırım stamina ama bende bu yok nasıl çıkıyor bu ayar.
- sende ekran %9 pil kullanıyor bende parlaklık %40 olmasına rağmen pil kullanımı %42 o neden duvar kağıdı desen xprerianın orjinal kendi deseni. animasyon falan değil.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bir de Türkçe talk back varmı yada şöyle sorayım bana sadece Türkçe olarak arayanı söyleyecek

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
- yanlış anlamadıysam senin 2gündür 46dakika açık ve %53 de görünüyor doğru mu?
- bende android 4.1 yüklü bu üstteki elin içinde pil işareti sanırım stamina ama bende bu yok nasıl çıkıyor bu ayar.
- sende ekran %9 pil kullanıyor bende parlaklık %40 olmasına rağmen pil kullanımı %42 o neden duvar kağıdı desen xprerianın orjinal kendi deseni. animasyon falan değil.

bir de Türkçe talk back varmı yada şöyle sorayım bana sadece Türkçe olarak arayanı söyleyecek

Yok yanlış anlamadım fakat o benim ekranı az kullanmamdan kaynaklanıyor. Şuan telefondan sadece maillere bakıyor bildirimleri okuyor birde arama gelirse bakıyorum. Yani telefonu normal kullanıyorum ve görüldüğü üzere şarjı baya iyi gidiyor. Stimina modu yok ama onun bir alt versiyonu olan Uzatılmış Bekleme Modu var. Onuda ayarlardan "Güç Yönetimi" menüsünden "Uzatılmış bekleme Modu"nu aktif etmen gerekli. Buda bekleme modunda gereksiz yere İnternet bağlantısını kesip senkronizasyonu kapatıyor. Yani bekleme modunda telefon fazla sarj kullanmıyor. Ama internet bağlantın varsa bildirim falan gelmez. Sadece aramalar ve mesajlar gelir. Telefonu bekleme modundan çıkarınca bütün internete bağlı bildirimlerini topluca telefon sana gösterir. Bekleme modunda kapalı açınca açık olur anlayacağın.

kmlkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardımların için sağol bir de böyle deneyeyim gene takıldığım birşey olursa seni tekrar rahatsız ederim artık teşekkürler.

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
yardımların için sağol bir de böyle deneyeyim gene takıldığım birşey olursa seni tekrar rahatsız ederim artık teşekkürler.

Rica ederim arada kontrol ettiğim sürece yardımcı olmaya çalışırım. Elimden geldiğince anlatmaya çalışırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende yeşil ışık yanıp sönmüyor ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

TUN41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu ses kısma tuşuna basılı tutup bilgisayara bağlayınca yeşil ışık yanıp sönmüyor ne yapmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acil yardım kardeş torrentten dosyayı nasıl indiriyoruz downloada tıklıyorum inen şey hata veriyor :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşler dosyayı fln indirdim de flash toolda ion desteği yok nasıl yaptınız lütfen bana da söyleyin

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
kardeşler dosyayı fln indirdim de flash toolda ion desteği yok nasıl yaptınız lütfen bana da söyleyin

kuruluma başlamadan önce üst menüden deviceden export u seç ve lt28 i seç. sonra adımları uygulamayı dene. Bazen otomatik görmeye biliyor. Manuel olarak göstermeniz gerekebiliyor.

acil yardım kardeş torrentten dosyayı nasıl indiriyoruz downloada tıklıyorum inen şey hata veriyor :(

torrenti indiremiyorsan bunu dene: http://d-h.st/fvc

Telefonu ses kısma tuşuna basılı tutup bilgisayara bağlayınca yeşil ışık yanıp sönmüyor ne yapmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim.

bilinmeyen kaynaklar ile usb hata ayıklamayı açtın mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar lütfen yapan bi arkadaşımız şunu adım adım anlatsın ya. flash tool ve ftfy indirdim. birinin yardımına ihtiyacım var. ayrıca root fln gerektiriyor mu bu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar lütfen yardımcı olun bilgisayar win8 takıyorum usbyi ses kısma tuşuna basarak bekliyorum sonra pil çıkıyor şarj oluyor bişi yapmıyor bekliyorum biriniz lütfen yardımcı olun

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Ses kısma olayında sürücüyü yükledi ama sonrasında tepki yok bir süre bekledim cihazda gene tepki yok şu an açılmıyor. fikri olan var mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
emeği geçen tüm shift delete ailesine özellikle madmat arkadaşa teşekkürler işlem tamam :)

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
ya arkadaşlar lütfen yardımcı olun bilgisayar win8 takıyorum usbyi ses kısma tuşuna basarak bekliyorum sonra pil çıkıyor şarj oluyor bişi yapmıyor bekliyorum biriniz lütfen yardımcı olun

Ses kısma olayında sürücüyü yükledi ama sonrasında tepki yok bir süre bekledim cihazda gene tepki yok şu an açılmıyor. fikri olan var mı ?

Arkadaşlar flashtool bazen xperia ion u görmeyebiliyor bunun için adımları tek tek uygularken güncellemeye seçmeden önce flashtool programının üst menüsünden "Devices" i sonra "Export" u ve oradanda Lt28 i secin. Bu yaptığınız işlem uygulamanın telefonunuzu manuel görmesi içindir. Otomatik olarak telefonu tanımayabiliyor. Not: İlk adımlarda usb hata ayıklama ile bilinmeyen kaynakları işaretlemeyi unutmayın. Telefonun driveri içinde PC Companion un kurulu olması tavsiye edilir.

emeği geçen tüm shift delete ailesine özellikle madmat arkadaşa teşekkürler işlem tamam :)

Rica ederim yüzünüzün gülüyor olması benimde yüzümü güldürüyor.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Arkadaşlar flashtool bazen xperia ion u görmeyebiliyor bunun için adımları tek tek uygularken güncellemeye seçmeden önce flashtool programının üst menüsünden "Devices" i sonra "Export" u ve oradanda Lt28 i secin. Bu yaptığınız işlem uygulamanın telefonunuzu manuel görmesi içindir. Otomatik olarak telefonu tanımayabiliyor. Not: İlk adımlarda usb hata ayıklama ile bilinmeyen kaynakları işaretlemeyi unutmayın. Telefonun driveri içinde PC Companion un kurulu olması tavsiye edilir.
Flashtool cihazın bağlandığını veya bağlantının kesildiyini görüyor ama cihazda hiç tepki yok, ilk kez karşılaştım böyle bir şey ile sanırım cihaz servislik oldu.

qq1h6.png

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]; açma/kapama + ses açma tuşuna birlikte basarsan telefon kendine gelir :)

qq3nv.jpg

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
@REDFOKS; açma/kapama + ses açma tuşuna birlikte basarsan telefon kendine gelir :)

qq3nv.jpg

Önce senin telefonda denendi test edildi doğru dur :D

-----
Ses kısma tuşuna basıp kabloyu taktıktan sonra benim yaşadığım sorunu yaşayan olursa ses açma artı açma kapa tuşuna basılı tutun cihaz normale dönüyor :)

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
@REDFOKS; açma/kapama + ses açma tuşuna birlikte basarsan telefon kendine gelir :)

qq3nv.jpg

Her türlü Telefon kilitlenmelerinde geçerli telefonu resetleme yöntemidir. En iyi yöntemde zaten deneme yanılma yöntemi. O yaşadığının korku ile aklına iyi giriyor yaptıkların. :)

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Söylenenler yapıldı pc companion teli görüyor fakat ses kısma tuşu ile basarak usb bağlantısı safhasında bir türlü flashlama başlamıyor..

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Söylenenler yapıldı pc companion teli görüyor fakat ses kısma tuşu ile basarak usb bağlantısı safhasında bir türlü flashlama başlamıyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yuhh be sony hala güncelleme dağıtımına başlamadı türkiyede. artık mecburen sizin yaptıklarınızı yaptıracaklar. çok pasif bu türkiye çoooooook.

kmlkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar MaDMaT in dediklerini iyi anlayıp yaparsanız sorununuz çözülür. MaDMaT sayesinde hem 4.1.2 kullanıyorum hemde şarj olayım çözüldü önce 7-8 saat giden şarj artık 50-51 saat kadar gidiyor

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar MaDMaT in dediklerini iyi anlayıp yaparsanız sorununuz çözülür. MaDMaT sayesinde hem 4.1.2 kullanıyorum hemde şarj olayım çözüldü önce 7-8 saat giden şarj artık 50-51 saat kadar gidiyor
Çok teşekkürler. Çok fazla bilgili olduğum söylenemez ama elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Sağolsun işi bilen SDN üyeleride yeterince yardımcı oluyorlar.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
win8 yüklü bilgisayarımda yapamadım birde win7 ile denemek istedim üçüncü denemede oldu win8 de bazı driverler yüklenmiyor nedenini bilmiyorum şuanda 4.1.2 tel anca kendine geldi ama sesini hala beğenmiyorum onun dışında daha akıcı ve iyi bir görüntü var..emeği geçen herkese teşekkürler..

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
win8 yüklü bilgisayarımda yapamadım birde win7 ile denemek istedim üçüncü denemede oldu win8 de bazı driverler yüklenmiyor nedenini bilmiyorum şuanda 4.1.2 tel anca kendine geldi ama sesini hala beğenmiyorum onun dışında daha akıcı ve iyi bir görüntü var..emeği geçen herkese teşekkürler..

Haklı olabilirisin sanırım win8 de driverı kendisi kuramıyor anlattığım gibi manuel gosterek lazım, win7 ve daha eskisinde ise gerek kalmıyor flashtool kenisi algılayabiliyor. Neyse artık sony Türkiyede de dağıtıma balaıştır artık bunlara gerek kalmadan kullanabiliriz. Dediğin gibi telefon çok rahatladı fakat 1080p video kaydederken donmalar takılmalar oluyor oda düzelirse tam olur zannımca.

kmlkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Experia lt28h ( xperia İon) için Türkçe Talk back olmazmı (daha doğrusu bana arayanı TÜRKÇE olarak söylese yeter) arkadaşlar nasıl yapacağım bu işi bunun için ayrı bi konu açtım fakat 2 haftadır kimse cvp yazmadı o yüzden buraya yazıyorum kusura bakmayın

surfking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu güncellemeyi yapmak ıstıyorum ama hiçbir bilgim yok sorun çıkarsa telefonu çöpe atmak istemiyorum bu arada sarj durumu acayip sorun sizdede böyle mi? (sabah 8 de %100 den çıkardım herşey kapalı parlaklık %25 telefona hiçbir şekilde dokunmadım akşam 17.40 da baktığımda %25 idi sarjım )